آکاایران: عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ

جمله عاشقانه

عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ عاشقانه ترین جمله عاشقانه

آکاایران: عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ

عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ

با انتخاب عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ از رمان «بلندی های بادگیر» امیلی برونته، این کتاب بار دیگر به عنوان عاشقانه ترین کتاب ادبیات انگلیسی انتخاب شد.
با انتخاب عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ از رمان «بلندی های بادگیر» امیلی برونته، این کتاب بار دیگر به عنوان عاشقانه ترین کتاب ادبیات انگلیسی انتخاب شد. به گزارش ایبنا به نقل از ونکوور سان، یک نظرسنجی در برایتون انگلیس نشان داد از نظر دوستداران ادبیات، یک خط از رمان «بلندی های بادگیر» اثر «امیلی برونته»، رمانتیک ترین جمله در تاریخ ادبیات انگلیسی است.
در این نظرسنجی که ۲۰۰۰ نفر در آن شرکت داشتند، ۲۰ درصد از شرکت کنندگان جمله «روح از هر چه ساخته شده باشد، جنس روح او و من از یک جنس است» را به عنوان عاشقانه ترین جمله ادبی انتخاب کردند و به این ترتیب کتاب «بلندی های بادگیر» را به عنوان عاشقانه ترین کتاب ادبیات انگلیسی برگزیدند.
این جمله را کاترین ارشاو خطاب به هتکلیف به زبان می آورد. عنوان دوم در این نظر سنجی به «وینی پو» خرس مشهور کتاب کودکان تعلق گرفت که در یک جمله گفته است : «اگر ۱۰۰ سال عمر کنی، امیدوارم من ۱۰۰ سال منهای یک روز زنده بمانم تا مجبور نباشم فاقد تو زندگی کنم.».
داستان های این خرس را ای.ای.میلن خلق کرده است. در این میان اما جمله ای از مشهورترین تراژدی «ویلیام شکسپیر» مقام سوم را کسب کرد. این جمله که از نمایشنامه «رومئو و ژولیت» آمده، چنین است: «آرام باش! چه نوری است که از آن پنجره می تابد؟ آنجا مشرق است و ژولیت خورشید تابان».
در مکان چهارم جمله ای از «وی.اچ . اودن» و در مکان پنحم یک جمله از دکتر زئوس نویسنده مشهور کتاب های کودکان رای آورد و آن جمله چنین است: «وقتی می فهمی عاشق شدی که می بینی دوست نداری بخوابی، چون واقعیت شیرین تر از رویاهایت شده است.» مکان ششم از کتاب ماندوین کاپیتان کورلی انتخاب شده و در مکان هفتم جمله ای از رابرت براونینگ جای گرفته است.
رزموند جرارد در مکان بعد و جمله یا زا رابرت برنز در مکان نهم جای دارد. جمله ای از ژوزفین خطاب به ناپلئون بناپارت نیز در مکان دهم این فهرست جای گرفته است.
.

منبع : gahar.ir

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران
تبلیغات