راهب طلایی ( تصاویر راهب مومیایی شده با طلا جنجال برانگیز شد ) -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد راهب طلایی ( تصاویر راهب مومیایی شده با طلا جنجال برانگیز شد ) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: راهب طلا

راهب مومیایی شده با طلا جنجال برانگیز شد”

بیشتر از ۱۰۰۰ سال پیش راهبی بوداییبا نام ” کیسان ژانگ ” نمی دانست که حیات و مرگش باعث مناقشه بین دو کشور خواهد شد. جسدمومیایی شده با طلای این راهب که به بودای خندان معروف است برای دهه ها محل عبادتگاه و پرستش در معبدی در یک دهکده کوچک در حین بود.

راهب طلایی ( تصاویر راهب مومیایی شده با طلا جنجال برانگیز شد )
,[categoriy]

آکاایران: راهب طلایی ( تصاویر راهب مومیایی شده با طلا جنجال برانگیز شد )

به گزارش آکاایران: اما اکنون این جسد مومیایی شده توسط یک کلکسیونر هلندی خریده شده و به وی تعلق دارد. مقامات چینی با اقامه دعوا در یک دادگاه بین المللی علیه دولت هلند از آنها خواسته اند تا با فشار بر این کلکسیونر، این راهب مومیایی شده را که به گفته آنها از این معبد به سرقت رفته به چین بازگردانند.

,[categoriy]

بنا به ادعای مقامات محلی روستا این بودای خندان که معروف به ” پاتریچ ژانگنگ ” بوده در سال ۱۹۹۵ ازمعبدروستا دزدیده شده و باید به چین بازگردانده شود. “ژانگنگ ” که یک طبیب محلی نیز بوده با کمک گیاهان دارویی به درمان بیماران نیز می پرداخته است. زمان حیات وی را سلسله ” سونگ ” و بین سال های ۹۶۰-۱۲۷۹ بعد از میلاد مسیح ( AD) می دانند.

,[categoriy]

این مومیایی که ارزش آن دهها میلیون پوند تخمین زده می شود به تازگی در موزه تاریخ بوداپست مجارستان به نمایش گذاشته شده بود.

حتما بخوانید :  ساخت سونا به شکل تخم مرغ در دل طبیعت + تصاویر سونای تخم مرغی
,[categoriy]
.

منبع : shahrematlab.com

راهب طلایی ( تصاویر راهب مومیایی شده با طلا جنجال برانگیز شد ) گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات