مراحل رشد جنین

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مراحل رشد جنین ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +مراحل +رشد +جنین را کلیک نمایید و یا در دسته خواندنی ها و دیدنی ها از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران عکس و تصاویری از مراحل رشد جنین را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دوره بارداری حدود 280 روز یا 40 هفته به طول می انجامد. این دوران را می توان به سه تا سه ماه تقسیم کرد که در هر یک وقایع خاصی اتفاق می افتد.

سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پایان هفته 27 و سه ماهه سوم از هفته 28 تا آخر هفته 40 است که کمی زودتر یا دیرتر به زایمان و تولد نوزاد ختم می شود.

هر سه ماه بارداری مشخصات خاص خود را دارد؛ در سه ماهه اول ضربان قلب جنین شنیده می شود، در سه ماهه دوم مادر اولین حرکات جنین را احساس می کند و در سه ماهه آخر علایم زایمان و تولد نوزاد نمایان می شود.

در این گزارش، تصاویری از مراحل رشد جنین در رحم مادر تا رسیدن به مرحله ای که یک کودک کامل به دنیا آید، ارایه می شود.

این تصاویر وضعیت جنین در چهار روز بعد از لقاح، در چهار هفتگی، پنج تا 6 هفتگی و شروع شکل گیری، هفت هفتگی، هشت هفتگی که بند ناف وظیفه تغذیه کودک را برعهده می گیرد، در حدود 10 هفتگی که جنین پاهای خود را پیدا می کند و در 12 هفتگی را نشان می دهد.

همچنین تصاویری از جنین در 16 هفتگی که با چشمانی بسته و دست هایی که حرکت می کنند، یک جنین درون رحم در حدود 18 تا 20 هفتگی که انگشت خود را می مکد، جنین در 24 هفتگی که فقط ریه هایش کامل نشده است و می تواند چشمهایش را باز و بسته کند، ارایه شده است.

جنین پس از 6 ماه بیشتر مدت خواب است و حتی رویا می بیند؛ در این تصاویر جنینی با حدود 6 تا هفت ماهگی درون رحم مادر نشان داده می شود.

جنین در 36 هفتگی کودک کاملی است و مراحل آخر رشد خود را در رحم مادر سپری می کند و سرانجام جنین درون رحم به ماه آخر می رسد و به تدریج آماده ورود به دنیا می شود.

هشدار به زنان باردار:

1- اگر دچار تهوع، کاهش اشتها، استفراغ، یرقان و یا خستگی همراه با خارش پوست شدید، با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا این نشانه ها می تواند نشان دهنده مشکلات کبدی باشد.

2- اگر ورم بدن ناگهانی و شدید باشد و یا به سرعت افزایش وزن بیابید، با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا این نشانه ها می تواند نشان دهنده پره اکلامپسی (مسمومیت حاملگی) و یا افزایش فشار خونبارداری باشد.

 

در زیر شما مینوانید مراحل رشد جنین و تغییراتی که در بدن شما اتفاق می افتد را مشاهده کنید. 

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

عکس مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

عکس مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

عکس مراحل رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

رشد جنین

تصاویر مراحل رشد جنین در رحم مادر تا زمان تولد

عکس مراحل رشد جنین

 

مراحل شکل گیری جنین به کلام قرآن:
قرآن کریم،با روشی معجزه از نظر ایجاد و دلالت، به مراحل شکل گیری جنین از آغاز نطفه تا تولد اشاره فرموده است. به آیات زیر غور کنید: 

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ مِنْ سُلَالَةٍ مِنْ طِینٍ ثُمَّ جَعَلْنَاهُ نُطْفَةً فِی قَرَارٍ مَکِینٍ ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَکَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنْشَأْنَاهُ خَلْقًا آَخَرَ فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ[ سورة المؤمنون: 12 - 14 ] 

ما انسان را از عصاره ای از گل آفریده ایم . سپس او را به صورت نطفه ای در آورده ودر قرار گاه استوار جای میدهیم. سپس نطفه را به صورت لخته خونی،واین لخته خون را به شکل قطعه گوشت جویده ای،واین تکه گوشت جویده را بسان استخوان ضعیفی در میاآوریم،وبعد بر استخوان گوشت می پوشانیم،واز آن پس او را آفرینش تازه ای بخشیده وپدیده دیگری خواهیم کرد،والا مقام ومبارک خداوند است که بهترین اندازه گیرندگان وسازندگان است. 

عکس مراحل رشد جنین


شرح: 
خداوند پاک در این آیات به مراحل شکل گیری جنین در رحم،از آغاز نطفه اشاره می کند، یعنی از همان وقتی که یکی از اسپرمهای پدر، تخمک مادر را بارور می کند و به این ترتیب "زیگوت"که قرآن به عنوان "نطفه"از آن نام می برد، تشکیل می شود. سپس تخمک بارور شده از طریق تقسیم،به تدریج شروع به تکثیر می کند و تعداد سلولهایش افزایش می یابد، اما از نظر حجم،در طول دو هفته اول،تغییری محسوس نمی کند. در این مدت همان چیزی را می سازد که قرآن به عنوان "علقه" از آن نام برده است. 

سپس تخمک بارور شده از تخمدان به رحم می رود و به دیواره آن می چسبد. در این مرحله،غشاهای جنین به تدریج تشکیل می شوند و نیز بند ناف که تخمک بارور شده (جنین) را برای دریافت غذا از خون مادر به جسم مادر متصل می کند،به وجود می آید. همین جاست که علقه به مضغه تبدیل می شود. 

وقتی جنین در رحم مادر قرار دارد دورش را غشایی معروف به "کیسه آمینونی"احاطه می کند. این کیسه پر از مایع آمینوتیک است و آن وظایف مهمی از جمله حفظ جنین زا در برابر تکانهای شدید و تأثیرات جاذبه – به عهده دارد. قرآن کریم در آیاتی که قبلاً از سوره مؤمنون نقل کردیم به این موضوع اشاره کرده است: سپس او را نطفه ای در قرارگاهی مطمئن قرار دادیم. 

عکس مراحل رشد جنینمراحل رشد جنین 

انسان از ذره ای خاک آفریده شده است: 

عناصری که انسان را درست می کنند چکیده ای از مواد غذائی هستند که انسان آنها را می خورد. مواد غذائی نیز یا بطور مستقیم چکیده ای از خاک است،ویا بطور غیر مستقیم. 

قطره در جای مناسب قرار می گیرد: 

وقتی قطره مزبور وارد رحم مادر می شود دنبال جای مناسبی می گردد وجای مناسب خود را پیدا می کند. یعنی اینزور نیست که هر جای رحم که قرار بگیرد موفق به رشد می شود ورشد می کند. 

قطره به چیزیکه خود را می آویزد در می آید: 

پس از اینکه چکه مزبور وارد رحم مادر می شود از پوسته خود بیرون می آید ودنبال جای مناسبی در جداره رحم می گردد ونهایتا چنانکه آیه توصیف می کند خود را به جداره رحم می آویزد.اغلب خود را می آویزد « علقه به معنی: چیز آویخته وچیزیکه خود را می آویزد» است. هم خانواده واژه معلق به معنی:« آویخته» است. علت اینکه برخی آنرا به معنی:« خون بسته» ترجمه کرده اند این است که علقه به معنی:« خون بسته» نیز هست.علت نامگذاری( علقه) به « خون بسته» نیز ظاهراً این بوده که وقتی خون از محل آسیب دیده بیرون می اید خشک وآویخته می شود. به « زالو» چیز« معلق » نیز علقه اطلاق شده است. چون خود را می آویزند. وقتی تخمه وارد رحم مادر می شود وبه جداره رحم می آویزد زالو مانند هم هست،وزالومانند عمل نیز می کند. شاید منظور آیه از « علقه» در اینجا به معنی:« زالو وزالو مانند» نیز باشد . بعد« علقه» یعنی چیزی که پیش از این خود را به جداره رحم آویخت. پس از چهار هفته که طول جنین تقریباً شش میلی متر است، از آن شکلی که مانند گوشت جویده لای دندان بود،برخی از استخوانها که ستون فقرات باشد درست شده است. هیچ گوشتی نیز روی آنها نیست. 

