آکایران :بوگاتی Vision Gran Turismo
/section>

خودروی رویایی بوگاتی ویرون با بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت موتور در حال نزدیک شدن به آخرین روزهای خود است، اما این کمپانی فرانسوی در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی فرانکفورت از بوگاتی ویژن گرن توریزمو (Bugatti Vision Gran Turismo) رونمایی کرده که در واقع زاده ی طرح های مفهومی طراحان در دنیای مجازی است.

بنا به گزارش آکاایران : نمایشگاه خودروی فرانکفورت از امروز آغاز شده و بسیاری از کمپانی های نام آشنا نیز از محصولات خود را در این گردهمایی بزرگ رونمایی می کنند. بوگاتی نیز از این قاعده مستثنی نیست و سوپر خودروی جدید خود را با عنوان ویژن گرن توریزمو (Bugatii Vision Gran Turismo) رونمایی کرده است.

بوگاتی که زیر پرچم فولکس واگن آلمان فعالیت می کند، ویژن گرن توریزمو را با نگاهی به طراحی آینده ی این کمپانی و عملکردی که مختص خودروهای بوگاتی است طراحی و تولید کرده است. در شبیه سازی پیست لی مانز، این خودرو موفق شده به واسطه ی بهره گیری از یک موتور ۱۶ سیلندر که با چینش W شکل در کنار هم قرار گرفته اند، چهار بار در طوب پیست از سرعت ۴۰۰ کیلومتر در هر ثانیه عبور کند. با توجه به این ویژگی می توان این خودرو را به اندازه ی خودروهای توسعه یافته برای مسابقات لمانز، سریع و چابک خواند.

از جمله ی مواردی که در طراحی و تولید این خودرو بسیار مورد توجه بوده باید به بکارگیری گسترده ی فیبر کربن اشاره کرد. البته نباید در انتظار عرضه ی این محصول مفهومی به بازار باشیم، چراکه ویژن گرن توریزمو تنها یک خودروی مفهومی است. همگان در انتظار معرفی نسل بعدی سوپر خودروی بوگاتی هستند که کایرون (Chiron) نام خواهد داشت. شنیده ها حکایت از این دارد که قدرت موتور کایرون ۱٫۴۸۰ اسب بخار خواهد بود.

bugatti

آکاایران: بوگاتی خودروی مفهومی ویژن گرن توریزمو را در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۵ معرفی کرد

bugatti chiron

بوگاتی کایرون

حسین خلیلی صفا

منبع : بوگاتی ویرون

تبلیغات