چرا حشرات به لامپ LED علاقه دارند؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چرا حشرات به لامپ LED علاقه دارند؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چرا حشرات به لامپ LED علاقه دارند؟


فقط انسانها به نور و روشنایی علاقه ندارند بلکه حیوانات مخصوصا حشرات نیز به نور علاقمند هستند.حشرات به رنگ های زرد و سفید علاقه زیادی دارند اما علاقه شدید به رنگ آبی نیز به این مجموعه اضافه شده است.


فناوری چراغ های LED یکی از تاریخی ترین دستاوردهای عصر حاضر به شمار می آید و صدها میلیونها تن در سراسر جهان را مجذوب خود کرده است اما تنها انسانها نیستند که به این فناوری علاقمند شده اند. حشرات هم شیفته LEDها هستند. میزان بازدهی این لامپ ها به حدی است که مخترعین آن چندی پیش موفق به دریافت جایزه نوبل بخاطر این طراحی شدند.

استفاده از لامپ های LED به منظور روشنایی معابر از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار مناسب و به صرفه است. 

,حشرات , لامپ led , لامپ,جالب انگیز، جالب انگیزترین ها، مطالب جالب، عکسهای جالب، جالبترین ها، مطالب جالب و خواندنی

دانشمندان گسترش دامنه علاقه به LEDها به خارج از حوزه انسانها را اتفاق چندان خوشایندی نمی دانند.نتایج تازه ترین مطالعات دانشمندان که در نشریه  Ecological Applications منتشر شده نشان می دهد حشرات علاقه به مراتب بیشتری به چراغ های LED دارند تا سایر سیستم های روشنایی.
به عقیده آنها تداوم این علاقه مدت می تواند به شکل گیری پیامدهای منفی طولانی مدت بر اکوسیستم های گوناگون منجر شود.
مطالعات دامنه دار این محققان نشان می دهد شیفتگی عجیب حشرات به چراغ های LED ریشه در رنگ آنها دارد. تا پیش از این مشخص بود که حشرات به رنگ های زرد و سفید علاقه زیادی دارند اما علاقه شدید به رنگ آبی نیز به این مجموعه اضافه شده است.
چرا حشرات به لامپ LED علاقه دارند؟ 5/5 1
منبع : رصد ایرنا-/ف
چرا حشرات به لامپ LED علاقه دارند؟ گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات