loading...
چراغ هوشمند بنز و نمایش هشدارها در هاله نور

آکاایران: چراغ هوشمند بنز و نمایش هشدارها در هاله نور

آکاایران: چراغ هوشمند بنز و نمایش هشدارها در هاله نور 

فرض کنید در حال رانندگی هستید و چراغ های ماشین که روشن هستند برای شما علایم خطر را به صورت اچ دی ظاهر کنند. شرکت خودروسازی مرسدس بنز از طرح نوین چراغ جلوی پیشرفته خود رونمایی کرد. چراغ جلوی نوین مرسدس توانایی نمایش خطرهای احتمالی را به صورت یک تصویر اچ دی بر روی جاده دارد. این فناوری، کمک بصری با وضوح بالایی است که بر روی جاده تابیده شده و به کمک رانندگان می آید.

امروزه فناوری های تجربی چراغ جلو بسیار پیشرفت کرده و شاهد معرفی تکنولوژی های نوین در این حوزه از دنیای خودروها هستیم. در همین راستا، شرکت خودروسازی مرسدس بنز نیز از یک مجموعه مفهومی نوین برای چراغ های جلو رونمایی کرده است.

چراغ جلوی نوین مرسدس علاوه بر توزیع نور متناسب با شرایط محیط، کمک های بصری با وضوح بالایی مانند خط عابر پیاده را بر روی جاده می تاباند و به این ترتیب رانندگی ایمن تر و راحت تری را برای رانندگان در اختیار قرار میدهد.این فناوری نوین با نام دیجیتال لایت (Digital Light) شناخته می شود

و در آن از دو میلیون پیکسل استفاده شده که می توانند با کمک الگوریتم ها و به کارگیری حسگرهای تحلیل کننده ی محیط اطراف خودرو، درخشش خود را نسبت به شرایط تغییر دهند. به عنوان مثال این سیستم در هنگام مواجهه با یک دوچرخه سوار برای جلوگیری از تار شدن دید، نور خود را کاهش می دهد.

چراغ هوشمند بنز و نمایش هشدارها در هاله نور

البته در گذشته نیز تکنولوژی مشابهی در سیستم های چراغی که توسط شرکت فرانهوفر و مرسدس تولید شده بود، به کار گرفته شد؛ اما این سیستم نوین به واسطه ی توانایی کنترل میلیون ها پیکسل به صورت جداگانه، دستاورد نوین و فوق العاده ای محسوب می شود.

علاوه بر آن، چراغ جلوی نوین مرسدس از قابلیت نمایش تصاویر اجسام متفاوت بر روی جاده برخوردار است. به عنوان مثال، دیجیتال لایت می تواند با کمک اطلاعات جمع آوری شده به وسیله ی حسگرهای خودرو، هنگام نزدیک شدن به تقاطعی از خیابان های ناشناس به راننده کمک کند تا از روی علامت به نمایش در آمده بر روی جاده مسیر خود را پیدا کرده و به سمت مقصد پیش بروند.

چراغ هوشمند بنز و نمایش هشدارها در هاله نور

از دیگر قابلیت های این سیستم، نمایش نوارهای نوری است که عرض دقیق خودرو را نشان می دهد و در زمان عبور از جاده ها و شکاف های باریک به کمک راننده می آید. همچنین این تکنولوژی هنگام نزدیک شدن به عابر پیاده ای که منتظر عبور از خیابان است، یک خط عابر را برای وی به نمایش در می آورد

و به فرد برای عبور از خیابان های تاریک کمک می کند. در حال حاضر، چراغ جلوی نوین مرسدس تنها یک طرح مفهومی است و این شرکت بزرگ خودروسازی در نظر دارد تا آن را به زودی در چند خودروی خود به کار ببرد.

گجت نیوز

.

منبع : parsnaz.irتبلیغات