با خودروی BMW X2 آشنا شوید

آکاایران: با خودروی BMW X2 آشنا شوید

آکاایران: با خودروی BMW X2 آشنا شوید 

شرکت BMW اقدام به طراحی خودرو نوین زده است که با طرح های معروف قبلی متفاوت است.شاسی بلند اعجاب انگیز این شرکت را بشناسیم. کمپانی بی ام و (BMW) چند روز قبل از آغاز نمایشگاه خودروی پاریس از کانسپت خودروی نوین خود یعنی X2 رونمایی کرد. بی ام و X2 به عنوان یک خودروی شاسی بلند نسبت به مدلهای قبلی سری خود تغییرات بسیاری کرده است.

کمپانی خودروسازی بی ام و همواره برای طراحی خودروهای کوپه فرمول متفاوتی را نسبت به کراس اورهای خود پیاده می کند. با نگاهی به مدلهای قبلی سری یعنی X3 و X5 متوجه شباهت های زیاد این دو در قسمت های مختلف از جمله درهای عقب و جلو خواهیم شد؛ اما به نظر می رسد که بی ام و X2 از این قواعد پیروی نکرده و طراحی متفاوتی را به اجرا گذاشته است.

تولید یک هاچ بک فست بک (FastBack) جزو برنامه های کمپانی بی ام و نبود و این غول خودروسازی بسیاری از اصول و قواعد طراحی خود را زیر پا گذاشته و پیشرفت زیادی را در کوپه کراس اور شاهد هستیم که این اقدام برای یک کراس اور اسپرت کوچک بسیار خوب و مناسب به نظر می رسد.

با خودروی BMW X2 آشنا شوید

یکی از اصلی ترین تغییرات طراحی X2 بیشتر شدن عرض قسمت جلویی خودرو است که باعث شده این مدل نسبت به X1 عریض تر به نظر برسد. تغییر قسمت جلویی یاد آور سری خودروهای کوپه بی ام و به ویژه خودروهای سری 2 بوده و از طراحی سری X و کراس اورهای قدیمی بی ام و فاصله گرفته است.

البته این تغییرات بسیار نامحسوس است اما با نگاهی به خودروهای X5 و X3 می توانید شباهت قسمت جلویی آنها را مشاهده کنید. سپرهای خشن و تهاجمی و چراغ های جلوی شش ضلعی با انحراف اندک از حلقه های کورونا (Corona) از دیگر نکاتی است که در طراحی X2 به چشم می آید.

در عین حال شبکه بندی جلوی خودرو که از بالا به پایین کشیده شده اند، بیانگر طراحی سری X بی ام و است. مسئولین کمپانی مدعی شده اند که طراحی X2 کاملاً با سایر مدلهای بی ام و متفاوت است. هنوز نمی توان با اطمینان گفت که این تغییرات با چه عکس العمل هایی روبرو خواهد شد

چرا که فرمول طراحی یک کمپانی همچون نشان تجاری ویژگی های شرکت را بیان می کند و به گزارش پارس ناز  ایجاد تغییر در آن می تواند با ریسک همراه باشد.

 

با خودروی BMW X2 آشنا شوید

البته بی ام و هنوز هم در برخی از قسمت ها به طراحی قبلی خود وفادار بوده و مواردی مانند قسمت عقب خودرو و آینه های کناری نشان دهنده فرمول طراحی ثابت در خودروهای بی ام و است.این خودرو در پلتفرم X1 مشترک است و بر این اساس از پیشرانه توربو شارژ 4 سیلندر مبتنی بر سیستم انتقال قدرت جلو محرک استفاده می کند. انتظار می رود که خودروی بی ام و X2 در سال 2018 به بازار عرضه شود.

.

منبع :


تبلیغات