معرفی کتاب

معرفی کتاب

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد معرفی کتاب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +معرفی +کتاب را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران به معرفی کتاب و آثار پرداخته ایم، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

معرفی کتاب های خوب

معرفی کتاب «روان درمانی اگزیستانسیال»

روان درمانی اگزیستانسیال

کتاب روان درمانی اگزیستانسیال هم راهنمایی برای درمانگران است و هم نوعی درمان به شمار می رود: هر کس که آن را بخواند، عمیقا تحت تاثیر قرار می گیرد و خردمند تر می شود انگار چندین ساعت به گفت و گو با کسی نشسته که عزمش را برای عبور از ژرف ترین مشکلات بشری جزم کرده است. داستایوفسکی، تولستوی، کافکا، سارتر، کامو و بسیاری دیگر با نویسنده هم آوا شده اند تا از دلواپسی های غایی بشر بگویند.

 مخاطبان اصلی کتاب، دانشجویان و روان درمانگران بالینی اند ولی به دلیل سبک قابل فهم و عاری از اصطلاحات تخصصی اش، برای خواننده ی معمولی نیز قابل درک و بسیار جذاب است. یالوم پس از نوشتن این کتاب و برای بسط نظریه ی اگزیستانسیال بود که به ابزار داستان روی آورد و آثاری چون "وقتی نیچه گریست" و "مامان و معنی زندگی" را خلق کرد. او خود "روان درمانی اگزیستانسیال" را کتاب مرجع تمامی آثاری دانسته که پس از آن به رشته ی تحریر درآورده است.

 

معرفی کتاب «رهایی از زندان ذهن»

رهایی از زندان ذهن

شما در این کتاب، یاد می گیرید، از چشم اندازی دور به مشاهدۀ ذهن تان بنشینید. 
وقتی دست از اعتقاد به افکارتان بر می دارید، افکارتان تسلیم می شوند و ذهن تان به احساس آرامش و امنیت بیشتری دست می یابد. در بخش اول کتاب یاد می گیرید چه طور افکارتان را بشناسید و آن ها را مشاهده کنید و چگونه فکرتان را تغییر دهید. 
در بخش دوم کتاب، به نقش و تأثیر این افکار در زندگیتان پی می برید. وقتی فریب افکارتان را نمی خورید و آن ها را به دقت شناسایی می کنید و می دانید که عملکردشان چیست و قرار است چه کار کنید، موفق می شوید که نفوذ آنها را در زندگی تان کاهش دهید.
در بخش سوم کتاب به این موضوع می پردازیم که چه طور می توانید یک فکر را مشاهده کنید، بدون این که درگیر محتوای آن شوید. این کتاب، روش های نوین و خلاقانه ای در اختیار شما قرار می دهد تا در طول سفر روزانۀ ذهن تان، شما را همراهی کند. 
اگر موافقید، شروع کنید.

 

معرفی کتاب «ساعت ساز نابینا»

ساعت ساز نابینا

ساعت ساز نابینا اوج کار ریچارد داوکینز است، این کتاب که شرح تکامل(فرگشت) است با شور و تحسین زیاد، به عنوان تاثیرگذارترین اثر در این زمینه در یکصد سال اخیر اعلام شد. داوکینز در این اثر، به وضوح آشکار می کند چگونه کشف داروین و والاس ، یعنی فرایند ناآگاه ، خود به خود و بی هدف اما اساسا غیرتصادفی «انتخاب طبیعی» تنها پاسخ این پرسش بنیادین است که : ما از کجا آمده ایم؟ چگونه چنین که هستیم شده ایم؟ آیا نقشه اولیه ای در کار بوده است؟ 

از نظر داوکینز ساعت ساز نابینا خود طبیعت است که به تدریج از بنیادی ترین و مهم ترین جزء همه چیز، از DNA، صورت و سامان یافته است.

 "بهترین نمونه علم برای همه ... ریچارد داوکینز تکامل(فرگشت) را به روز کرده است... و موضوع کتابش معنی حیات است.تایمز

 "ظرافت طبع و نکته سنجی مسحور کننده ... شادی آور و قابل درک برای خواننده غیر اهل علمآبزرور

 "نگارش خوب، بحث منسجم و همه جانبه ... یک کتاب دوست داشتنیاکونومیست

 "یکی از بهترین های علمی - یکی از بهترین ها از نوع خودش - که من تا کنون خوانده ام.لوس آنجلس تایمز

  

معرفی کتاب >>هست یا نیست؟ <<

داستان در مورد زن میان سالی هست که برهه های مختلفی از زندگیش را داریم می بینیم میان سالی جوانی روزهای اول بچه داری زمان فوت مادرشوهرش زمان فوت مادربزرگش داستان ماجرا محوری نیست بلکه بیشتر داریم تغییر حالتها و فکرای یک زن را مورد بررسی قرار می دیم این که دغدغه های ذهنیش چی هست نگران چی می شه چی فکر می کنه چی عذابش می ده مسیر زندگی مشترک به کدوم سمتا می ره بعد چند سال و ....

خوب خانم سارا سالار همسر سروش صحت هستند و ایشونم از اونایی بودند که از بس همه پیش نهاد کردند واقعا پارسال توی ذهنم بود حتما باید بخونم ازشون . کتاب قشنگی هم بود . بحن نوشتاریش را واقعا دوست داشتم قلمش خیلی خوبه و روان تغییر موقعیت ها و زمان هاش هم قوی انجام شده اما مشکل من شخصیت اصلی داستان بود که اصلا از نظر روحیه و تفکرات درکش نمی کردم خیلی از شخصیت و روحیه من دور بود نمی تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم

 

معرفی کتاب >>قناری باز<<

قناری باز: پدربزرگ از روزهای بچگی و عشق به قناری می گوید 

آی عشق! چهره آبی ات پیدا نیست: دختر عاشق شده و قرار است به خواهرش بگوید

چیزی میان گلدان ها: دو خانواده کنار هم و حرف ایران

حسین حسینی ، جمعی گروهان تخریب: دختر به دنبال خاطرات عموی شهیدش است

شهرک مروارید: مرد تمام فکر و ذکرش سهام شهرک مروارید است

عصر تابستان : دکتر یگانه فربد فوت کرده

اتاق قرمز خیابان پشتی: دختر عاشق پسر ساکن خوابگاه شده

نیالا: دختر و پسر غریبه با هم درکه می روند

 

معرفی کتاب >>به وقت بهشت <<

به وقت بهشت

نرگس جورابچیان

نرگس جورابچیان با رمان «به وقت بهشت» معادلات بازار نشر را به هم زد. این نویسنده با اولین رمان اش به فهرست پرفروش ترین های بازار راه یافت و هم چون آن در لیست محبوب ترین نویسنده های این روزها در کتاب فروشی های مختلف حضور دارد. «به وقت بهشت» در اندک زمانی به چاپ دوم رسیده و با استقبالی که از آن شده دور از انتظار نیست که به زودی فروش خیره کننده تری در انتظارش باشد.

 

معرفی کتاب >>بلندی های بادگیر<<

داستان از زبان خدمتکاری به نام آلن دین برای مردی تعریف می شود که خانه ای را از شخصی به نام هیت کیلیف اجاره کرده است و در حقیقت ماجرای زندگی هیت کلیف است . آقای ارنشا همراه فرزندانش هیندلی و کاترین در خانه ای به نام وادرینگ هایتز زندگی می کند . روز آقای ارنشا پسر بی سرپرست و بیچاره ای به نام هیت کیلیف را با خود می آورد تا با آنها زندگی نماید پسری صبور اما موذی که رابطه ای صمیمی با کاترین ایجاد می کند در حالی که با هیندلی خیلی روابط خصمانه ای داره و ماجرا بدین نحو ادامه پیدا می کنه تحقیرها عشق ها و انتقام های پیچیده و تو در تو .

امیلی برونته


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله معرفی کتاب شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کتاب جدید بیل برونت , معرفی کتاب های خوب , معرفی کتاب جدید , کتاب رمان خوب

معرفی کتاب گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات