loading...
آکاایران: ۱۰ استفاده جالب از نمک
نمک این ماده غذایی که ما تنها از آن برای طعم دادن به غذا استفاده می کنیم، کابردهای مفید و سودمند دیگری نیز دارد که در زیر به ۱۰ مورد آن اشاره خواهد شد.   ۱٫ ورم چشم ها بسیاری از ما ساعت ها پشت کامپیوتر می نشینیم و از این سیستم استفاده می کنیم که موجب ورم کردن چشم ها […]

به گزارش آکاایران: نمک این ماده غذایی که ما تنها از آن برای طعم دادن به غذا استفاده می کنیم، کابردهای مفید و سودمند دیگری نیز دارد که در زیر به ۱۰ مورد آن اشاره خواهد شد.

۱٫ ورم چشم ها

بسیاری از ما ساعت ها پشت کامپیوتر می نشینیم و از این سیستم استفاده می کنیم که موجب ورم کردن چشم ها می شود، در این موارد تنها کافی مشتی نمک را در آب ولرم حل کنید و با آغشته کردن پنبه ای به محلول و مالیدن آن اطراف چشم به فرونشاندن ورم اطراف چشم هایتان اقدام کنید. نمک رطوبت اطراف چشم را گرفته و با کشیدن پوست از میزان ورم آنها می کاهد.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

آکاایران: ۱۰ استفاده جالب از نمک

۲٫ از بین بردن لکه های سخت

نمک به ما در از بین بردن بسیاری از لکه های سخت که بر لباس ها می نشیند، کمک می کند که از جمله آنها باید به پاک کردن لکه خون بر لباس با استفاده از محلول نمک و آب سرد و پس از آن شستن لباس با صابون و آب گرم اشاره کرد.

همچنین با استفاده از نمک و آب داغ می توان لکه های عرق برجای مانده بر لباس ها را از بین برد، همانگونه که می توان با ریختن لباس های سفید در آب نمک و جوش شیرین در حال جوش، سفیدی لباس ها را به آنها بازگرداند.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۳٫ نرمی پوست :

با افزودن نمک به مقداری روغن زیتون و مالیدن آن بر روی پوست به مدت چند دقیقه می توانید لطافت را به پوستتان بازگردانید، افزون بر اینکه ورود نمک از طریق پوست گردش خون در بدن شما را راحت تر و سریع تر می کند.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۴٫ درمان زنبور گزیدگی:

پس از درآوردن نیش زنبور محلولی از آب و نمک را به محل گزش زنبور اضافه و آن را به حال خود رها کنید.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۵٫ نگهداری میوه ها:

معمولا پس از مدتی که میوه ها در یخچال باقی می مانند رنگ طبیعی خود را از دست می دهند، به ویژه درباره میوه هایی که نیمی از آنها خورده می شود و نیم دیگر باقی می ماند، در این صورت می توانید با تهیه محلولی از آب و نمک و آغشتن میوه هابه این محلول می توانید برای مدتی مانع تغییر رنگ و طعم آنها شوید.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۶٫ نگهداری شیر و از بین بردن تلخی قهوه:

با افزودن یک قاشق چای خوری نمک به شیری که تازه خریداری شده می توانید مدت نگهداری آن در یخچال را افزایش دهید، همچنین می توانید با افزودن مقداری نمک به قهوه خود از تلخی آن رهایی یابید.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۷٫ نگهداری از شمع ها:

برای اینکه مانع ذوب شمع ها شوید، می توانید شمع های جدید خود را برای مدت دو تا سه ساعت در محلولی غلیظ از نمک قرار دهیم تا مانع ذوب آنها شوید.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۸٫ ضد عفونی کردن اسکاج های آشپزخانه:

اسکاج های آشپزخانه که به طور معمول برای شستشوی ظرف ها از آن استفاده می شود، محل تجمع بسیاری از باکتری هاست که یا به آن اصلا توجه نکرده ایم یا این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در حالی که به راحتی می توانید با تهیه محلول غلیظی از آب و نمک و قرار دادن اسکاج به مدت دو تا سه ساعت در آن، آن را ضد عفونی کتیم.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۹٫ کمک به پاک کردن هرچه بهتر بخاری:

اگر مشتی نمک را روی شعله های بخاری بریزید، نتیجه حاصل از سوختن گاز شعله های نارنجی رنگ است که به کاهش دوده و دود کمک خواهد کرد.

۱۰ استفاده جالب از نمک - آکا

۱۰٫ کاهش گلو درد و دندان درد:

می توان با افزودن یک پیمانه چای در یک چهارم فنجان حاوی آب ولرم و غرغره کردن آن به مدت ۲۰ ثانیه از دردهای دندان و گلوی خود بکاهید.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
تبلیغات