آکاایران:جهان مملو از چیزهای عجییب و غریب است و چه کسی در حقیقت بهتر از ما قادر به دانستن آن می‌باشد؟ از فرقه غیر معمول  و سنتهای خاص و مختلف، حیوانات غیر عادی و ترسناک تا خلقت انسان های عجیب و شگفت انگیز، اینها یک لیست بی پایان از عجیب ترین چیزهای که در دورترین نقاط جهان پنهان باقی مانده می‌باشد.

در دنیا دیدنی های عجیب و متفاوتی وجود دارند که به علت متمایز بودن به جاذبه ی گردشگری بدل یافته اند. از آنجایی که گردشگری امروزه به عنوان یکی از پردرآمدترین صنایع جهان محسوب می گردد، کشورها با توسعه ی زیر ساخت های گردشگری تلاش زیادی برای جذب گردشگران از سراسر دنیا می کنند. در این مقاله از مجموعه مقالات جالب انگیز آکاایران , عجیب ترین و متفاوت ترین دیدنی های دنیا را برای شما عزیزان و همراهان آکاایران گردآوری کرده ایم. امیدواریم از مشاهده این تصاویر لذت ببرید. با ما همراه باشید.


کاخ ذرت؛ داکوتای جنوبی

Image result for ‫کاخ ذرت؛ داکوتای جنوبی‬‎


قصر ذرت در سال ۱۸۹۲ احداث گردید و از آن دوره تا کنون ۳ بار بازسازی شده است. ساختمان امروزی این دیدنی عجیب دنیا در سال ۱۹۲۱ مجدد نوسازی گردید. در دوره هایی که خبری از اینترنت یا تلویزیون نبود، برداشت محصولات کشاورزی از کارهای هیجان انگیز زندگی محسوب می شد. کشاورزان در روزگاران دور محصولاتشان را خارج از کاخ ذرت به نمایش می گذاشتند تا میزان حاصلخیزی خاک داکوتا را به رخ بکشند.
قصر ذرت از دیدنی های عجیب است که متشکل از ۱۳ تکه ی هنری طبیعی می باشد. نمای کاخ هرساله با اجزای ذرت، تصویری را به نمایش می گذارد. حاصل کار این اثر هنری تنها ۳۶۵ روز مورد استفاده است و پس از آن دوباره نمایی جدید با مفهومی متفاوت عرضه می گردد.

جزیره ی گربه ها تاشیروجیما؛ ژاپن

Image result for ‫جزیره ی گربه ها تاشیروجیما؛ ژاپن‬‎


در این جزیره ی کوچک که از دیدنی های عجیب ژاپن است و به جاذبه ای گردشگری بدل یافته، جمعیت گربه ها بیش از انسان ها می باشد! جزیره ی گربه ها در اطراف خلیج ژاپن، منزلگاه گربه های زیادی است که اخیرا مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند. اغلب ساکنان جزیره افراد مسنی هستند که تعدادشان هم بسیار اندک است.


کوچه ی آدامس بادکنکی

Image result for ‫کوچه ی آدامس بادکنکی‬‎
Image result for ‫کوچه ی آدامس بادکنکی‬‎


اولین بار در سال ۱۹۵۰ بود که دیوار این کوچه توسط دانش آموزان برای یادبود مورد استفاده قرار گرفت. آن ها برای یادبود آدامس های بادکنکی خود را روی دیوار چسباندند. این کوچه با گذر زمان از یک شوخی ماندگار به جاذبه ای عجیب در گردشگری بدل یافت. امروزه از کوچه ی آدامس بادکنکی با عنوان عجیب ترین دیدنی دنیا یاد می شود و گردشگران از سراسر دنیا راهی بازدید از این دیدنی عجیب می شوند.


البته برخی ساکنان شهر از این کوچه ی باریک که پر از آدامس های جویده شده ی رنگارنگ است خوششان نمی آید، با این وجود مقامات شهر اجازه دادند که این دیدنی عجیب دست نخورده باقی بماند. جالب است که گردشگران هنگام عبور از اینجا آدامس های خود را روی دیوار قرار می دهند و می روند و به همین دلیل این کوچه هنوزم به همان حالت باقی مانده است.


مرکز چمدان های گم شده؛ آلاباما

عجیب ترین مکان های دنیا


تنها فروشگاه بار گم شده ی مسافر در دنیا واقع در آلاباما ایالات متحده آمریکا است. این فروشگاه تنها چیزی که می فروشد بار چمدان های مسافران است که در فرودگاه جا مانده یا گم شده اند. فروشگاه بسیار بزرگ آلاباما تمام چمدان های جا مانده ی مسافران در آمریکا را تحویل می گیرد و وسایلی که ارزش فروش دارند را در ویترین قرار می دهد.


ایرلاین های آمریکا چمدان هایی که تا ظرف ۹۰ روز صاحبشان پیدا نشود به این فروشگاه می فروشند. “فروشگاه چمدان های گم شده” از دیدنی های عجیب دنیا بشمار می رود که سالانه گردشگران خاص را به خود جذب می کند.


خرچنگ بزرگ؛ جنوب استرالیا

جالب ترین های دنیا


از دیدنی های عجیب دنیا خرچنگ غول پیکری از جنس فایبرگلاس و استیل است که همانند آن در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود. این کشور منزلگاه ۱۵۰ مجسمه ی گوناگون بسیار بزرگ است. این مجسمه های غول پیکر به منظور جذب گردشگران از دهه ی ۱۹۶۰ در بزرگراه راه های استرالیا پیدایش یافتند. از آنجایی که استرالیا قدمت دیرینه ای ندارد و فاقد آثار تاریخی است، به کارگیری ایده های نوآورانه ی این چنینی می تواند دروازه ای برای رونق صنعت گردشگری باشد.


موزه توالت سولاب دهلی نو؛ هند


موزه ی توالت یکی از دیدنی های عجیب دنیا است که با وجود عجیب بودنش سالانه گردشگران فراوانی را به خود فرا می خواند. همانطور که می دانید در سال های اخیر یکی از چالش های صنعت گردشگری به ویژه در ایران توالت ها می باشند. کشور سنگاپور نیز یکی از کشورهایی است که به توالت علاقه ی خاصی دارد.

عجیب ترین انسان های دنیا

 موزه ی توالت در هند


با توجه به اهمیت این امر، در دهلی هند موزه ای را مختص توالت ها ایجاد کرده اند تا از تاریخچه ی آن ها مطلع گردید. این ایده توسط یکی از پزشکان مطرح شد؛ وی بر این باور بود که توالت بخشی از تاریخچه ی بهداشت انسان ها است و فصلی بحرانی از رشد تمدن بشر محسوب می شود.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
پربازدیدها
تبلیغات