رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا
,[categoriy]

آکاایران: رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا

آکاایران: رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا

 

در ادامه با رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا سایت تالاب را دنبال کنید.

 

به گزارش آکاایران: زنی که 5 سال سن دارد اما عاشق ماجراجویی است و در سفر فضایی قصد دارد تا رکورد جدیدی را از خود به جای بگذارد. پگی ویتسون، فضانورد زن ناساست که تاکنون سه بار به فضا سفر کرده است و هم اکنون نیز در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کند. او رکودهای متعددی را به نام خود ثبت کرده است: پیرترین زنی که به فضا رفته است،

 

اولین زن فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی، بیشترین دفعات پیاده روی در فضا توسط یک زن (هفت بار) و بیشترین زمان پیاده روی در فضا که به 46 ساعت رسیده است. او در بهار آینده رکورد دیگری را نیز خواهد شکست.ویتسون می گوید: «زدن رکورد هیچ وقت هدف من نبوده است. مهم تر از هر چیز در زندگی ام این است که محدودیت ها را از بین ببرم و نشان بدهم که می توانیم زندگی مان را فراتر از آنچه تاکنون بوده است، توسعه دهیم».

 

ویتسون در ایالت آیووا بزرگ شده است و در دوران جوانی، برای اینکه بتواند مدرک خلبانی اش را بگیرد، مجبور شد که مرغداری اش را به کل بفروشد؛ آن هم در زمانی که بسیاری از افراد دور و برش به او می گفتند که نباید کاری در زمینه علوم داشته باشد.

 

وی می افزاید: «به جوانان توصیه می کنم که باید در زندگی شان چیزهایی را دنبال کنند و در راستای آن سرگرمی ها و تفریحات خود را دارا باشند. یکی از سرگرم ترین و بامزه ترین کارهایی که می توان در فضا انجام داد، این است که تمام حواس و ذهنت در همین جا باشد»

 

وی در مورد کارهایی که در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهد، می گوید: «در اینجا یک پنجره فوق العاده روی سقف داریم که دید 360 درجه از زمین به ما می دهد. این منظره واقعا باورنکردنی است. همیشه یک چیز نوین در این منظره وجود دارد؛ چیزی حتی زیباتر از آنچه دیروز کشف کرده ایم».

,[categoriy]

 ویتسون روزانه دو بار تمرین آمادگی دارد که برای جبران اثرات منفی جاذبه صفر ضروری است.

,[categoriy]

ویتسون در حال پیاده روی در فضا

بهار آینده که ویتسون به زمین برمی گردد، رکورد جدیدتری را نیز خواهد زد. این رکورد مربوط به زمانی است که فضانوردان –چه مرد و چه زن- در مدار زمین گذرانده اند. ویتسون 534 روز را در مدار زمین زندگی کرده است.

 

وی می گوید: «فضا هر چیزی که برای ما نداشته باشد، یک مزیت خیلی خوب دارد و آن در مورد سن و سا لم است. فضا مرا جوان تر نگه داشته است و نسبت به هم سن و سال های خودم، کمتر چروک دارم. فضا بهترین مکان برای پیر شدن است».وی می گوید که فضا یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد و دنیایی از کارهای ممکن را به روی انسان باز می کند.

 

 

.

منبع : talab.org

رکورد فوق العاده از پیرزن 57 ساله در فضا گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات