آکاایران: کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان ایرانی

کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان ایرانی

کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان ایرانی جالب

آکاایران: کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان ایرانی

جالبترین های پرمگ : هشت نفر از اعضای باند کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان شناسایی شدند.
این پرونده با پنج هزارو ٢٠٠ شاکی که پزشک، وکیل دادگستری و اقشار فرهیخته جامعه هستند، در دادسرا در دست بررسی است. حاجی رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، در این باره گفت: اعضای این باند در تماس تلفنی با افراد، با این ادعا که از رادیو معارف و سایر برنامه های تلویزیونی با شما تماس گرفته شده و به زودی برنده جایزه چهار یا پنج میلیون تومانی می شوید، قربانی را به طمع انداخته و از وی می خواستند مقابل دستگاه عابربانک رفته و با وارد کردن کارت بانکی گزینه * یا # را انتخاب کند.

به گزارش آکاایران: این مقام قضائی در کرج افزود: قربانیان غافل از اینکه دستگاه خودپرداز گزینه # یا * را قبول نمی کند، مبلغ مد نظر کلاهبردار را طبق گفته کلاهبردار در پشت تلفن وارد کرده و سپس مبلغ به حساب فرد مد نظر آماده واریز می شود که به این طریق قربانی اغفال شده و رقم مد نظر را در حساب گفته شده واریز می کند.

دادستان کرج در ادامه بیان کرد: با شکایت پنج هزارو ٢٠٠ نفر از شاکیان، وجوه ناشی از کلاهبرداری خطوط تلفنی مورد تعقیب قرار گرفت و با تعقیب وجوه و دستگیری افرادی که به طریقی از وجوه استفاده کرده اند، مشخص شد تعدادی از زندانیان زندان رجایی شهر که بیشتر آنها دارای مجازات های سنگین و حبس های طویل المدت هستند، اقدام به کلاهبرداری می کنند. شاکرمی اضافه کرد: بیشتر این افراد به فعل مجرمانه اقرار کرده اند و گفته اند افرادی که با قربانیان تماس می گرفتند، به کلاه زن معروف شده و افرادی که در خارج از زندان اقدام به دریافت وجوه ناشی از کلاهبرداری و اصطلاحا نقد می کند، به «پول شو» معروف بودند.

.

منبع : permag.ir

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
تبلیغات