loading...
آکاایران: تجاوز چند افغانی به توریست فرانسوی در تهران

تجاوز چند افغانی به توریست فرانسوی در تهران

آکاایران: تجاوز چند افغانی به توریست فرانسوی در تهران

جالبترین های آکا ایران ، متهمان پرونده توریست فرانسوی که پیش از این به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت شاکی، از سوی هیئت قضات به حبس، شلاق و اخراج از کشور محکوم شدند.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار ما، متهمان این پرونده که همگی افغانستانی هستند، یک سال قبل زن جوان فرانسوی را که به عنوان توریست وارد ایران شده بود، در اتاقکی مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادند. این توریست جوان ۲۸ شهریور ۹۴ با مراجعه به مأموران کلانتری فرحزاد گفت: ۱۴ شهریور از طریق مرز زمینی ارمنستان وارد ایران شدم. روز گذشته در حال کوه نوردی در فرحزاد بودم که هم زمان با غروب، هوا توفانی شد. درحالی که خسته شده بودم، در بین مسیر با چهار مرد روبه رو شدم و آنها برای استراحت من را به باغی که در کوهپایه بود، دعوت کردند. من هم همراهشان به باغ رفتم، اما آنها من را مورد تعرض قرار دادند.

به این ترتیب، با شروع تحقیقات پلیسی، دو نفر از متهمان به تجاوز دستگیر شدند، اما دو متهم دیگر از مرز تایباد گریختند. متهمان با حضور وکلایشان و وکیل مدافع دختر فرانسوی در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. متهمان در جلسه رسیدگی هر یک تعرض به زن فرانسوی را به گردن دیگری انداختند و حاضر به پذیرش اتهامشان نشدند.

آنها مدعی بودند چون اتاقک تاریک بوده، ندیده اند چه کسی دقیقا به این زن تعرض کرده است هرچند هر دو قبول کردند تعرض اتفاق افتاده است، اما گفتند: «ما در این ماجرا دخیل نبودیم و شاید کار دو فردی بوده که متواری شده اند». این در حالی بود که متهم دیگر پرونده که به زن فرانسوی کمک کرده بود تا از محل فرار کند، به قضات گفت: من واقعا ندیدم چه اتفاقی افتاد. وقتی وارد اتاقک شدم، دیدم زن جوان مورد تعرض قرار گرفته و لباس هایش پاره است و وضعیت بسیار بدی دارد. دوستانم به من گفتند تو هم می توانی به او تعرض کنی، اما من خیلی دلم برای او سوخت و کمکش کردم که از اتاقک بیرون بیاید و بعد هم از محل دورش کردم. این گفته ها مورد تأیید زن فرانسوی در مراحل بازجویی هم قرار گرفته بود.

این زن گفته بود: یکی از مردان افغان به من کمک کرد از محل فرار کنم و تا جایی که مردم بودند و خیابان ها شلوغ می شد، همراهی ام کرد. بعد هم مسیر کلانتری را به من نشان داد و من هم تصمیم گرفتم شکایت کنم. با پایان جلسه رسیدگی، قضات، دو متهم اصلی را به اعدام محکوم کردند و متهم سوم نیز تبرئه و آزاد شد. درحالی که پرونده با اعتراض متهمان به حکم اعدام آماده ارسال به دیوان عالی کشور می شد، وکیل مدافع توریست فرانسوی که در جلسات دادگاه توضیح داده بود به دلیل اینکه موکلش به شدت تحت تأثیر حادثه قرار گرفته، دیگر در ایران نمانده و بعد از مطرح کردن شکایت و بیان جزئیات تصمیم گرفته به کشورش برگردد، به دادگاه مراجعه کرد و رضایت نامه کتبی موکلش را که مورد تأیید سفارت فرانسه هم قرار گرفته بود، روی پرونده قرار داد و گفت با توجه به اینکه حکم اعدام برای متهمان صادر شده است، موکلش تصمیم گرفته آنها را ببخشد و دیگر شکایتی ندارد.

.

منبع : permag.ir

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
تبلیغات