loading...

 پاک‌سازی پوست برای نوروز - عکس ماشین | عکس موتور

 آکاایران به نقل از مدآنلاینپاک‌سازی پوست می‌تواند با حذف سلول‌های مرده  سطح پوست و برداشتن گرد و غبار و مواد آرایشی و چربی اضافی در سطح پوست و باز کردن منافذ آن، باعث تنفس پوست شود.

 یکی از مراقبت‌های اساسی پوست، پاک‌سازی پوست است. چندین گروه پاک‌ کننده مثل: شیر پاک‌کن‌ها، کرم‌های پاک‌کننده، لوسیون‌های تمیزکننده، فوم‌ها و یا  فرآورده‌های کف‌زا، صابون‌های آرایشی و پاک‌کننده‌های آرایش چشم برای پاکسازی وجود دارند.

 شیر پاک‌کن 

امولوسیون روغن در آب  شیرپاککن است، اما نسبت آب به روغن آن زیاد بوده، پس به راحتی در آب حل می‌ شود و از سطح پوست شسته می‌شود.

کرم‌های پاک‌کننده 

این کرم‌ها روغن بیشتری نسبت به شیر‌پاک‌کن‌ها دارند و غلیظ‌ترند، برای ماساژ دادن بر روی پوست مفیدند و برای پوست‌های بسیار خشک یا پاک‌سازی عمیق بسیار مناسب‌اند.

 پاک‌سازی پوست برای نوروز - عکس ماشین | عکس موتور

مواد کف‌زا 

بسیار سریع عمل می‌کند و برای هر نوع پوستی می تواند به کار رود.

صابون‌های معمولی 

به دلیل به هم زدن Ph نرمال پوست، برای شست و شوی صورت مناسب نیستند و بهتر است از صابون‌های مخصوص آرایش استفاده کنید.

مرطوب‌کننده‌ها

به نوشته تبیان، مرطوب‌کننده‌ها انواع مختلفی دارند، مثل همومکتانت‌‌ها (جاذب رطوبت‌ها)، هیدراتانت‌ها (مرطوب‌کننده‌ها) و مواد پوشاننده که این‌ها باعث جذب رطوبت از محیط اطراف شده یا آب را از لایه‌های عمقی پوست به سطح پوست می آورد و به این ترتیب کمبود رطوبت پوست را جبران میکنند.

مواد پوشاننده 

از دیگر مرطوب کننده‌ها که به صورت امولوسیون روغن در آب (روغن‌ها، موم‌ها و مشتقات چربی‌ها)، به صورت یک لایه روی پوست قرار میگیرند و جلوی تبخیر آب از سطح پوست را می‌گیرند. بدین ترتیب میزان رطوبت لایه  سطحی پوست را افزایش میدهند و باعث حفظ رطوبت پوست میشوند.

بگذار پوستت نفس بکشد

بُخور و کمپرس هم از راه‌های مناسب برای صاف کردن پوست هستند.

بُخور 

بخورباعث پاکسازی عمیق منافذ پوست و خون‌رسانی بهتر به آن شده و چربی و ذرات اضافی پوست را از بین می‌برد.

برای بُخور دادن، دو لیتر آب را در یک ظرف تمیز بجوشانید. اگر پودر بخور گیاهی مثل پودر گل بابونه یا گل ختمی دارید، دو قاشق سوپخوری از آن را در ظرف آبجوش ریخته و ظرف را از روی حرارت بردارید. سپس سر خود را بالای ظرف آب بگیرید و یک حوله  تمیز روی سر خود بیندازید.

زمان بُخور برای پوست‌های معمولی و چروک‌دار ۵ دقیقه و برای پوست‌های چرب ۵ تا ۱۰ دقیقه است. اگر از پودر بُخور استفاده نکردید(یعنی فقط با آب)، زمان طولانی‌تری پوست خود را بُخور دهید.

کمپرس

برای پوست‌های خشک و حساس روش بسیار مناسبی است. برای کمپرس مثل بُخور، آب را بجوشانید و پودر بُخور را به آن اضافه کنید. ۵ دقیقه صبر کنید. سپس محلول مذکور را صاف کرده و حوله  تمیزی را به این محلول آغشته کنید و این حوله را ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید. (یادتان نرود که دو تا سوراخ برای جای چشم‌ها در حوله باز کنید)

می‌ توانید بلافاصله پس از کمپرس داغ از کمپرس سرد نیز استفاده کنید. این عمل برای درمان جوش و التهاب پوست بسیار مفید است.

بهتر است در زمان استفاده از کمپرس تمرکز داشته باشید و آرام و عمیق نفس بکشید.

منبع : modeonline.irتبلیغات