گرانترین های جهان

آکاایران: در این مقاله از مجموعه مقالات خواندنی و دیدنی آکاایران, 10 نمونه از اشرافی ترین خودنویس و خودکار و قلم هاي‌ گران قیمت جهان را مشاهده نمایید. این خودنویس ها پوشیده شده از طلا، الماس و دیگر سنگ‌هاي‌ قیمتی یکی از اشیاء محبوب مشتریان ثروتمند می باشد.برای مشاهده تصاویر بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

۱۰- رویال پن

تصاویری از اشرافی ترین

قلم سلطنتی ساخت شرکت مونت بلان با ۱۵۰ هزار دلار قیمت در جایگاه آخر لیست ده نوشت افزار گران قیمت جهان قراردارد. سازندگان رویال پن از یک طرح کاملا سلطنتی و اشرافی برای مدل سازی ان استفاده کرده. توسط ۱۹ قطعه الماس امضای رسمی مونت بلان را بر روی بدنه تمام طلای قلم حکاکی کرده‌اند. سطح بدنه رویال پن از هزار و ۴۳۰ قطعه الماس ریز و درخشان پوشیده شده است.

۹- فونتن پن ۱۰۱۰

گرانبهاترین روان نویس

این خودنویس زیبا نیز توسط شرکت کارن داک طراحی و ساخته شده است و قیمت ان ۱۷۴هزار دلار می باشد. در ساخت فونتن پن ۱۰۱۰ از طلای ۱۸عیار، الماس و قطعات یاقوت استفاده وتاکنون فقط ۱۰ شماره از ان برای فروش به مشتریان ویژه ساخته شده است.

۸- پاپیون

گران قیمت ترین خودنویس

طرح‌هاي‌ به کار رفته بر روی این قلم از شکل پروانه الهام گرفته شده است. پاپیون ۱۷۴ هزار دلار قیمت داشته و اولین مدل گران قیمت شرکت کارن داک در ساخت نوشت افزار محسوب می شود.

استفاده از طلای ۱۸ عیار سفید و قطعات ظریف الماس و یاقوت موجب شد کار ساخت مدل پاپیون یکسال به طول انجامد. شرکت سوئیسی تا کنون فقط ۱۰ شماره از این قلم را تولید کرده است.

۷- شاهزاده راینیر سوم مدل۸۱

گران قیمت ترین خودکار

همانطور که از اسم این قلم ۲۶۰ هزار و ۲۰۰ دلاری بر می آید، شرک مونت بلان فرانسه ان را برای گرامیداشت شاهزاده راینیر، پرنس موناکو ساخته است. با وجود این که قلم فوق درسال ۲۰۰۷ ساخته شد، اما استفاده از روکش طلای ۱۸ عیار و ۲۲ یاقوت سرخ بر روی بدنه موجب شده قلم شاهزاده راینیر هنوز هم در لیست گران قیمت‌ترین نوشت افزار‌هاي‌ جهان جای داشته باشد. علت نامگذاری این قلم به مدل ۸۱؛ اشاره طراحان به مناسبت درگذشت شاهزاده موناکو در سن ۸۱ سالگی است.

۶- لا مودرنیستا

خودنویس ثروتمندان

طراحی سوئیسی شرکت کارن داک قلم لامودرنیستا را درسال ۱۹۹۵ ساخته و قیمت ۲۷۵ هزار دلاری برای ان درنظر گرفتند. در ساخت این قلم از طلای سفید ۱۸ عیار و ۹۶ قطعه یاقوت سرخ به وزن ۳۲ قیراط استفاده شده است.

۵- گوتیکا

خودکار افراد ثروتمند

قلم گوتیکا نیز توسط شرکت سوئیسی کارن داک طراحی و ساخته شده است. استفاده از بدنه‌اي نقره‌اي و سنگ‌هاي‌ قیمتی رنگی موجب شد بهای این قلم محسور کننده به ۴۰۶ هزار و ۴۵۳ دلار برسد. طراحی گوتیکا برگرفته از معماری کلاسیک است که هم بدنه و هم در پوش، ساختاری شش ضلعی دارد ودر هر ضلع نقاشی گل‌هایي با رنگ‌هاي‌ درخشان به چشم می خورد.

۴- میستری مسترپیس

اشرافی ترین خودنویس ها

دو شرکت مطرح فرانسوی به نام‌هاي‌ مونت بلان و فان کلیف به طور مشترک این قلم ۷۳۰ هزار دلاری را طراحی کرده‌اند. هر دو شرکت نام برده سابقه‌اي صد ساله در طراحی و ساخت انواع ساعت، نوشت افزار، جواهرآلات و عطر دارند. قلم میستری در سه طرح یاقوت سرخ، یاقوت کبود و زمرد سبز برای مشتریان ثروتمند طراحی شده است. تمامی مدل‌هاي‌ یاد شده با قطعات الماس و ۲۰ قیراط سنگ جواهر نشان پوشیده شده‌اند.

۳- هون گلد

تصاویری از  اشرافی ترین خودنویس و خودکار

یک قلم استثنایی که خانم آنیتاتان ان را مخصوص استفاده بانوان ثروتمند ساخته است. قیمت این قلم ۹۹۵ هزار و ۵۱۰ دلار میباشد ودر ان از ۱۶۱ قطعه الماس درخشان رنگی و ۴۳ قیراط سنگ جواهرنشان استفاده شده است. گفته میشود طراح هون گلد مخصوصا در ساخت گل‌ها و قلب‌هاي‌ کوچک از طلای صورتی استفاده کرده تا بی‌بدیل بودن ان رابه بیننده تلقین کند.

۲- الماس ۱۱۰ کارن داک

تصاویری از  اشرافی ترین خودنویس

شرکت سوئیسی کارن داک بعنوان یکی از معتبر‌ترین طراحان انواع نوشت افزار، قلم الماس ۱۱۰ رابا قیمت یک میلیون دلار تولید کرده است. این مدل آمیزه‌اي از هنر دست و جواهرات بدیع است. بدنه اصلی ان روکش طلای سفید داشته ودر هر ۲۶ ردیف مشخص شده بر روی قلم ۲۲ قطعه الماس جای گرفته است.

۱- قلم الماس نشان فونتین

گرانترین های جهان

این قلم بالغ بر یک میلیون و ۴۷۰ هزار دلار قیمت دارد و توسط شرکت ایتالیایی اورورا Aurora طراحی و ساخته شده است.

قلم فونتین تنها نوشت افزاری است که ۳۰ قیراط الماس در ان به کار رفته که تعداد آنان به ۲ هزار قطعه میرسد. قیمت بالای قلم فونتین باعث شده شرکت ایتالیایی فقط یک شماره از این مدل را درسال تولید کند.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
پربازدیدها
تبلیغات