جنیفر لارنس گران ترین بازیگر سینمای جهان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جنیفر لارنس گران ترین بازیگر سینمای جهان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

جنیفر لارنس گران ترین بازیگر سینمای جهان
,[categoriy]

آکاایران: جنیفر لارنس گران ترین بازیگر سینمای جهان

آکاایران: زن آمریکایی گران ترین بازیگر سینمای جهان

 

جنیفر در سن ۱۴ سالگی تصمیم می گیرد حرفه بازیگری را دنبال کندوی ۱۵ اوت ۱۹۹۰ در ایالت کنتاکی امریکا به جهان آمد. پدرش گری، کارگر ساختمانی بود و مادرش کارن، مدیر یک کمپ کودکان بود.

 

به گزارش آکاایران: وی کوچک ترین فرزند خانواده بوده و دو برادر بزرگتر به نام های بن و بلین دارد. به گزارش تالاب:جنیفر لارنس گران ترین بازیگر سینمای جهان امروز شمع تولد 27 سالگی خود را خاموش خواهد کرد.

 

,[categoriy]

 

جنیفر در سن ۱۴ سالگی تصمیم میگیرد حرفه بازیگری را دنبال کند و در این راستا پیروز می شود والدینش را راضی کند تا وی را به نیویورک ببرند تا آنجا یک مدیر و مشاور در این راستا وی را راهنمایی کند. در زمان نوجوانی و همینطور در ابتدای دوران بازیگری اش، وی بعنوان کمک پرستار در کمپ کودکانی که مادرش مدیریت آن را بر عهده داشت کار میکرد.

 

نخستین نقش بزرگ وی با حضور در آلبوم تلویزیونی “بیل انگوال” رقم خورد. سپس در فیلم هایی چون دشت سوزان و زمستان استخوان سوز دقت منتقدان را به خود جلب کرد و برای نخستین بار توانست نامزد دریافت جایزه اسکار برترین بازیگر نقش اول زن شود. در زمان نامزدی اش برای دریافت این جایزه، وی دومین فرد تاریخ سینما بود که در جوان ترین سن پیروز به نامزدی برای این جایزه شده هست.

 

,[categoriy]

 

زمانی که ۲۲ سال داشت، همپای کوپر، در فیلم “دفترچه امیدبخش” به کارگردانی “دیوید او. راسل” ظاهر شد. ظاهر شدن در این فیلم برایش نامزدی و دریافت چندین جایزه سرشناس بین المللی را رقم زد که از جمله این جوایز می توان به جایزه گلدن گلوب برترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی و جایزه اسکار برترین بازیگر زن اشاره نمود.

 

همینطور با بازی در فیلم دیگری راسل به نام حقه بازی آمریکایی پیروز به دریافت چندین جایزه دیگر این بار بعنوان برترین نقش مکمل زن شد. این جوایز شامل جایزه بفتا و جایزه گلدن گلوب و همینطور نامزدی اش برای سومین بار برای جایزه اسکار بود.

 

 

جنیفر لارنس را همینطور بخاطر نقشش در فیلم مردان ایکس: کلاس اول، محصول سال ۲۰۱۱ می شناسند. او در فیلم مردان ایکس: روزهای قبل آینده ۲۰۱۴ نیز نقش آفرینی کرد.

 

از دیگر فیلم های بسیار پیروز وی میتوان به عطش مبارزه اشاره نمود که قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۲ و قسمت دومش در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و در قسمت های بعدی آن نیز به ایفای نقش خواهد پرداخت.

 

,[categoriy]

 

در اوت ۲۰۱۵ مجله فوربز اعلام کرد که لارنس با ۵۲ میلیون دلار پردرآمدترین هنرپیشه زن جهان در سال ۲۰۱۵ هست.

 

لارنس به تازگی در فیلم “مادر” ساخته دارن آرنوفسکی به ایفای نقش پرداخته هست. این فیلم یکی از غوغایی ترین فیلم های سال 2017 محسوب میشود. لارنس در این فیلم با خاویر باردم و اد هریس همبازی شده هست.

 

.

منبع : talab.org

جنیفر لارنس گران ترین بازیگر سینمای جهان گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات