10 عکس جنایی معروف تاریخ جهان

آکاایران: 10 عکس جنایی معروف تاریخ جهان

آکاایران: معرفی 10 عکس جنایی معروف در تاریخ جهان…  در تاریخ عکاسی، عکس های زیادی از صحنه های جرم و جنایت برداشته شده که تأثیری عمیق بر جامعه ی زمانه خود نهاده است. صرف نظر از محتوای عکس، تمام این تصاویر تجسمی از اندوه تباهی اعمالی است که رخ داده اند.

به گزارش آکاایران: اخطار: محتوای برخی از تصاویر و تمامی متن، حاوی محتوای ناراحت کننده و خشن هستند و خواندن آن را به هیچ وجه به کودکان و نوجوانان توصیه نمی کنیم.

۱- لبخند جنون آمیز بمب گذار دیوانه

در طول ۱۶ سال، مرد ناشناسی که «بمب گذار دیوانه» نامیده می شد، در نیویورک دست به ترور می زد. او نقشه ی انفجارهایش را در جاهای مختلفی مانند سینماها، ترمینال های مترو، کتابخانه ها و ساختمان هایی که متعلق به شرکت انرژی تلفیقی ادیون بود، عملی می کرد. در مجموع، نقشه ی ۳۳ بمب گذاری طراحی شده بود که ۲۲ تای آن ها منفجر شدند. به طرز معجزه آسایی، در این مدت تنها ۱۵ نفر زخمی شدند. بابت هر بمب، او پلیس و روزنامه ها را خبر می کرد و آن ها را از نقشه ی بمب گذاری آگاه می کرد اما هرگز مشخص نمی کرد که بمب دقیقاً کجا قرار دارد. همین عدم اطمینان از محل دقیق بمب گذاری، باعث ایجاد هرج و مرج در شهر می شد.

پلیس شروع می کرد به تخلیه ی ساکنین اماکن مختلف و همزمان تجسس برای یافتن بمبی که حاوی باروت بود و با یک ساعت جیبی ارزان قیمت زمان انفجار مشخص می شد، آغاز می گشت. پس از مدتی، پلیس از یک جرم شناس کمک خواست. با کنار هم گذاشتن مدارک، مشخص شد که بمب گذار احتمالاً اهل اروپای شرقی است و پیش تر در شرکت ادیسون کار می کرده و به دلیلی که دست کم به نظر خودش نامنصفانه بوده، از آن جا اخراج شده.

روز پس از مشخص شدن این حقایق، پلیس آگهی ای در New York Journal American منتشر کرد و از متهم خواست تا خود را تسلیم نماید. او پیغامی به پلیس رساند، که می داند کارهایش ایجاد رعب و وحشت کرده، با این حال قصد نابودی این شرکت را دارد. پلیس این یادداشت را چاپ کرد. بعد از مدتی، متهم نامه ای دیگر نوشت و تأکید کرد که کارگری آسیب دیده است. منشی شرکت ادیسون به دنبال موارد جبران خسارت در میان پرونده ها گشت که در آن افرادی آسیب دیده بودند. در این میان او یک مورد جالب پیدا کرد.

«جرج متِسکی» که در حین کار آسیب دیده بود. بعد از دریافت حقوق در طی ۲۶ هفته دوران نقاهت، متسکی اخراج شده بود. وقتی متسکی تلاش کرده بود که ادعای خسارت کند، از طرف شرکت رد شده بود چرا که آن ها می گفتند جرج خیلی دیر اقدام به تشکیل پرونده نموده است. در نامه های ادعای خسارتی که متسکی به شرکت نوشته بود، عباراتی وجود داشت که بسیار مشابه با عباراتی بود که بمب گذار دیوانه در نامه هایش به کار برده بود. منشی این را به اطلاع سوپروایزر شرکت رساند و او نیز سریعاً پلیس را در جریان گذاشت. پلیس حتی پیش از آن که حکم تجسس ملک جرج را بگیرد، از او بازجویی کرد. او به یک باره در بازداشت، به تمام جرم هایش اعتراف کرد. عکاسان بعداً اجازه یافتند وارد زندان شوند و از این بمب گذار عکس بگیرند، اما این یکی را که بین همه ی عکس ها معروف تر شد، «جود مالمن» از New York Daily News گرفت. از دیدگاه عمومی، این عکس ها فقط نشان می داد متسکی دیوانه ای بود که کارهای جنون آمیز انجام می داد. در نهایت، با توجه به وضعیت روانی او، متسکی تا سن نود سالگی در یک بیمارستان ایالتی به زندگی خود ادامه داد.

منبع :

تبلیغات