آکاایران: سرقت های جنجالی از بازیگران و چهره های مشهور 

شمار زیادی از اوقات پیش می آید که دزدها سراغ بازیگران و ستاره های مشهور بروند و برای آنان دردسر درست کنند. ما به این چهره ها اشاره میکنیم. زندگی سلبریتی ها از دید سارقان دور نمانده و گاهگاهی شاهد دستبرد به خانه و لوازم این چهره های مشهور هستیم. افراد معروفی در کشورمون چون عادل فردوسی پور ، پریناز ایزدیار ، علی پروین ، فیروز کریمی و … نیز از دستبرد سارقان در امان نبود و مورد سرقت آنها قرار گرفته اند.دستبرد چه چیز بدتر از این اســت که وقتی به خانه یا خودرویتان میرسید، متوجه شوید نه تنها فردی وارد خانه یا خودروی شما شده، بلکه بخشی از گران بهاترین دارایی تان را هم به سرقت برده اســت! سلبریتی های دنیای هنر و ورزش هم، با وجود سیستم های بسیار قوی امنیتی که معمولا در منازل و خودروهایشان دارند، مورد سرقت قرار می گیرند. معمولا هم تصاویر پرزرق و برق این ستاره ها در خانه های پرشکوه و با خودروهای لوکس و جواهرات گران قیمتشان،

به گزارش آکاایران: سارقان را وسوسه می کند و گاهی همین عکس های اینستاگرام و روزنامه ها و مجلات به سارقان کمک می کند تا بدانند کدام ستاره، این روزها درخانه نیست و سفر اســت یا باید به سراغ کدام ستاره بروند تا پول بیشتری به جیب بزنند.

ستاره های مشهور

آکاایران: سرقت های عجیبی که تا بحال از بازیگران و ستاره های مشهور ایرانی شده

عادل فردوسی پور ؛سرقت از خانه
یکی از آن دزدی های مشهور دنیای فوتبال ایران، دستبرد به آپارتمان «عادل فردوسی پور» بود. سال ۸۷ وقتی خانواده فردوسی پور از یک مسافرت کوتاه به خانه برمی گردند، متوجه تغییراتی در داخل آپارتمان می شوند و این موضوع را فورا با پلیس در بین می گذارند و پلیس هم سرقت از خانه را تایید می کند.

منتها به محض اینکه چنین خبری به دست رسانه ها رسید، خسارت وارده به عادل در این دزدی، چیزی حدود ۵۰۰ میلیون تومان بیان شد! گرچه مجری معروف برنامه ۹۰ در گفت و گو ای گفت:«من این ارقام را کاملا تکذیب می کنم. واقعا نمیدانم چرا برخی فکر کردند من در خانه ام چیزی به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان دارم.

تمام وسایلی که از خانه من به سرقت رفت، چند تابلو، چند تخته فرش و چند شماره سکه بهار آزادی بود که بعنوان پاداش و یادگاری گرفته بودم، همین!»

ستاره های مشهور
علی پروین؛ سرقت از اتومبیل
زمانی «علی پروین» یا همان پادشاه پرسپولیسی ها در بحبوحه شهرت و محبوبیت بود و تمام مردم ایران وی را می شناختند و چنان قدرتی داشت که اگر پرسپولیسی ها در یک بازی امتیاز از دست می دادند، دیگر حساب بازیکنان با کرام الکاتبین بود! اواخر دهه ۷۰ شمسی، پروین برای تعطیلات پایان هفته راهی شمال شد.

او صاحب یک ویلای شیک و لوکس در رامسر اســت و در شرایطی که مشغول اســتراحت در ویلای شخصی اش بود، متوجه شد که یک دزد شجاع هر چهار چرخ بنز محبوبش را باز کرده اســت. کسی که جرئت کند به خودروی علی پروین دستبرد بزند، یا خیلی ساده و بی گمان اســت یا خیلی قالتاق و هفت خط!

ایمان مبعلی ؛ سرقت مسلحانه پول نقد!
تا پیش از این پیشینه نداشته کسی با پرچم یک باشگاه، از بازیکن آن تیم اخاذی کند. ماجرای سرقت از «ایمان مبعلی» یک رخداد عجیب و بی پیشینه در فوتبال ایران بود. مبعلی پس از اتمام تمرین تیمش در سال ۸۹ وقتی از در اصلی اســتادیوم آزادی خارج شد، فردی را دید که کنار اتوبان، پرچم آبی در دست گرفته اســت و میخواهد از او تصویر و امضا بگیرد.

ایمان هم که فکر می کرد با یکی از طرفداران حقیقی اســتقلال روبه رو اســت، خودروی خود را متوقف کرد و از آن پیاده شد تا با این هوادار تصویر بگیرد و در ادامه، وی را سوار خودروی خود کرد تا به مقصد برساند، اما وسط راه، این فرد تفنگی از کیف خود بیرون می آورد و به سمت مبعلی میگیرد

و می گوید چون فرزندش مریض اســت، به پول احتیاج دارد و اگر مبعلی پول ندهد، شلیک می کند! بالاخره مبعلی تمام پولی راکه همراه خود داشت «۲۵۰ هزار تومان» به او میدهد تا از دست این هوادارنما! رها شود.

ستاره های مشهور

علی دایی ؛ سرقت تلفن همراه
«علی دایی» هم از آن افراد مشهور اســت که چپ و راســت با دزدها برخورد داشته.ماجرا برمی گردد به تصادف شدیدی که گذشته از نوروز سال ۱۳۹۰ برای دایی به وقوع ضمیمه. او که از اصفهان راهی استان تهران بود، به دلیل سرعت بسیار چندان، نزدیکی های کاشان دچار سانحه شد و خدا خیلی دوستش داشت که مجدد به زندگی برگشت.

آن شب، تلفن همراه تلفن گرانقیمت علی دایی گم شد و دیگر هرگز آن را پیدا نکرد تا شایعه دزدیده شدن این تلفن همراه تلفن توسط برخی از حاضران در محل سانحه تصادف به گوش رسید. تقابل بعدی دایی و سارقان هم به یک درگیری وسط خیابان مربوط می شود. علی دایی برای انجام کاری شخصی،

راهی یک بیمارستان در منطقه فرمانیه می شود و در راه بازگشت به خانه، دو موتورسوار زورگیر، به سمتش حمله می کنند تا زنجیر وی را به سرقت ببرند اما کاپیتان سابق تیم ملی که هنوز روی فرم اســت، با چند ضربه اساسی، پاسخ دزدها را میدهد و سارقان فرار را برقرار ترجیح میدهند.

ستاره های مشهور

پریناز ایزدیار ؛ سرقتِ کیف و مدارک
فرقی ندارد یکی از مردم عادی باشی یا یکی از ستاره های سینما. فقط کافی اســت کمی بی دقتی کنی تا مورد حمله کیف قاپ ها قرار بگیری. یکی از ستاره هایی که در معرض این حمله ها قرار گرفته، بانو «پریناز ایزدیار» اســت. ایزدیار سال ۹۵، در حالیکه پایان شب به دنبال دوستش در فرمانیه می رود، مورد حمله دو دزد موتور سوار قرار می گیرد.

او درمورد این موضوع گفته:«برای رسیدن به محل مورد نظرم، شیشه سمت راســت ماشین را پایین داده بودم تا آدرس بپرسم و بدبختانه فراموش کردم شیشه را بالا بکشم. طبق عادت کیفم روی صندلی جلو بود که دیدم یک نفر از پشت به ماشین نزدیک می شود. فکر کردم دوستم اســت چون تاریک بود. در یک لحظه جوانی از شیشه تا کمر داخل خودرویم شد و کیفم را قاپید.

کیف را گرفتم ولی آن جوان یک مشت به من زد و کیف را با خودش برد و کمی جلوتر، روی ترک یک موتور پرید و با همدستش فرار کردند.» خیلی زود سارقان کیف پریناز ایزدیار دستگیرشدند، اما به قول او نه از کیف خبری شد و نه از مدارکی که داخل کیف بود.

کارلوس کیروش ؛ سرقتِ کت و شلوار برند
«کارلوس کیروش» هم از حمله دزدان بی نصیب نبوده. یک بار سال ۹۳ کت و شلوار جذاب و گران قیمتش را از داخل ماشین دزدیدند و بار دیگر در سال ۹۵، لباس تمرین این مربی پرتغالی را. کیروش بعد از این دو رخداد، محتاط تر شده و اکثر از گذشته از وسایلش مراقبت می کند.

گرچه پیش از این، در سال ۸۹ چنین اتفاقی برای «افشین قطبی» هم پیش آمد و سارقان توانستند به راحتیِ آب خوردن، همه ی لباسهای مارک دار و گران قیمتی راکه قطبی در تمرینات تیم ملی میپوشید بدزدند.

ستاره های مشهور

هدیه تهرانی ؛ سرقت لپتاپ و دوربین
هدیه تهرانی، سوپراســتار دهه ۸۰ سینمای کشور ایران هم یکی دیگر از افراد مشهور اســت که از دستبرد سارقان در امان نبوده. ماجرا از این قرار اســت که سال ۸۶، در حالیکه مادر بانو تهرانی در بیمارستان بستری بود و هدیه، به قصد دیدار با او، خودرویش را با شتاب جلوی بیمارستان پارک می کند و می رود، دزدی، لپ‎تاپ و دوربینش را از داخل اتومبیل به سرقت می برد.

او در این خصوص میگوید:«ماشین را پارک کردم و به دیدار مادرم رفتم، در زمان بازگشت متوجه شدم که لپتاپ و دوربین دیجیتالم که محتوی اطلاعات کاری و شخصی ام بود را به سرقت برده اند. عجیب این اســت که به دیگر اشیای قیمتی و پول که در اتومبیل بوده ، کاری نداشتند.

جواد نکونام ؛ سرقتِ اســتوک های خاص
«جواد نکونام» کاپیتان سابق تیم ملی کشورمون و هافبک باتجربه اســتقلالی ها به دزدیده شدن اســتوک هایش «کفش های کتانی مخصوص فوتبال» عادت کرده اســت. او تقریبا در هر ماه، یک اســتوکش را به دلیل دزدی از دست داده! همه ی این اســتوک ها به کنار، نکونام هنوز هم از آن کتانی حرف میزند

که شرکت نایک آن را به صورت اختصاصی برای او ساخت کرده بود؛ اســتوکی که سه رنگِ پرچم کشورمون روی آن نقش بسته بود و در سال ۹۲ به سرقت رفت!

فیروز کریمی ؛ سرقتِ خودروی بنز
«فیروز کریمی» سرمربی اسم آشنای فوتبال کشورمون، یک خاطره بامزه درمورد دزدی مربوط به بیست سال گذشته دارد. او که در آن زمان، جدیداً یک بنز شیک خریده بود، اصلا علاقه نداشت قرارداد خود را با باشگاهش تمدید کند و این موضوع را با مدیریت باشگاه در بین گذاشت، اما نیم ساعت بعد، بنزش را دزدیدند.

کریمی چند روز به دنبال خودرواش گشت اما کوچک ترین ردی از آن بنز شیک پیدا نکرد و همین فرمایش باعث شد به باشگاه برگردد و قراردادش را تمدید کند. هنوز دو ساعت از بستن قرارداد نگذشته بود که به کریمی خبر می دهند بنزش پیدا شده اســت و دیگر نیازی نیست نگران خودروی خود باشد!

.

منبع : bishtav.ir

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
تبلیغات