انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکسانواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

آکاایران: انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

آکاایران: انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

کمربند آهنی یا چرمی با نام کمربند پاکدامنی از قرون وسطی مورد اســتفاده قرار می گرفته اســت، این کمربند که آلت تناسلی را کاملا محافظت می کند باعث می شود که فرد نتواند رابطه جنسی داشته باشد چون جلوی ناحیه تناسلی زنانه را تیغ و جلوی آلت مردانه کاملا پوشانیده می شود. با گسترش اینترنت کم کم دسترسی به این نوع کمربند راحت تر شد و خرید کمربند پاکدامنی رونق یافت کرد.

کمربند پاکدامنی Chastity belt نام نوعی از کمربند قفل دار بود که برای جلوگیری از آمیزش جنسی یا خودارضایی طراحی شده اســت. این وسیله که در ابتدا برای دختران و زنان طراحی شده بود، علاوه بر دلواپسی از دست دادن، این وسیله همچنین باعث می گشت تا تجاوز جنسی صورت نگیرند. امروزه این کمربندها به صورت گسترده، در هنگام فعالیت های بی دی اس امی اســتفاده می شود و طراحی هایی نیز برای مردان نیز تولید شده اســت.

بنا بر افسانه محلی اســتفاده از کمربند پاکدامنی در زمان جنگ های صلیبی شایع شد، هنگامی که شوالیه برای جنگ عازم می شد همسرش کمربند پاکدامنی را می پوشید تا خود را برای همسرش نگه دارد. هر چند مدارک قطعی از رسم پوشیدن کمربند پاکدامنی در دوران قرون وسطی موجود نیست، اما قدیمی ترین شواهد به اوایل قرن پانزدهم میلادی و رنسانس باز می گردند. اوج شیوع اســتفاده از کمربند پاکدامنی در قرن نوزدهم میلادی و به صورت وسیله ای پزشکی برای ممانعت از خودارضایی بود.

انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

اســتفاده های عصر نوین

اســتفاده در بی دی اس ام

یک کمربند پاکدامنی مردانه با امنیت بالا که تمامی اندام های جنسی را می پوشاند.امروزه کمربند پاکدامنی در بازی های بی دی اس ام، و در رابطه های با رضایت طرفین اســتفاده می شود. معنای آن برای کسی که می پوشد به معنی تسلیم کنترل رفتارهای جنسی خود به طرف دیگر بازی اســت، یا به صورت بلند مدت برای جلوگیری از خودارضایی یا خیانت کاربرد دارد.

کمربندهای پاکدامنی از مدل های چرمی ساده تا مدل های پلاســتیکی به صورت عمده در فروشگاه لوازم جنسی در کشورهای غربی فروخته می شود و همچنین مدل های با اســتیل و فلزی با امنیت بالا و گرانتر نیز فروخته می شود. گسترش اینترنت تعداد افرادی که کمربند پاکدامنی اســتفاده می کنند را در سال های اخیر به صورت محسوسی افزایش داده اســت. اثر اینترنت در تسهیل خرید آنلاین کمربند پاکدامنی اســت در حالیکه راه مخصوصی برای خرده فرهنگها گشوده تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و رشد کنند.

انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

با وجود پیوستگی تاریخی کمربند پاکدامنی با زنان، گزارش ها حکایت از آن دارند که امروزه در سطح جهانی تقاضای خرید کمربند پاکدامنی مردانه بسیار بیشتر از تقاضای خرید کمربند پاکدامنی زنانه اســت. به طبع آن، بازار کمربند پاکدامنی مردانه، دارای تنوع و ویژگی های بیشتری اســت نسبت به مدل های زنانه.

موارد دیگر

هم اکنون بر طبق قوانین کشورهای غربی، مجبور کردن افراد به بستن چنین وسیله ای به خود دارای مجازات های سنگین زندان به جرم نقض حقوق انسانی شهروندان شناخته می شود. اما کمربندهای پاکدامنی در طول تاریخ جای خود را در فرهنگ ها و قوم های مختلف جهان سومی باز کرد، بطوری که برخی از راهبه های هندو، با بستن کمربندهای مخصوص فلزی بر روی آلت تناسلی خود، امتناع خود از ازدواج را نشان می دهند.

در ۳ اوت ۲۰۰۷ میلادی، کمیسیون حقوق بشر آسیا در بیانیه ای اعلام کرد که در ایالت راجستان هند، زنها بر طبق رسوم محلی مجبور به پوشیدن کمربندهای پاکدامنی می شوند.در سال ۲۰۰۸ در شهر «باتو» در اندونزی نصب کردن قفل بر زیپ شلوار یا دامن زنان در سالن های ماساژ به عنوان نمادی از کمربند پاکدامنی قانونی شد. مئوتیلا سواسوُ نوُ، وزیر زنان اندونزی در مقابل این اقدام مخالفت کرد: «این توهین به زنان و شیوه ای نادرست در برخورد با روابط جنسی آزاد اســت. چنین کاری این توهم را بوجود می آورد که انگار آن ها گناهکارند.»

انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

در رمان ۱۹۸۴ اثر جرج اورول از کمربند پاکدامنی به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغاتی حزب یاد شده که شخصیت اصلی داســتان از آن متنفر اســت.در قسمتی از فیلم کمدی محلل، مرد که از فرستادن همسر سابقش به خانه مردی بیگانه پشیمان گشته با تغییرات سفارشی یک زره را به صورت کمربند پاکدامنی در می آورد.

انواع کمربند پاکدامنی برای زنان و مردان عکس

کمربند پاکدامنی ونیزی به نمایش گذاشته شده در قصر دوک (ونیز).

از “کمربند عفت” تا کاندوم زنانه ی چنگک دار

گفتگوی زارا مجیدپور با سُونت اِلرز، مخترع کاندوم زنانه ی چنگک دار,”ای کاش آلت تناسلی ام دندون داشت”این کلمات یک قربانی تجاوز اســت که الهام بخش اِلرز در اختراع کاندوم ضد تجاوز به نام “ریپ- اکس” برای زنان شد؛ زمانی که به عنوان محقق پزشکی در بیمارستان کیمبرلی در اســتان کیپ شمالی آفریقای جنوبی مشغول به کار بود.

آفریقای جنوبی یکی از کشورهایی اســت که بالاترین نرخ تجاوز در جهان را دارا می باشد. بنا به گفته ی دکتر سُونت اِلرز، در هر بیست و شش ثانیه یک نفر در این کشور مورد تجاوز و تعدی قرار می گیرد. کودکان و نوزادان بخشی از این آمار را شامل می شوند و به همین دلیل، آفریقای جنوبی لقب ” پایتخت تجاوز” در دنیا را کسب نموده اســت.

“ای کاش آلت تناسلی ام دندون داشت” این کلمات یک قربانی تجاوز اســت که الهام بخش اِلرز در اختراع کاندوم ضد تجاوز به نام “ریپ- اکس” برای زنان شد؛ زمانی که به عنوان محقق پزشکی در بیمارستان کیمبرلی در اســتان کیپ شمالی آفریقای جنوبی مشغول به کار بود.

کاندوم زنانه ریپ- اکس چیست و چگونه کار می کند؟

در وب سایت رسمی سُونت اِلرز چنین توضیح داده شده اســت: “سیستم ریپ- اکس، شامل غلاف لاتکس که حاوی خارهای چنگک دار تیز اســت. این دستگاه مانند تامپون در واژن زن- فاقد درد و ناراحتی- قرار می گیرد و هنگامی که مهاجم برای نفوذ به واژن تلاش می کند؛ چنگک های – کوچک به پوست آلت تناسلی مرد- فرو می رود که این ناراحتی بسیار زیادی را موجب می شود. جراحی تنها راه حلی اســت برای خارج نمودن این دستگاه از آلت تناسلی.

در مصاحبه ای با سونت الرز، سوالات زیر را مطرح نمودم:

– ریپ- اکس، به زنان حق انتخاب می دهد اما انتقاداتی هم در زمینه عملی بودن آن مطرح اســت مثلا اگر فرد متجاوز در ابتدا واژن را کنترل نماید و از زن بخواهد که کاندوم را از آن خارج نماید و یا زن توسط باند تجاوز مورد تعدی قرار بگیرد. در چنین شرایطی کارکرد این دستگاه به چه میزان اســت؟

– این موارد از بی اطلاعی افراد حکایت می کند. ما هیچ کسی را مجبور به اســتفاده از ریپ- اکس نمی کنیم. هنگامی که محصول به صورت آزاد در دسترس قرار گرفت و زنانی مورد تجاوز قرار بگیرند، غم انگیز خواهد بود وقتی آنان بگویند: “من می بایست ریپ- اکس اســتفاده می کردم.” من پژوهش هایی در زندان با تجاوزکننده ها صورت دادم. آنان زمان برای کنترل ریپ- اکس ندارند، یک حمله ی ناگهانی اســت و فرار. به یاد داشته باشید که قربانی زمین گیر و فلج نیست و می تواند حرکت نماید و به این وسیله وقت کشی نموده که این برای مرد متجاوز مشکل عمده ای اســت.

در باند تجاوز، اول سرکرده ی باند اســت که تجاوز می کند تا به این طریق اعضای باند تحت تاثیر قرار گیرند. به خاطر داشته باشید که این یک عمل عاشقانه نیست. آنان هیجان زده اند و می خواهند کار را انجام دهند و تمام کنند و به این شیوه قدرت نمایی نمایند. تجاوزگرها به من گفتند: آنان به دنبال زنانی با موهای بلند می گردنند تا با شگرد و ترفند کاری کنند که زن به آسانی لباسهایش را دربیاورد. -هم چنین- زنانی که ظاهری خجالتی و محجوب دارند و فاقد هدف آهسته گام برمی دارند. آنها به من گفتند که مردان تجاوزگر آدم های بزدل و ترسویی می باشند و اگر زنان از نظر قد و قامت و نیرو و توان حریفشان باشند، آنان تعدی نخواهند کرد.

– برخی از مردم اســتفاده از ریپ-اکس را با کمربند پاکدامنی (عفت) مقایسه می کنند. آیا ممکن اســت از این وسیله برای کنترل زنان اســتفاده گردد؟

– بله، کمربند پاکدامنی (عفت) از دوران قرون وسطی آمده اســت.(۱) با وجود چنین کمربندی باز هم تجاوز صورت می گرفت. اولین بار این مساله در کتاب پیدایش باب ۳۴ به ثبت رسید؛ زمانی که دینا مورد تجاوز قرار گرفت.(۲) تجاوز جنسی، قدمت طولانی میان ما دارد. در آن دوران بروز چنین مساله ای هیچ ربطی به پوشاک نداشت که از سر تا نوک انگشت پای زنان پوشیده بود.

این انتقاد مثل این می ماند که اســتفاده از میله های دزدگیر و آلارم های هشدار دهنده را زیر سوال ببریم. مگرغیر این اســت که آن وسایل هم برای جلوگیری از نفوذ دزدها اســتفاده می شوند؟ من انتقاد سازنده را بسیار دوست می دارم، زیرا می توانم از آن بیاموزم. اما منتقدان فعلی ام هرگز با من تماس نمی گیرند که به نحوه عملکرد ریپ- اکس پی ببرند. آیا تا به حال به سگی که در شبی که قرص ماه کامل اســت پارس می کند، نگاه کرده اید. ماه چه کار می کند- فاقد توجه به پارس سگ- به آسانی و نرمی حرکت می کند.

– آیا ممکن اســت اســتفاده از ریپ- اکس به جای کمک به زنان، موجبات آزار آنان را فراهم آورد و تجاوزگر به قربانی خود آسیب رساند به خصوص در کشور پر خشونتی چون آفریقای جنوبی؟

– خوشحالم که بگویم که تجاوزکننده ها عقل دارند و اتفاقا از آن اســتفاده می کنند. آنها می دانند که انگ خورده اند. در زندان با تجاوزکننده هایی که سر و کار داشتم به من می گفتند: “برای آنها بهتر این اســت که تنها تجاوزکننده باشند تا تجاوزکننده و قاتل.” مرد تجاوزگری که به وسیله کاندوم برچسب می خورد نمی تواند کاندوم را فاقد کمک های پزشکی- جراحی- از آلت جدا نماید. قاتل زنجیره ای شما قبل از آن که تجاوز- مجدد- کند و تعداد زیادی از زنان را به قتل برساند دستگیر می شود. تا به حال چه تعداد زن کشته شده اند و تجاوزکننده آنها هرگز پیدا نشده اســت؟

– ظاهرا طرحی وجود دارد که قبل از جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ تعداد سیصد هزار کاندوم مجانی در دسترس قرار بگیرد. آیا در حال حاضر این کاندوم ها موجود می باشند؟

– من منتظر بخشش و کمک های مالی هستم تا آن را به واقعیت مبدل نمایم.

توضیح:

۱- کمربند پاکدامنی (عفت)، کمربند قفل داری اســت که برای ممانعت از رابطه ی جنسی دختران و زنان بر روی آلت جنسی آنان بسته و قفل می شد. این کمربند هم چنین سبب می شد که زنان مورد تعدی قرار نگیرند.(ویکی پدیا)

۲- در کتاب پیدایش باب ۳۴ که نخستین بخش انجیل عهد عتیق اســت، چنین آمده: پس (دینا) دینه دختر لیه که او را برای یعقوب زائیده بود برای دیدن دختران آن مُلک بیرون رفت. و چون شکیم بن حموی که رییس آن زمین بود او را بدید او را بگرفت و با او هم خواب شده وی را بی عصمت ساخت.

.

منبع : niksho.com

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران
تبلیغات