آکاایران: ساعت 7و58 دقیقه غروب بود که مرد چینی همسر 26 ساله خود را در حالی که هیچ ضربان قلبی نداشت بصورت اضطراری به بیمارستان آورد.این زن جوان با وجود اینکه پزشکان نتوانستند ضربان قلب او را برای 72 ساعت تشخیص دهند، بهبود معجزه آسایی در بیمارستان داشت.در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, داستان این معجزه که در روز اول سال نو میلادی رخ داد را برایتان تعریف میکنیم. برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

bxs1

زنده شدن معجزه آسا زن جوان بعد از 72 ساعت!!!

پزشکان گفتند این خانم 26 ساله اهل چین که نامش فاش نشده است مبتلا فیبریلاسیون دهلیزی است، که قلب به جای پمپاژ کردن خون در بدن می لرزد.بعد از اینکه این زن جوان به بیمارستان منتقل شد تیم پزشکی فشار سینه برای بازگردادن ضربان قلبش را 20 دقیقه انجام دادند. اما هیچ فایده ای در برنداشت .دکتر یانگ گفت:" ECMO جایگزینی برای بیماران کردیپولمنری است که اجازه می دهد تا تامین خون را پس از ایست قلبی حفظ کنیم."با این حال، تا دو ساعت بعد، بی هوش ماند، مردمک چشمانش گشاد شده بود و علائم حیاتی او بازنگشته بود.با معیارهای استاندارد ، این زن مرده بود، اما پزشکان حاضر نشدند تسلیم شوند.
دکتر ژانگ توضیح داد:" من احساس کردم که بیماری او ناگهان اتفاق افتاد. در 26 سالگی هنوز خیلی جوان بود و هیچ سابقه بیماری نداشت." این نظر من بود که ما باید شرایط را برای شانس زنده ماندن ایجاد کنیم."
بیمار در بخش مراقبت های ویژه نگهداری شد و ابزارهای دیگری برای تنظیم عملکرد بدن، از جمله دستگاه های تنفسی و کلیوی استفاده می شدند.این معجزه، همان طور که توصیف شده است پس از 72 ساعت، زمانی رخ داد که قلب او عملکرد نسبی خود را احیا کرد.
 داستان زنده شدن بعد از مرگ
bxs2
شوهر بیمار گفت:" چند روز گذشته فقط گریه می کردیم اکنون بسیار خوشحال هستیم." ما یک پسر یک ساله هم در خانه داریم و این خانواده وابسته به هم نمی تواند مادر خانواده را از دست بدهد."
چشمانش را باز کرد، بنابراین سعی کردم با او صحبت کنم. پرسیدم:اگر آب میل داری دستم رو فشار بده." او دستم را فشار داد و آن زمانی بود که من به طور قطع فهمیدم که او به هوش آمده است."
برای تیم پزشکی که میانگین ، سنی زیر 40 سال دارند، شاهد یک چیز واقعا قابل توجه بوده اند. "ژو ، پزشک بخش ICU، گفت:" بیمار قادر بود به دستورها پاسخ دهد، درست مانند زمانی که از او خواستیم که پلک بزند. خیلی شانس آورد که بعد از امتحان الهی آسیب مغزی ندیده است و اعضای مهم بدنش سالم بود و توانست به زندگی باز گردد.