اخبار اکاایران

داستان آموزنده نخ سخنران دست بچه بازیگوش

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد داستان آموزنده نخ سخنران دست بچه بازیگوش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سرگرمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

داستان آموزنده نخ سخنران دست بچه بازیگوش
,[categoriy]

آکاایران: داستان آموزنده نخ سخنران دست بچه بازیگوش

آکاایران: به گزارش آکاایران: داستان آموزنده نخ سخنران دست بچه بازیگوش
در روزگار قدیم، سخندانی که سخنرانی نمی دانست و نمی توانست منویات خود را به اندازه دانایی اش ارائه کند، مشکلش را با سخنران دانای مجربی مطرح کرد و از او مدد طلبید!
اندیشمند مورد نظر پس از ناامیدی از توجیه فکری او، تصمیم گرفت که او را بجای توجیه فکری، توجیه عملی کند.
فلذا یک نخ نازک به دست خود بست و سر دیگر نخ را به آن جوان تازه کار داد تا در صورت بروز اشتباه، مرد مجرب نخ را کشیده و جوان را برای اصلاح و غلط گیری حرف های اشتباهش هشداردهد!
جوان که با اعتماد به نفس بالا، سخن خویش را با  "بسم الله الرحمن الرحیم" آغاز کرده بود، در همان اول کار متوجه کشیده شدن نخ شد و بلافاصله تصمیم گرفت که سخنش را تصحیح کند و با مکث کوتاهی گفت:
بسم الله الرحمن! اما بازهم نخ کشیده شد! و او باز هم به گمان اینکه اشتباه کرده! دوباره به اصلاح حرفش پرداخت و گفت:بسم الله الرحیم! ولی باز هم نخ کشیده شد و او مجدداً به تصحیح حرفش  اقدام کرد و گفت: الرحمن الرحیم! لیکن باز هم نخ کشیده شد و ایشان با حیرت به محلی که فرد دانای مجرب نشسته بود نظر کرد که حیرت و تعجب خود را به وی انتقال دهد، ناگهان متوجه شد که آن مرد  دانا نیست و ظاهراً برای قضای حاجت و یا انجام ضرورتی به بیرون رفته و نخ را رها کرده بود و نخ در دست پسرک بازیگوشی افتاده که خود را با آن مشغول کرده است!
تازه سخنران مجلس با دیدن این صحنه فریاد زد: آی مردم، وقتی نخ دست بچه ها بیافتد، ناگفته پیداست که سخنران از "بسم الله الرحمن الرحیم"خود هم می افتد، چه رسد به یک سخنرانی کامل و طولانی!

تهیه و گردآوری : گروه داستان پرداد /

.

منبع : pardad.ir

داستان آموزنده نخ سخنران دست بچه بازیگوش گردآوری توسط بخش داستانک،داستان کوتاه جالب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات