loading...
پسران خورشیدی که با غروب آفتاب فلج میشوند -آکا

آکاایران: پسران خورشیدی که با غروب آفتاب فلج میشوند

آکاایران: پسران عجیبی که با غروب آفتاب فلج میشوند

 

پسران پاکستانی که با غروب خورشید به صورت موقت فلج می شوند در این زمان با طلوع دوباره خورسید فلج بدن از بین می رود با مادر سایت تالاب باشید با بهترین ها شعیب و عبدالرشید دو برادر پاکستانی هستند که به پسران خورشیدی مشهورند !

 

به گزارش آکاایران: به گزارش تالاب این دو برادر در طی روز بازی میکنند درس میخوانند تکالیفشان را انجام میدهند و میدانند تمام کارهایشان را باید پیش از غروب آفتاب انجام بدهند ! این دو کودک که از خانواده فقیری هستند به گزارش تالاب با غروب آفتاب فلج میشوند!!

 

پسران خورشیدی که با غروب آفتاب فلج میشوند -آکا

پسران خورشیدی که باغروب آفتاب بدن فلج میشوند

 

به گزارش تالاب این دو کودک که به پسران خورشیدی شهرت یافته اند، از اوایل سال جاری تحت نظر بیمارستانی در اسلام آباد زندگی می کنند.درمان های این دو رایگان است و تاکنون بیش از 300 آزمایش مختلف روی آنها انجام گرفته است.شعیب احمد ۱۳ ساله و عبدول الرشید ۹ ساله دو برادر پاکستانی در طول روز زندگی کاملا عادی دارند، از خانه بیرون می روند، راه می روند و با دوستانشان بازی می کنند.

 

اما زمانی که خورشید غروب می کند، این دو برادر به طور کامل فلج می شوند،و توانایی حرکت کردن و صحبت کردن را تا صبح فردا و طلوع دوباره خورشید از دست می دهند،بیماری ناشناختهکه نشانه های آن برای اولین بار در جهان گزارش شده است و پزشکان هیچ آگاهی نسبت به علت وقوع این بیماری ندارند.

 

پسران خورشیدی که با غروب آفتاب فلج میشوند -آکا

پسران خورشیدی که باغروب آفتاب بدن فلج میشوند

 

به گفته جواد اکرم، متخصص موسسه علوم پزشکی پاکستان،این مورد برای پزشکان یک چالش جدید است و پزشکان درحال انجام آزمایش هایی هستند تا بتوانند دلیل فلج شدن کامل این دو پسر را پس از غروب خورشید دریابند.

 

بیماری که نشانه های آن برای اولین بار در جهان گزارش شده است

این دو کودک که به پسران خورشیدی شهرت یافته اند، از اوایل سال جاری تحت نظر بیمارستانی در اسلام آباد زندگی می کنند.درمان های این دو رایگان است و تاکنون بیش از 300 آزمایش مختلف روی آنها انجام گرفته است.

 

اولین گزینه ای که ذهن پزشکان را به خود مشغول کرد نور خورشید بود، نه ساعت روز،و اینکه احتمالا انرژی بدن دو کودک از نور خورشید تامین می شود. اما این فرضیه عجیب نمی تواند درست باشد زیرا پزشکان نشان دادند که دو کودک در طول روز می توانند در اتاقی تاریک حرکت کنند و فعالیت داشته باشند.

 

پزشکان همچنین نشان دادند کودکان به فلج موقت ناشی از آسیب های عصبی یا فلجی خواب مبتلا نیستند، اختلالی که بدن را در حالت رم خواب و فلج نگه می دارد اما مغز در هوشیاری کامل به سر می برد.

 

اختلال ژنتیکی

با این همه احتمال قوی تری نیز وجود دارد: اختلال ژنتیکی. زیرا مادر و پدر این دو کودک عموزاده هستند.اما پزشکان هنوز نمی دانند کدام ژن می تواند چنین تاثیری بر زندگی کودکان داشته باشد. . این دو کودک دو برادر دیگر داشته اند که به همین مشکل مبتلا بوده اند و جان خود را از دست داده اند، اما خواهر آنها نشانه های این بیماری را بروز نمی دهد.

 

پزشکان هم اکنون مشغول آزمایش روی آب و خاک روستایی هستند که دو کودک در آن سکونت دارندو همچنین نمونه خون این دو برای آزمایش های ژنتیکی به خارج از کشور ارسال شده اند.عجیب ترین نکته درباره این بیماری این است که دو پسربچه در طول روز کاملا عادی و سالم به نظر می آیند.شعیب و عبدالرشید دوست دارند معلم و طلبه بشوند.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
تبلیغات