اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم
,[categoriy]

آکاایران: داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم

آکاایران: داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم

 

با داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم در ادامه همراه شوید.

 

به گزارش آکاایران: از میان ضرب المثل های فراسی امروز برای شما مثل حاجی ما هم شریکیم را آورده ایم که در مورد بهره برداری از نتیجه کار و تلاش دیگران است. در روزگاران گذشته طولانی ترین سفر مردم سفر حج بود. در یکی از آن روزگاران گروهی از مسافران مکه از صبح تا عصر سوار بر اسب ها و قاطرهایشان بودند و کلی خسته شده بودند.

 

تا اینکه در نزدیکی مقصد در جایی چادر زدند و برای اینکه غذا آماده شود، هر کدام کاری انجام دادند. بالاخره غذا آماده شد و بوی خوش آن همه جا پیچید.همین که آماده خوردن آن شدند گروهی به آن ها نزدیک شدند و گفتند: «حاجی ما هم شریکیم»! آشپزباشی گفت: «ولی این غذا کم است و هر کس چیزی برای درست کردن آن آورده است.»

 

آن ها هم فاقد درنگ یک موش داخل دیگ انداختند و گفتند: «ما هم شریکیم چون ما هم گوشت آورده ایم.» با دیدن این صحنه حاجی ها ناراحت شدند و حالشان بد شد و گفتند: «گوشت موش حرام است و اصلا ما غذا نخواستیم.» با دیدن این وضع،آن گروه سواستفاده کردند و غذا را تا ته قابلمه خوردند و گفتند; چون خودمان باعث شدیم غذای شما حرام شود خودمان همه را می خوریم.

 

حاجی ها هم مجبور شدند با نان و پنیر خودشان را سیر کنند. از آن زمان به بعد این ضرب المثل را درباره کسانی که برای رسیدن به خواسته شان، فاقد زحمت کشیدن و با حیله گری و فریب سعی می کنند از نتیجه کار و تلاش دیگران بهره برداری کنند، بکار می برند.

 

.

منبع : talab.org

داستان خواندنی و جالب ما هم شریکیم گردآوری توسط بخش داستانک،داستان کوتاه جالب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات