آکاایران: همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

طولانی ترین بافت فرانسوی

طولانی ترین بافت فرانسوی ۲۶.۳۳ کیلومتر بوده و توسط ادوارد هانافورد (Edward Hannaford) در «Sittingbourne» در اکتبر ۲۰۱۱ ایجاد شده است. ادوارد از سال ۱۹۸۹ روی این بافت کار می کند و هنوز هم در حال ادامه و بلندتر کردن آن است.
جالب ترین

آکاایران: جالب ترین رکورد های گینس +تصاویر (سری 5)

 

 

بلندترین سگ

بلندترین سگ دنیا زئوس نام دارد و یک سگ دانمارکی است که قد او در اکتبر ۲۰۱۱، یک متر و ۱۱.۸ سانتیمتر اندازه گیری شد. صاحب او دنیس دورلاگ از ایالت میشیگان آمریکاست.
جالب ترین
 

 

بزرگترین رقص چتر

بزرگترین رقص چتر ۱۶۸۸ شرکت کننده داشت و در رویدادی سازمان یافته توسط «Tottori city» در توتوری ژاپن و در آگوست ۲۰۱۴ بدست آمد. این تلاش به عنوان بخشی از پنجاهمین فستیوال شان شان ماتسوری توتوری انجام شد. این فستیوال هرسال برگزار می شود و اصلی ترین بخش آن رژه رقص است که در خیابان های شهر اتفاق می افتد که در آن شهروندان رقص سنتی را درحال استفاده از چتر انجام می دهند.

جالب ترین
 

 

 بلندترین بینی یک فرد زنده

بلندترین بینی فرد زنده دنیا ۸.۸ سانتیمتر طول دارد و متعلق به «Mehmet Ozyurek» از ترکیه است. بینی او در مارس ۲۰۱۲ در ایتالیا اندازه گیری شد.
 

به گزارش آکاایران:

جالب ترین
 

 

بیشترین حرکت توماس (flair) روی خرک در یک دقیقه

بیشترین حرکت توماس انجام شده روی خرک در یک دقیقه ۵۰ تاست که توسط لوئیس اسمیت، ژیمناست انگلیسی متولد ۱۹۸۹ در سال ۲۰۰۹ در لندن بدست آمده است. این رکورد توسط آلبرتو بونساری از ایتالیا هم در سال ۲۰۱۴ بدست آمد.
 
جالب ترین
 

 

بیشترین تلمبه ای که در یک دقیقه به یک شخص پرتاب شده!

بیشترین تلمبه ای که در یک دقیقه به یک شخص پرتاب شده ۱۵ تاست و توسط «Gerhard Donie» آلمانی در سپتامبر ۲۰۱۰ بدست آمده است.

 
جالب ترین
 

 

بزرگترین گربه سان زنده دنیا

بزرگترین گربه سان زنده دنیا هرکول نام دارد. یک لایگر (ترکیب شیر و پلنگ) نر است. و اکنون در یک حفاظتگاه حیات وحش در کارولینای جنوبی زندگی می کند. او ۳.۳۳ متر طول و ۱.۲۵ متر ارتفاع دارد. همچنین او ۴۱۸.۲ کیلوگرم وزن دارد.
جالب ترین
 

 

بیشترین انگشتان دست و پا

بیشترین انگشتان دست و پای یک فرد زنده ۲۸ تاست که متعلق به «Devendra Suthar» است که در نوامبر ۲۰۱۴ در هند تایید شد. او ۱۴ انگشت پا و ۱۴ انگشت دست دارد. او نجار است و می گوید انگشتان اضافی تاثیری روی کار او ندارد اما هنگام برش باید دقت زیادی کند.
جالب ترین
 

 

بیشترین زمان کنترل توپ فوتبال درحالت خوابیده

رکورد طولانی ترین زمان کنترل توپ فوتبال در حالت دراز کشیده ۱۰ دقیقه و ۴ ثانیه است و توسط توماس لاندمن سوئدی در نوامبر ۲۰۰۷ بدست آمده است.
جالب ترین
 

 

بیشترین دومینویی که در ۳۰ ثانیه روی هم چیده شده

بیشترین دومینوی چیده شده روی هم در ۳۰ ثانیه ۴۸ تاست و توسط «Silvio Sabba» ایتالیایی در سال ۲۰۱۳ بدست آمده است.

جالب ترین

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

جالب ترین رکورد های گینس تصویر

تبلیغات