ماجرای زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ماجرای زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ماجرای زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی
,[categoriy]

آکاایران: ماجرای زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی

آکاایران: داستان زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی  

 

با یک داستانی دیگر در مورد زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی در ادامه آشنا می شویم.

 

به گزارش آکاایران:  کتاب بحارالانوار آمده هست که عامرى گفت: هارون الرشید کنیزى ‏خوش سیما به زندان امام موسى کاظم«علیه السلام» فرستاد تا آن ‏حضرت را آزار دهد. امام در این باره فرمود: به هارون بگو: «”بَلْ أَنتُم بِهَدِیتِکُمْ تَفْرَحُونَ”؛ بلکه شمایید که به هدیه خود شادمانید. مرا به این کنیز و امثال ‏او نیازى نیست.»

 

هارون از این پاسخ خشمگین‏ شد و به فرستاده خویش گفت: «به نزد او برگرد و بگو که ما تو را نیز به‏دلخواه تو نگرفتیم و زندانى‏ نکردیم و آن کنیز را پیش‏ او بگذار و خود بازگرد.»

 

فرستاده فرمان هارون را به انجام رساند و خود بازگشت. با بازگشت‏ فرستاده، هارون از مجلس خویش برخاست و پیشکارش را به زندان امام ‏موسى کاظم«ع» روانه کرد تا از حال آن زن تفحّص کند. پیشکار آن زن را دید که به سجده افتاده و سر از سجده برنمى‏دارد و مى‏گوید: “قدوس سبحانک ‏سبحانک”.

 

هارون از شنیدن این خبر شگفت‏زده شد و گفت: به خدا موسى بن جعفر، آن کنیز را جادو کرده هست. وی را نزد من بیاورید.

 

کنیز راکه ‏مى‏لرزید و دیده به آسمان دوخته بود در پیشگاه هارون حاضر کردند. هارون از او پرسید : «این چه حالى هست که دارى؟»

 

کنیز پاسخ گفت: «این حال، حال موسى‏بن جعفر هست. من نزد او ایستاده بودم و او شب و روز نماز مى‏گذارد. چون از نماز فارغ شد زبان به تسبیح و تقدیس خداوند گشود. من از او پرسیدم: سرورم! آیا شما را نیازى نیست تا آن را رفع کنم؟ او پرسید: مرا چه نیازى به تو باشد؟ گفتم: مرا براى رفع حوایج شما بدین جا فرستاده‏اند. گفت: اینان چه هدفى دارند؟»

 

کنیز گفت: «پس نگریستم ‏ناگهان بوستانى دیدم که اول و آخر آن در نگاه من پیدا نبود، در این ‏بوستان جایگاه هایى مفروش به پر و پرنیان بود و خدمتکاران زن و مردى‏که خوش سیماتر از انها و جامه‏اى زیباتر از جامه انها ندیده بودم، بر این‏ جایگاه ها نشسته بودند. آن ها جامه‏اى حریر سبز پوشیده بودند و تاج ها و درّ و یاقوت داشتند و در دست هایشان آبریزها و حوله‏ها و هرگونه طعام‏ بود. من به سجده افتادم تا آن که این خادم مرا بلند کرد و در آن لحظه ‏پى ‏بردم که کجا هستم . »

 

هارون گفت: «اى خبیث! شاید به هنگامى که در سجده بودى، خواب ‏تو را در گرفته و این امور را در خواب دیده باشى؟»

 

کنیز پاسخ داد: «به خدا سوگند نه سرورم. پیش از آن که به سجده روم‏ این مناظر را دیدم و به همین خاطر به سجده افتادم . »

 

هارون به پیشکارش گفت: «این زن خبیث را نزد خود نگه دار تا مبادا کسى این سخن را از او بشنود.»
زن به نماز ایستاد و چون در این باره از او پرسیدند، گفت: «عبد صالح «امام موسى کاظم‏ علیه السلام» را چنین دیدم.»

 

وقتی هم ‏از سخنانى که گفته بود، پرسیدند، پاسخ داد: «چون آن منظره را دیدم ‏کنیزان مرا ندا دادند که اى فلان از عبد صالح دورى گزین تا ما بر او واردشویم که ما ویژه اوییم نه تو . »

این ماجرا چند روز پیش از شهادت امام کاظم علیه السلام رخ ‏داد اما آن زن تا زمان مرگش به همین حال بود.

 

.

منبع : talab.org

ماجرای زن تنها به همراه مردی در زندان انفرادی گردآوری توسط بخش داستانک،داستان کوتاه جالب سایت آکاایران
تبلیغات