آیا نئاندرتال ها در اسپانیا آدمخوار بوده اند!؟ (+عکس)

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا نئاندرتال ها در اسپانیا آدمخوار بوده اند!؟ (+عکس) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته جالب انگیز از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آیا نئاندرتال ها در اسپانیا آدمخوار بوده اند!؟ (+عکس)
,[categoriy]

آکاایران: آیا نئاندرتال ها در اسپانیا آدمخوار بوده اند!؟ (+عکس)

آکاایران: آیا نئاندرتال ها در اسپانیا آدمخوار بوده اند!؟ (+عکس)

 

به گزارش فراناز نئاندرتال ها احتمالا به دلیل کمبود غذا دست به آدمخواری می زدند. بیش از یک قرن است که دیرینه شناسان به دنبال یافتن جواب این سوال هستند که آیا نئاندرتال ها آدمخوار بوده اند یا خیر. اما به تازگی بقایایی از این نوع انسان در اروپای شمالی به دست آمده است که نه تنها این موضوع را تائید می کند، بلکه دلایل این امر را نیز توضیح می دهد.

 

تاکنون شواهد و مدارکی دال بر آدمخواری نئاندرتال ها در اسپانیا، فرانسه و بخش هایی از اروپای جنوبی بدست آمده بود اما بقایای نوین در منطقه ی گویت (Goyet) در بلژیک یافت شده اند که در واقع برای نخستین بار در اروپای شمالی است. روی تمامی این استخوان های کشف شده که در میان آنها به غیر از استخوان انسان، استخوا ن اسب و گوزن شمالی نیز به چشم می خورد، برش هایی وجود دارد که نشان از جدا شدن گوشت از استخوان را دارد. علاوه بر این، شکستگی هایی نیز روی استخوان ها وجود دارد که نشان می دهد استخوان ها را برای خارج کردن مغز داخل شان خرد کرده اند.

 

از آنجا که نئاندرتال ها اسب و گوزن شمالی شکار می کردند و می خوردند و همچنین به دلیل اینکه انسان های مدرن در آن زمان هنوز پایشان به این مناطق نخورده بود، دانشمندان معتقدند که این برش ها و شکستگی های روی استخوان های نئاندرتال ها نشانگر آدمخوار بودن آنهاست. دانشمندان با بررسی این استخوان های تازه کشف شده همچنین دریافته اند که نئاندرتال ها نه تنها همدیگر را می خوردند، بلکه از استخوان های هم نوع خود به عنوان ابزاری برای تیز کردن سنگ ها استفاده می کردند.

 

شاید بعضی افراد دلیل بیاورند که آدمخواری مقتضای شرایط آن زمان بوده است اما بقایایی که از مناطق دیگری از جهان مربوط به همین بازه زمانی یافت شده است، هیچ کدام نشانه ای دال بر آدمخواری نداشتند و دانشمندان مدعی اند که آدمخواری در منطقه گویت اصلا هیچ ربطی به مراسم تدفین یا آیین خاصی نداشته است.

 

براساس بررسی های دانشمندان با روش تاریخ گذاری رادیوکربن نشان می دهد که این استخوان ها متعلق به ۴۰۵۰۰ تا ۴۵۵۰۰ سال پیش هستند؛ یعنی حول و حوش زمانی که نئاندرتال ها در اروپا از بین رفتند. تست DNA نیز نشان می دهد که نئاندرتال های اروپای شمالی از نظر ژنتیکی شبیه به هم نوعان خود در جنوب این منطقه بودند و این امر نشان می دهد که تعداد زیادی از آنها بیشتر زنده نمانده بودند. بسیاری از بقایای کشف شده همچنین حکایت از وجود سوء تغذیه در این گروه از عموزاده ی انسان ها دارد و با در نظر داشتن همین مساله، دانشمندان معتقدندکه نئاندرتال ها احتمالا به دلیل کمبود غذا دست به آدمخواری می زدند.

 

مطالب مرتبط :

 

۱۰ راز حل نشده عجیب در مورد انسان های اولیه

 

کارهای عجیبی که انسانها با مردگان شان می کنند!

.

منبع : faranaz.com

آیا نئاندرتال ها در اسپانیا آدمخوار بوده اند!؟ (+عکس) گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات