جوان ترین رهبران جهان ( از دختر جوان 28 ساله تا مرد 40 ساله ) -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جوان ترین رهبران جهان ( از دختر جوان 28 ساله تا مرد 40 ساله ) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: جوان ترین رهبران جهان

هر یک کشورهای جهان نوع خاصی از حکومت را برای خود بر می گزینند. برخی ها ترجیح می دهند راه دموکراسی را در پیش بگیرند و از نظام ریاست جمهوری استفاده نمایند و برخی دیگر نیز سرزمین شان را به دست پادشاه می سپارند. در تمام نظام ها یک نفر قدرت اصلی را در اختیار دارد. این فرد معمولا توسط مردم انتخاب می شود و یا آنکه مجلس نمایندگان آن را بر می گزیند. به هر حال این گونه اشخاص قدرت اصلی یک کشور را در اختیار دارند.

رهبران جوان جهان

جوان ترین رهبران جهان ( از دختر جوان 28 ساله تا مرد 40 ساله )
,[categoriy]

آکاایران: جوان ترین رهبران جهان ( از دختر جوان 28 ساله تا مرد 40 ساله )

به گزارش آکاایران: رهبران کشورها معمولا دارای سن زیادی هستند و پس از سال ها کسب تجربه و گذراندن روزهای سخت به این مقام مهم دست می یابند. اما در برخی موارد استثنا نیز وجود دارد. بعضا دیده ایم که فردی در اوج جوانی بر مسند قدرت نشسته و همه چیز را کنترل می کند. شاید به عنوان بهترین مثال بتوان به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اشاره کرد.

ما در این مقاله قصد داریم ۷ نفر از رهبران جهان که زیر ۴۰ سال سن دارند را به شما معرفی کنیم. تا پایان همراه باشید.

,[categoriy]

ولادیمیر گرویسمن ۳۹ ساله

جوانترین نخست وزیر تاریخ اوکراین به شمار می رود. وی در آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی توسط پارلمان انتخاب گشت. او متحد نزدیک پدرو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین محسوب می گردد. آقای پروشنکو در سال ۲۰۱۴ پس از برکناری ویکتور یانوکوویچ قدرت را به دست گرفت.

حتما بخوانید :  دانشگاه های گرانقیمت جهان + معرفی گرانترین دانشگاه های دنیا

,[categoriy]
یوری راتاس ۳۸ ساله

نخست وزیر نوین استونی، نوامبر سال گذشته به قدرت رسید و اکنون رهبری حزب مرکزی کشورش را بر عهده دارد.

,[categoriy]
امیل دیمیتریف در حالی که تنها ۳۸ ساله

در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی پس از نیکولا گرویفسکی به مقام نخست وزیری مقدونیه رسید. آقای گرویفسکی پس از تظاهرات علیه او در رابطه با استراق سمع گسترده مقامات دولتی، از قدرت کناره گیری کرد.

,[categoriy]
«جیگمی خسار نامگیال وانگچوک» ۳۷ ساله

پنجمین پادشاه بوتان است. پدر او از تاج و تخت استعفا کرد و وی در حالی که تنها ۲۶ سال داشت به قدرت رسید. آقای وانگچوک به قانون اساسی نوین این کشور نظارت داشت و از دموکراسی حمایت کرد.

,[categoriy]
«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی»

امیر قطر است و تنها ۳۶ سال دارد. وی در سال ۲۰۱۳ این مقام را از پدرش گرفت. پدر وی نیز ۱۸ سال قبل قدرت را طی یک فرایند صلح آمیز از چنگ پدرش خارج کرد.

,[categoriy]
کیم جونگ اون رهبر پرحاشیه کره شمالی

کسی که حکومت را از پدر خود به ارث برده، تنها ۳۳ سال سن دارد. وی نیز همانند حاکمان قبلی راه انزوا را در پیش گرفته و با آزمایش های هسته ای خود تنش های زیادی را به وجود آورده است.

حتما بخوانید :  آب معدنی و دانستنی های جالب و شگفت انگیز در مورد آب معدنی

,[categoriy]
وانسا دی آمبروسیوی ۲۸ ساله

که در حال گذراندن دوره شش ماهه به عنوان نایب السلطنه کاپیتان سن مارینوست، جوانترین رهبر در تمام جهان به شمار می آید. وی تا اکتبر سال میلادی جاری، در کنار کاپیتان میما زاوولی کشورش را هدایت می کند.

.

منبع : shahrematlab.com

جوان ترین رهبران جهان ( از دختر جوان 28 ساله تا مرد 40 ساله ) گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران
تبلیغات