استخوانها با گوشت پوشانده می شوند: 

در پنج هفتگی یک شیار گوشتی روی کمر درست می شود ودر شش هفتگی ستون فقرات کاملاً از گوشت پوشانده می شود ستون فقرات تا پیش از پوشیده شدن از گوشت همچنان میکروسکوبی هستند. 

ابربرچسب : علایم پیچیدن بند ناف دور جنین ، عوامل پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، بند ناف رویان اصفهان ، چه عواملی باعث پیچیدن بند ناف دور گردن جنین میشود ، پیچیدن بند ناف و جنین ، وظیفه بند ناف چیست؟ ، دلیل پیچیدن بند ناف دور جنین ، بند ناف دور گردن ، بانک خون بند ناف رویان مشهد ، دلیل پیچیدن بند ناف دور گردن نوزاد ، چگونه بند ناف دور گردن جنین می پیچد ، علت پیچیدن بند ناف جنین ، علت پیچیدن بند ناف به دور گردن جنین ، بند ناف چیست ، بند ناف جنین ، دلیل پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، علایم پیچیدن بند ناف به گردن جنین ، پیچیدن بند ناف دور گردن بچه ، علت افتادن بند ناف دور گردن جنین ، مراقبت از ناف نوزاد بعد از افتادن بند ناف ، بند ناف نوزاد-رویان ، آزمایشات سازمان شرایط بند ناف رویان ، افتادن چگونه بند ناف دور گردن جنین می پیچد ، هزینه نگهداری بند نافرویان ، ترشح بند ناف نوزاد ، پیچیدن بند ناف دور گردن نوزاد ، علائم پیچیدن بند ناف دور جنین ، علائم پیچیدن بند ناف جنین ، علت پیچیدن بند ناف دور گردن نوزاد ، خطرات پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، علائم پیچیدن دلیل پیچیدن عوامل پیچیدن علل پیچیدن خطرات پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، پیچیدن بند ناف دور جنین ، علائم پیچیدن بند ناف به دور گردن جنین ، بند ناف نوزادان ، علت پیچیدن بند ناف دور گردن جنین چیست ، پیچیدن بند ناف به گردن جنین ، بند ناف کودک ، علت پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، بانک بند ناف رویان در مشهد ، خون نگهداری بانک آزمایش بند ناف در جنین ، بند ناف رویان تهران ، بانک بند ناف رویان مشهد ، افتادن بند ناف دور گردن جنین ، بند ناف رویان ، پیچیدن بند ناف جنین ، پیچیدن بند ناف به دور جنین ، پیچیدن بند ناف به دور گردن جنین ، پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، بند ناف رویان شیراز ، بند ناف نوزاد ، بند ناف نوزاد بعد از افتادن ، بانک خون بند ناف رویان تهران ، افتادن تعبیر خواب بند ناف بچه ، علائم پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، بند ناف ، پیچیدن پیچیدن بند ناف دور گردن نوزاد ، خون پرولاپس بانک بانک خون بند ناف رویان چیست ، پیچیدن بند ناف دور سر جنین ، علت پیچیدن بند ناف دور جنین ، بند ناف رویان مشهد ، بند ناف نوزاد چیست ، علل پیچیدن بند ناف دور گردن جنین ، بند ناف دور گردن جنین ، بند ناف بچه


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله مراحل رشد جنین شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مراحل رشد

مراحل رشد جنین گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات