loading...

مرسدس کلاس C | خودرو برگزیده 2015 - عکس ماشین | عکس موتور

آکاایران به نقل از مدآنلاین : مسابقه «راهی به سوی اتومبیل جهان» با اعلام مرسدس بنز C کلاس به عنوان اتومبیل سال 2015 به کار خود پایان داد. کنفرانسی خبری به میزبانی نمایشگاه بین المللی اتومبیل نیویورک، شرکت بریج استون و اتونیوم برگزار و در آن برنده مسابقه اعلام شد. 

در برنامه جوایز جهانی خودرو که یازدهمین سال خود را تجربه می کند، مرسدس بنز نام ناآشنایی نیست. مرسدس بنز پیش از این با S کلاس خود در سال 2014 برنده جایزه اتومبیل لوکس جهان شد. همچنین این کمپانی دو بار برنده جایزه اتومبیل سبز جهان شده است، این خودروساز آلمانی یک بار با S 250 CDI BlueEFFICIENCY در سال 2012 و دیگری با  E320 Bluetec در سال 2007 به این مقام دست یافته است.
مرسدس بنز کلاس  C از یک فهرست اولیه 24 تایی که شامل خودروهایی از سراسر جهان بود، انتخاب شد. این فهرست در مرحله دوم به 12 خودرو کاهش یافت و سرانجام سه فینالیست مشخص شدند: فورد موستانگ، فولکس واگون پاسات و مرسدس بنز  C کلاس.
 
مرسدس کلاس C | خودرو برگزیده 2015 - عکس ماشین | عکس موتور
 
آقای دیتر زیچه مدیرعامل مرسدس بنز در مورد کسب این عنوان گفت:«کلاس C همواره پیشرو سدان‌های میان سایز پریمیوم بوده و این در مورد نسل جدید هم صادق است. این خودرو همواره باکیفیتی عرضه شده که اغلب در سطح خودروهای بسیار گران‌تر است و این مجسم‌کننده درک ما از پیش‌نیازهای یک خودرو لوکس برای دست‌یابی به موفقیتی بزرگ است براین اساس ما از انتخاب کلاس C به‌عنوان خودرو سال 2015 جهان بسیار خرسندیم.»
هیئت داوران جوایز جهانی خودرو مشاهده کردند که، کلاس C با استفاده از طراحی و فن آوری S کلاس و پلت‌فرم ترکیبی آلومنیوم و فولاد و بروزرسانی دستگاه انتقال قدرت خود توانست به سطح بسیار مطلوبی از پالایش، ایمنی، سواری و هندلینگ برسد. 
 
مرسدس کلاس C | خودرو برگزیده 2015 - عکس ماشین | عکس موتور
 
نامزدها برای اینکه واجد شرایط دریافت جایزه خودروی سال جهان باشند باید حداقل در دو قاره بین تاریخ‌های 1 ژانویه 2014 و 31 مه 2015 برای فروش در دسترس مشتریان قرار بگیرند. 
در این مسابقه خودروها توسط هیئت داوران بین المللی متشکل از 75 روزنامه‌نگار سطح بالای خودرو از 22 کشور جهان انتخاب شدند. این داوران  توسط کمیته راهبردی جهانی خودرو و براساس تخصص، تجربه، اعتبار و سطح تاثیرگذاری  انتخاب شدند. به طور معمول هر داور با راندن خودروها و بر اساس تخصص خود آن‌ها را ارزیابی می‌کند. این برنامه از طریق رسانه‌های مربوطه خود توانست در مجموع میلیون‌ها مخاطب از سراسر دنیا جذب کند. 
 
مرسدس کلاس C | خودرو برگزیده 2015 - عکس ماشین | عکس موتور
 
این‌ها برندگان دوره‌های قبلی خودروی جهان هستند:
آئودیA3 ، فولکس واگن گولف (2013)، فولکس واگن آپ! (2012)، نیسان لیف (2011)، فولکس واگن پولو (2010)، فولکس واگن گلف (2009)، مزدا 2/ مزدا دمیو (2008)، لکسوس LS460-  ( (2007بی ام و سری 3 (2006) و آئودی  A5 (2005).
مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.irتبلیغات