آکاایران: اختصاصی «تابناک با تو»؛ در لندن در زمانی که به «عصر ویکتوریا» معروف است می توان عجیب ترین سرگرمیهای تاریخ بشر را یافت کرد. فقر و عدم وجود قوانین منظم باعث ایجاد سرگرمیهای عجیب و نامتعارفی در این زمان شده بود که چند نمونه از آنها را خواهید خواند.
استنشاق سم
به گزارش آکاایران: یکی از عجیب ترین نمایش های سرگرمی در لندن عصر ویکتوریایی استنشاق سم بود. فرد اجراکننده پودر گوگرد را آتش می زد و دود آن را استنشاق می کرد. سوختن گوگرد منجر به تولید اکسید گوگرد می شد و سم تولیدی از آن عواقبی همچون سوختگی، خفگی، گرفتگی ریه و از کار افتادن آنها را با گذشت زمان به همراه داشت.
 
عجیب ترین

آکاایران: عجیب ترین سرگرمی های تاریخ در لندن ویکتوریایی


 
گرفتن مواد انفجاری در دست و منفجر کردن آن
یکی از خطرناک ترین روش های سرگرمی در لندن عصر ویکتوریایی بازی با مواد منفجره، گرفتن آن در دست و روشن کردن آنها بود که در مناسبت های مختلف صورت می گرفت و نتایج ترسناکی به بار می آورد.
 
 
عجیب ترین

کشتن موشها با دندان
از دیگر سرگرمی های مردم این دوران بازی با موش های فاضلاب در شکل های مختلف بوده است. آنها سگ ها را در خیابان رها می کردند تا به شکار بزرگترین موش بپردازد و به تماشای این صحنه که برایشان بسیار هیجان انگیز بود می پرداختند. اما گاهی خودشان هم وارد عمل می شدند و برای نمایش قدرت و شایستگی خود، موش های فاضلاب را با دندان هایشان می کشتند. معروف ترین آنها مردی به نام «سالاماندار» است که با دندان در حالیکه  دست هایش بسته بود توانست موش ها را بکشد.
 
عجیب ترین

 
عروسک هایی که جرائم قتل را برای بچه ها نمایش می دادند
یکی از روش های سرگرم کردن بچه ها در عصر ویکتوریا، نمایش های عروسکی با موضوع قتل و جنایت بود. یکی از محبوبترین این نمایش ها به «مستر پانچ» شهرت داشت. او همه ی اعضای خانواده اش را کشته و فرزندش را از پنجره به بیرون پرتاب کرده بود و مأموری را که وظیفه ی دستگیری او را داشت با طناب به دار کشیده بود.
 
 
عجیب ترین

ضربه های چکش برای سرگرم شدن
یکی دیگر از روش های سرگرمی در عصر ویکتوریایی این بود که فردی روی زمین دراز می کشید و روی سینه ی او سنگ بزرگی قرار می دادند و سپس با چوب و چکش تا می توانستند او را کتک می زدند.
 
 
عجیب ترین
 
 خرید لیوان های جنایی
 به دلایلی که ما از آن اطلاعی نداریم، اماکن وقوع قتل و جنایت از شهرت زیادی در بین مردم این دوره برخوردار بود. مردم عصر ویکتوریا علاقه ی زیادی به بازدید از اماکن وقوع قتل داشتند و به محض وقوع قتلی در جایی، به محلی برای تفرج و گردش آنها تبدیل می شد. در این میان کسانی که برایشان رفتن به این مکانها مقدور نبود، به خرید لیوان هایی می پرداختند که روی آن ها تصویر قاتل و یا نشانه ای از حادثه نقاشی شده بود.
 
عجیب ترین
 
 
 حرکات ژیمناستیک سخت و خطرناک
خم کردن بدن و رساندن سر به نوک پا از جمله حرکات ژیمناستیکی محبوب در دوره ی ویکتوریا بود. این حرکات بسیار سخت  و مستلزم آموزش های سخت از کودکی بودند. یکی از معروفترین این حرکات به این شکل بود که فردی به عقب روی زمین دراز می کشید و بچه های کوچک را با پاهایش مثل توپ به هوا پرتاب می کرد و دوباره آنها را با پا می گرفت.
 
عجیب ترین
 
 
مطالب مرتبط

چرا بعضی از مردم از سوار شدن بر «ترن هوایی» لذت می برند؟

باور به «پَری دندان» از کجا شکل گرفت؟

داستان جالب درباره ی این عروسک های زشت و نوستالژیک

افراد ناشناس و مرموزی که در تاریخ ثبت شدند

روش عجیب انتقام در میان بومیان اکوادور

جادوگر دیوانه ای که عاقبت بلعیده شد!

دانستنی هایی باورنکردنی از مورچه ها که شاید ترسناک باشند

.

منبع : tabnakbato.ir

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران
تبلیغات