را زنده می پزند؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد را زنده می پزند؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اختصاصی «تابناک با تو»؛ لابستر یکی از موجودات دریایی و از دسته ی سخت پوستان است. لابستر که به آن کرکُند یا شاه میگو هم گفته می شود یکی از غذاهای مورد علاقه ی برخی مردم دنیا است. اما آیا می دانستید که معروفترین روش طبخ این موجود دریایی این است که لابستر را زنده در آب در حال جوشیدن فرو می برند و می پزند؟
 
 
 
را زنده می پزند؟
,لابستر،نداشتن مغز مرکزی،احساس درد،زنده پختن در آب جوش،تابناک با تو,[categoriy]

آکاایران: را زنده می پزند؟

 
شاید باور کردنش سخت باشد اما این یک واقعیت است که زنده فروبردن لابستر درون آب جوش درست ترین راه ممکن برای پختن آن است، اما آیا این کار غیر انسانی نیست؟! آیا لابستر در هنگام فرو رفتن در آب جوش درد نمی کشد؟!
به گزارش آکاایران: چرا «لابستر» ها را زنده می پزند؟
 
لابستر ها در حالت عادی در گوشت خود باکتری های مضری دارند. به محض این که لابستر می میرد، باکتری های مضر به طرز دیوانه واری شروع به تکثیر می کنند و مقادیر زیادی سم درون بدن آنها تولید می شود که در این حالت با پختن در درجه حرارت بالا هم این سم ها از بین نمی روند. به همین دلیل و برای از بین بردن این مسمومیّت غذایی، لابستر را زنده در آب جوش می اندازند تا در طول طبخ در آب جوش بمیرد.
 
 
,لابستر،نداشتن مغز مرکزی،احساس درد،زنده پختن در آب جوش،تابناک با تو,[categoriy]
 
از طرف دیگر علاقه مندان به خوراک لابستر می گویند وقتی لابستر زنده پخته می شود گوشت آن خوشمزه تر می شود!
آیا لابسترها درد می کشند؟ توجیه این افراد چیست؟
براساس گفته ی زیست شناسان لابسترها درد را براساس تعریف ما انسانها از آن احساس نمی کنند. واکنش لابستر به درد با آنچه در مغز انسان در هنگام درد کشیدن رخ می دهد متفاوت است. درد یک احساس ذهنی است.  لابسترها و انواع مختلف میگوها و خرچنگ ها "مغز واقعی" ندارند و شیوه ی تعامل آنها با درد متفاوت است. به عبارت دیگر لابستر مغز یا واحد پردازشی اجتماع یافته و مرکزی ندارند و تعریف درد برای لابستر فرق می کند.
اما در مقابل لابسترها نسبت به آسیب در بافت بدن از نظر فیزیکی و هورمونی واکنش تلاش می کنند.  آنها هم می توانند درد را در سطوح مختلفی لمس کنند. دانشمندان می گویند هورمونی که لابسترها در هنگام زنده پخته شدن در دیگ از خود آزاد می کنند، هورمون "کورتیزول" است، یعنی همان هورمونی که جسم انسان در هنگام درد و استرس و التهاب از خود ترشح می کند.
 
,لابستر،نداشتن مغز مرکزی،احساس درد،زنده پختن در آب جوش،تابناک با تو,[categoriy]
 
 
نشانه ی درد کشیدن لابسترها لرزیدن و جمع شدن دُم است که واکنشی برای فرار کردن می باشد. پژوهشگران دانشگاه "مین" دریافته اند که قرار دادن لابسترها در آب یخ ۱۵ دقیقه قبل از فروبردن در آب جوش با ایجاد درجه ای از بی حسی لرزش دم لابستر را تا ۲۰ ثانیه کاهش می دهد.
 
در برخی کشورهای دنیا از جمله آلمان پختن لابستر به این شکل ممنوع است و باید لابستر را قبل از پختن با چاقو ضربه ای بزنند، این ضربه شاید لابستر را نکشد، اما لا أقل با بی حس کردن باعث کاهش واکنش عصب های او در مواجهه با آب جوش خواهد شد.
 
,لابستر،نداشتن مغز مرکزی،احساس درد،زنده پختن در آب جوش،تابناک با تو,[categoriy]
 
 یک لابستر در حال فرو برده شدن درون آب جوش در حالیکه زنده است
 
,لابستر،نداشتن مغز مرکزی،احساس درد،زنده پختن در آب جوش،تابناک با تو,[categoriy]
 
 
 

مطالب مرتبط

زیباترین مناظر طبیعی در هاوایی

طرز تفکر خرچنگی چیست؟!

آشنایی با حیوان های چندش آور و عجیب

.

منبع : tabnakbato.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله را زنده می پزند؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تفکر خرچنگی چیست؟

را زنده می پزند؟ گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات