در این بخش از سایت آکاایران رکورد های گینس و ترین های جهان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

قدبلندترین سگ جهان به نام " نوفا" اهل ایالت آریزونای آمریکا است که با یک متر و 48 سانتیمتر قد توانست نام خود را در گینس ثبت کند. این سگ طی یک هفته حدود 140 پیمانه غذا می خورد و بلندترین سگ جهان است.

رکورد های گینس

رکورد های گینس و ترین های جهان

ترینهای جهان

 

رکورد های گینس

رکورد های گینس 2015

رکوردهای گینس

بلندترین درخت خرما

رکورد های گینس

ترین ها


بلند قد ترین مرد دنیا

رکورد های گینس

رکورد های گینس

ترینهای جهان


بزرگترین پروانه در دنیا

رکورد های گینس

ترینهای دنیا

ترینهای جهان


بزرگترین موش دنیا

رکورد های گینس

ترینهای جهان


بزرگترین گوسفند دنیا

رکورد های گینس

رکوردهای گینس


عجیب ترین نوع ساعت که روی ناخن قرار داده میشود

رکورد های گینس

بلندترین ها

ترینهای جهان


بزرگترین گاو دنیا

رکورد های گینس

ترین ها

ترین ها


عجیب ترین چشم دنیا با دو عنبیه

رکورد های گینس

ترینها

ترینهای جهان


عجیب ترین ماشین دنیا

رکورد های گینس

ترینهای جهان


درازترین خیار جهان را کلر پیرس ( Clare Pearce ) از بریتانیا پرورش داد.این خیار در آگوست ۲۰۱۰ در شهر پیتربورو (Peterborough ) بریتانیا اندازه گیری شده که ۱۱۹٫۳۸ سانتی متر درازای آن بود.

رکورد های گینس

ترینهای جهان

بزرگترین شاخ گاو در جهان با محیط ۹۵٫۲۵ سانتی متر متعلق به یک گاو واتوسی آفریقایی به نام لارچ ( lurch ) بود که توسط جینیس ولف ( Janice Wolf ) آمریکایی در گاسویل ( Gassville ) ایالت آرکانزاس ( Arkansas ) نگهداری می شد.

رکورد های گینس

ترینهای جهان

بزرگترین پیچ گوشتی جهان متعلق به توماس بلک تورن ( Thomas Blackthorne ) از بریتانیا می باشد که دسته آکریلیکی آن دارای ۱۹٫۵ سانتی متر پهنا و ۵۰ سانتی متر درازا می باشد.همچنین میله فولادی آن دارای ۲۵ میلیمتر ضخامت و تا ۵۱ سانتی متر نیز جلو می رود.درازای نهایی آن ۱۰۱ سانتی متر می باشد.

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

چاد فل ( Chad Fell ) در ۲۴ آوریل ۲۰۰۴ در دبیرستان دبل اسپرینگ در وینستون کانتی ( Winston County ) آلاباما (Alabama ) در آمریکا توانست یک حباب آدامس به قطر ۵۰٫۸ بدون کمک از دستانش باد کند.

رکورد های گینس

ترینهای جهان

بزرگترین پوتین هایکینگ جهان با ۷٫۱۴ متر درازا، ۲٫۵۰ متر پهنا و ۴٫۲ متر بلندا توسط شوح مارک ( Schuh Marke ) در (Hauenstein ) آلمان در ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۶ معرفی شد.

رکورد های گینس

ترین ها

خانم کتی یونگ ( Cathie Jung ) متولد ۱۹۳۷ آمریکا با بلندای ۱٫۷۲ متر و دور کمری ۳۸٫۱ سانتی متر که ۱۵ بار اندازه گیری شده است هم اکنون دارنده باریک ترین کمر در جهان می باشد.

رکورد های گینس

ترینهای جهان

قارچ سپید دنبلان ( White Truffle ) با نام دیگر ( Tuber magnum pico ) گرانترین قارچ خوراکی جهان است.قیمت هر کیلو از این قارچ به بیش از ۳ هزار دلار می رسد.این قارچ ها تنها در نواحی پیمونت ( Piedmont ) ، املیا رومانیا ( Emilia-Romagna ) ، توسکانی ( Tuscany ) و مارکه ( Marches ) ایتالیا و همچنین در شبه جزیره ایستریا ( Istrian peninsula) در کرواسی یافت می شوند.این قارچ ها زیرزمینی هستند و تنها با کمک سگ های آموزش دیده می شود مکان این قارچ ها را پیدا کرد.

رکورد های گینس

ترینهای جهان

آقای فن ویپنگ ( Fan Weipeng ) از چین،۱۰۲ کاسه را در یک برنامه تلویزیونی به نام ( Lo Show Dei Record ) در میلان ( Milan ) ایتالیا با یک انگشت در یک دقیقه در ۱۱ آوریل ۲۰۰۹ شکست و این رکورد را از آن خود کرد.

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

بزرگترین تخم یک پرنده زنده را یک شترمرغ در مزرعه ای متعلق به کرستین و گونار سالین ( Kerstin and Gunnar Sahlin) از شهر  بورلنیه ( Borlänge ) سوئد، در ۱۷ می ۲۰۰۸ گذاشت که وزن آن به ۲٫۵۸۹ کیلو گرم می رسد.

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

تایسون تورک ( Tyson Turk ) و کریس الیوت ( Chris Elliot ) از استودیو مد بدن تایسون تورک ( Tyson Turk Body Mod Studio ) ، توانستند در مدت ۷ ساعت و ۴۶ دقیقه ، ۳۹۰۰ سوراخ روی بدن ایجاد کنند.آن ها این کار را در شهر آیروینگ ( Irving ) در ایالت تگزاس ( Texas ) آمریکا در روز ۹ ژولای ۲۰۱۱ انجام دادند.این دو در گذشته نیز رکورد ۳۱۰۰ سوراخ را ثبت کرده بودند که در خلال تبلیغ برای استودیوی جدید خود تلاش کردند این رکورد را بیشتر کنند.

رکورد های گینس

ترین ها

کوچکترین سگ زنده جهان که یک سگ مو بلند ماده و از نژاد سگ های شیهواهوا ( Chihuahua ) می باشد بو بو ( Boo Boo ) نام دارد که در ۱۲ می ۲۰۰۷ اندازه گیری شد و بلندای آن ۱۰٫۱۶ سانتی متر بود.خانم لانا السویک ( Lana Elswick) از ریسلند ( Raceland ) در ایالت کنتاکی ( Kentucky ) آمریکا از این سگ کوچک نگهداری می کند.

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

بزرگترین و سنگین ترین سکه طلای جهان به وزن ۱۰۰۰ کیلو 

رکورد های گینس

رکوردهای گینس


 

دختری که با نام زیباترین دختر دنیا نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد

رکورد های گینس

ترینهای جهان


 

کوچکترین ماشین ساخته شده توسط پری واتکینز با 41 سانتیمتر ارتفاع و 51 اینچ طول و 26 اینچ عرض

رکورد های گینس

ترینهای جهان


 

زیباترین لبخند دنیا متعلق به این کودک یکسال و هفت ماهه است

رکورد های گینس

ترینهای جهانرامجیت راگهو یک پیرمرد ۹۴ ساله هندی که با همسر ۵۹ ساله خود در شهری
از ایالت هاریانا زندگی می کند،با به دنیا آمدن نوزاد پسر خود،پیرترین پدر دنیا می باشد.

رکورد های گینس

ترینهای جهان


این مادر بزرگ ۸۵ ساله پیرترین ژیمناستیک باز دنیاست 

رکورد های گینس

رکوردهای گینس


 

جوانترین مدرس کالج جهان یک پسر بچه ۸ ساله هندی میباشد

رکورد های گینس

ترینهای جهان

زندگی با یک گلوله در سر
سال 1917، «ویلیام لاولیس» فقط هشت سال داشت که برادرش با اسلحه ای که متعلق به پدرشان بود به طور ناخواسته به سر او شلیک کرد. در این حادثه چشم چپ ویلیام نابینا شد و پسرک شنوایی یکی از گوش هایش را برای همیشه از دست داد.

 
رکورد های گینس

ترین ها

ویلیام بارها برای مداوا به بیمارستان رفت اما هیچ وقت پزشکان قبول نکردندکه گلوله را از سر ویلیام خارج کنند. آنها می ترسیدند که مبادا او از این عمل جراحی جان سالم به در نبرد. ویلیام سال گلوله را در سرش داشت و مثل همه مردم زندگی عادی داشت. وی زمانی که به مدرسه می رفت مثل هم سن و سال هایش ورزش می کرد، او هم مثل همه مردم ازدواج کرد و صاحب فرزندنیز شد.
 
او پس از بازنشستگی شروع به جهانگردی کرد. به گفته پزشکان معمولا افرادی که چنین اتفاق هایی برای آنها می افتد، در طول زندگی دچار تشنج و عوارض دیگر می شوند اما ویلیام دچار هیچ یک از این عوارض نشد و رکورد طولانی ترین زندگی سالم با یک گلوله در سر را به خودش اختصاص داد.

نجات از سریع ترین تصادف تاریخ
«دونالد کامپل» به ماجراجویی علاقه زیادی داشت و در این زمینه رکورددار بود. او صاحب هشت رکورد سرعت در آب و خشکی بود. سپتامبر 1960 او سوار خودروی افسانه ای خود که «بلوبرد» نام داشت شد تا رکورد جدیدی در سرعت به ثبت برساند. دونالد با سرعت 579 کیلومتر در ساعت در حرکت بود که کنترل اتومبیلش را از دست داد. اتومبیلی که دونالد راننده آن بود با چنین سرعت بالایی واژگون شد و تبدیل به آهن پاره ای شد.

با چنین تصادفی همه تصور می کردند دونالد جان خود را از دست داده است اما چون او خود را به صندلی راننده منحکم بسته بود زنده ماند. در این سانحه، چندین نقطه از بدن آقای سرعت بریده شد، کبودی هایی روی دست و پایش ظاهر شد و همچنین جمجمه اش از جای رویش مو شکست اما با اینحال او زنده ماند.

زندگی بدون غذا
سال 1991، جیمز اسکات به هیمالیا رفت و مسیری به نام گوساینکاند را برای راهپیمایی انتخاب کرد. اودر این راه برفی گرفتار شد و مسیر را گم کرد. به گزارش ایران ناز جیمز نه وسیله روشنایی داشت و نه غذای کافی، در کوله پشتی جیز به غیر از دو تکه شکلات، یک جفت جوراب و کیسه خواب چیز دیگری به چشم نمی خورد. او 43 روز در مسیر برفی و هوای سرد سرگردان بود و فقط برف می خورد تا اینکه بالاخره نجات یافت.
 

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

 
بیشترین سوختگی و زنده ماندن
تونی پاریجانیان یک مهاجر ارمنی بود که در لس آنجلس صاحب یک سالن زیبایی بود. صبح یکی از روزهای فوریه 2004، او به سالن خود رفت تا آنجا را نظافت کند. او وقتی وارد سالن شد در گوشه و کنار آنجا متوجه مایعی شد که روی زمین ریخته بود اما نفهمید که این مایع به دلیل نشتی گاز، روی زمین ریخته است.

به محض اینکه وی سشوار را روشن کرد انفجار عظیمی رخ داد. در این انفجار درصد از بدن تونی دچار سوختگی درجه سه شد، همچنین ریه های او به دلیل استشمام دود، دچار آسیب شد. به عقیده پزشکان شانس زنده ماندن تونی، صفر بود.او ماه های زیادی را در کما سپری کرد و در طول این مدت، چندین بار خون او را عوض کردند و تحت عمل های جراحی زیادی قرار گرفت اما در نهایت ناباوری، تونی زنده ماند و رکورددار زندهماندن در برابر چنین سوختگی حادی شد.

اولین پیوند کامل صورت
بیستم مارس 2010، اولین پیوند کامل صورت در بیمارستان «وال دبرون» بارسلون انجام شد. مرد جوانی که هویت او فاش نشد، پنج سال پیش از این تاریخ در یک سانحه هدف گلوله قرار گرفت و بافت صورت خود را از دست داد. سال 2008 بود که پزشکان برای پیوند صورت او، برنامه ریزی های لازم را آغاز کردند و در تاریخ مورد نظر، 30 پزشک اسپانیایی در یک جراحی 24 ساعته، پیوند صورت او را با موفقیت به پایان رساندند.
 

رکورد های گینس

ترین ها

 
بیمار پس از ماه ها بستری بودن در بیمارستان و بهبودی نسبی قبول کرد که نام کوچک او فاش شود. مردی که رکورددار اولین پیوند کامل صورت بود اسکار نام داشت. در صورت جدید اسکار، فک، گونه، ماهیچه های صورت، دندان، پوست و بینی پیوند زده شده است.

سنگین ترین سنگ کلیه
به گفته پزشکان، مردان 80 درصد بیشتر از زنان دچار سنگ کلیه می شوند. سنگ کلیه معمولا شفاف استاما ممکن است به صورت سنگ ریزه نیز درآید. سنگین ترین سنگ کلیه ای که تاکنون از بدن یک بیمار خارج شده، متعلق به «وزیر محمد» اهل پاکستان است. این سنگ کلیه، 22 سانتی متر قطر داشت و وزن آن به 623 گرم می رسید.

زندگی با قلبی بیرون از سینه
«کریستوفر وال» در سال 1975 با نوعی بیماری نادر به دنیا آمد. قلب کریستوفر زمانی که جنین بود در بیرون از سینه اش تشکیل شده بود و می تپید. شرایطی که نوزاد با آن به دنیا آمده بود، بسیار حساس بود زیرا در تولدهای مشابه، نوزاد بیشتر از 48 ساعت زنده نمانده بود.
 

رکورد های گینس

ترین ها

 
پس از تولد تولد کریستوفر، پزشکان نتوانستند قلب او را داخل حفره سینه جا بدهند، بنابراین پس از انجام بررسی های گوناگون، پزشکان به این نتیجه رسیدند که بهتر است پوست بدن را بکشند و روی قلب بیاورند. هر چند چنین کاری عملی بود اما باز هم شانس زنده ماندن نوزاد را افزایش نمی داد.

چند ماهی گذشت و کریستوفر با زنده ماندنش همه را شگفت زده کرد. کریستوفر در طول 15 ماه اول زندگی اش تحت 15 عمل جراحی قرار گرفت تا بالاخره پزشکان موفق شدند قلب او را وارد حفره سینه اش کنند. با وجود ناامید بودن پزشکان در نجات کریستوفر، او زنده ماند و رکورد طولانی ترین مدت زمان زندگی کردن را در شرایط پزشکی خاصی که داشت، به خود اختصاص داد.

طولانی ترین کما
«ادوارد اوبارا» در سال 1970 نوجوانی بود که دیابت داشت. ادوارد در این سال به شدت بیمار شد و تا پای مرگ پیش رفت. او به کمای دیابتی رفت و تا 32 سال بعد دیگر به هوش نیامد. در تمام این سال ها مادر و خواهر ادوارد کنار او بودند و به بهترین شکل ممکن از او پرستاری می کردند. مدت زمان به کما رفتن ادوارد آنقدر طولانی شد که وی تبدیل به شخصیت مشهوری شد و مردم برای او هدیه می آوردند تا اینکه 21 نوامبر 2012 ادوارد پس از 42 سال در کما بودن در سن 52 سالگی از دنیا رفت.

 
رکورد های گینس

ترین ها

 
بیشترین حمله قلبی
دسامبر 2005، «لزلی هاکول» با سوزش و درد بسیار شدیدی در سینه اش از خواب بیدار شد. تا رساندن او به بیمارستان، وی دو بار دچار حمله قلبی شد اما پزشکان توانستند جانش را از مرگ نجات دهند، این پایان حمله قلبی لزلی نبود. او در مدت 20 دقیقه، 32 بار به صورت پی در پی مورد حمله قلبی قرار گرفت و هر بار پزشکان مجبور بودند با شوک الکتریکی، قلب او را دوباره به کار بیندازند. ماه ها طول کشید تا لزلی دوباره سلامت خود را بازیابد.

* طولانی ترین سیم فنری شکل که از میان بینی و دهان عبور داده شده  متعلق به فردی اهل آمریکاست که توانسته سیمی به طول 63. 3 متری را از میان بینی و دهان خود عبور دهد. 

رکورد های گینس

رکورد های گینس

ترین ها


* سریعترین نوشیدن یک شیشه سس کچاپ . یک گزارشگر تلویزیونی در آلمان توانسته ظرف 37 . 32 ثانیه با کمک نی یک شیشه 396 گرمی سس کچاپ را بخورد. 

رکورد های گینس

ترینهای جهان

* کوچکترین الاغ جهان . کوچکترین الاغ جهان با ابعاد 2. 64 متر در فلوریدای آمریکا متولد شده است. 

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

* بلندترین ریش یک زن . بلندی ریش یک زن در آمریکا 5. 25 سانتی متر اندازه گیری شده است . وی از سال 1993 ریش خود را کوتاه نکرده تا بتواند نامش را در گینس ثبت کند. 

رکورد های گینس

رکوردهای گینس

* بزرگترین کلکسیون جارو برقی جهان . جیمز براون از انگلیس توانسته 322 م دل مختلف از جاروبرقی را جمع آوری کند. 

رکورد های گینس

ترینهای جهان

* اسکیت سواری یک بز . یک بز در آمریکا توانست مسافت 36 متر را در 25 ثانیه روی اسکیت راه برود. 

رکورد های گینس

ترینهای جهان

* بزرگترین آلات موسیقی جهان . یک هنرمند اتریشی ، آلات موسیقی به ابعاد 5. 6 متر ارتفاع ، 8 متر عرض و 5 متر طول ساخته تا نام خود را در کتاب گینس ثبت کند. 

رکورد های گینس

ترین ها

* بزرگترین موتور سیکلت قابل رانندگی جهان . یک ایتالیایی توانسته بزرگترین موتور سیکلت جهان را با طول 03. 10 متر بسازد. 

رکورد های گینس

ترین ها


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

رکورد گینس دنیا قد بلند ترین وکوتاه ترین , ممنوعه ترین رکوردهای گینس همراه با عکس , لیدی گاگا و لباسی از تکه های گوشت خام , انتخاب طبیعی و قدبلندترین مردمان است , قدبلندترین انسان های تاریخ ایران , آسانترین و مسخره رکورد های گینس , چه چیزی از ایران در گینس است , رکورد گینس بلندترین سگ دنیا , رکورد ترسناک تر است یا تورم , بهترین سایت آمار گیر جهان , ممنوعه ترین رکوردهای گینس , عجیب ترین رکورد های گینس , رتبه زبان کوردی درجهان , رکورددار گل ضربه ازاد , زشت تریت ها های گینس , رکورد های گینس ایران , رکوردهای جهانی گینس , رکورد گینس گاو شیری , کتاب رکورد های گینس , بیشترین قل های جهان , اسکارده غذای کجسات؟ , ركوردهاي جهاني گينس , تمام رکورد های گینس , رکورد گینس دنیا قد , امار کتاب های گینس , رکوردهای جالب گینس , عجیب ترین های گینس , ترین های کشورها , رکورد عطسه گینس , باحال هاب گینس , ثبت رکورد گینس , رکورد بچه بازی , رکور های گینس , رکوردای گینس , رکورد گینس , گینس رکورد , رکورد عجیب , رکو رد

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکاایران
رکورد گینس پر مو ترین گربه جهان |

رکورد گینس پر مو ترین گربه جهان |

آکاایران رکورد گینس پر مو ترین گربه جهان این گربه ی زیبا و پشمالو با رکورد بلندترین موی گربه نام خود را جهانی کرد در ادامه عکس های بیشتری از سوفی… رکورد گینس پر مو تری
رکورد گینس خطرناک ترین مورچه در جهان |

رکورد گینس خطرناک ترین مورچه در جهان |

آکاایران رکورد گینس خطرناک ترین مورچه در جهان مورچه بولداگ خطرناک ترین مورچه روی زمین است و به همین جهت نامش در کتاب گینس ثبت شده است این مورچه در مناطق… رکورد گینس خط
رکورد گینس

رکورد گینس طویل ترین باگت جهان+عکس

رکورد گینس طویل ترین باگت جهان+عکس آکاایران طویل ترین باگت دنیا امروز در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ در رو در نزدیکی میلان پخته و به نمایش گذاشته شد. به گزارش آکاایران شصت
ثبت رکورد قوی‌ترین زن جهان در گینس + عکس

ثبت رکورد قوی‌ترین زن جهان در گینس + عکس

یک زن کانادایی رکورد کشیدن سنگین‌ترین خودرو تا مسافت 30.48 متری را در کتاب گینس به دست آورد.«لیا گریمانیس» با کشیدن کامیونی به وزن 7718 کیلوگرم تا مسافت 30.48 متری رکورد این عنوان
تبلیغات