آکاایران: گربه ها حیوانات بسیار باهوش و بامزه هستند و نگهداری از آنها می تواند منجر به سرگرمی و حتی سلامتی مالکین آنها شود چرا که برای نگهداری از آنها نیاز به پیاده روی و گشت و گذار دارید که این گونه شما نیز هم سرگرم خواهید شد و هم تحرکتان نسبت به گذشته تغییر خواهد نمود و به همین دلیل این حیوانات بیشتر به افراد مسن پیشنهاد می شود.

کشف حقیقت جالب و شنیدنی دانشمندان از گربه ها!

اما شاید برای شما نیز حتی برای یکبار سوال شده است که زمانیکه مالک گربه ها، گربه خود را با نامی که برایش مشخص نموده اند چگونه می توانند نام خود را تشخیص دهند و با صدا درآوردن نام آنها از خودشان فورا واکنش نشان دهند و دستور داده شده را انجام دهند؟!!

دانستنی های گربه ها

کشف حقیقت جالب دانشمندان از گربه ها

دانشمندان یک مطالعه در دانشگاه سوفیا واقع در توکیو نشان دادند که گربه ها در میان لیست کلماتی که شما در کنار آنها استفاده می کنید و حرف می زنید، می توانند اسم خود را در میان هزاران کلمات دیگر تشخیص دهند!! 

با این وجود این واقعیت جالب که نشانگر هوش بسیار قوی این حیوانات خانگی می باشد، در روزنامه های علمی منتشر شد و محققان توانایی و باهوشی آنها را زمانیکه شما نام آنها را صدا می کنید و فورا سرشان را بر می گردانند و واکنش نشان می دهند را اعلام کردند.

در این مطالعه دانشمندان نام ها و جملات زیادی را بصورت مخلوط ضبط کردند و درون آن هم صدای مالک آنها نیز جای داده شده بود و آنرا در یک اتاق پخش کردند و متوجه این شدند که گربه ها زمانیکه اسمشان توسط مالک خود به صدا در میاید، از خودشان واکنش نشان می دهند که این کشف بزرگی برای دانشمندان بود که نتیجه این تحقیق می تواند منجر به تحقیقات زیاد دیگری شود که بتواند ما را با دنیای گربه های هر چه بیشتر نزدیک نماید.