loading...

نیسان لیف مثل کرم شب‌تاب می‌درخشد - عکس ماشین | عکس موتور

آکاایران به نقل از مدآنلاین :  تا به حال اسم کرم شب‌تاب را زیاد شنیده‌اید و می‌دانید که این نوع حشره قادر است در طول مدتی کوتاه میزان قابل‌توجهی نور سبز رنگ را برای ارتباط با همنوعان و هم‌چنین دفع خطر شکارچیان تولید کند.

نظرتان در مورد خودرو شب‌تاب چیست؟ ممکن است این سؤال کمی به نظرتان گنگ بیاید ولی باید بدانید که خودرو شب‌تاب هم وجود دارد. اخیراً کمپانی ژاپنی نیسان طی اقدامی نوآورانه از نوعی رنگ برای پوشش مدل لیف استفاده کرده که برای دفع خطر شکارچیان کاربرد ندارد اما هرچه باشد توجهات بیشتری را به این ماشین الکتریکی جلب خواهد کرد.

نیسان لیف مثل کرم شب‌تاب می‌درخشد - عکس ماشین | عکس موتور

به نوشته پدال، در حالی که به لطف پیشرفت صنعت رنگ و پوشش ویژگی‌های تکنولوژیکی، خودروهای شب‌تاب پدیده ای جدید نیستند اما کمپانی نیسان توانسته است ایده جدیدی برای شب‌تاب کردن خودروها معرفی کند. 

در واقع کمپانی نیسان اولین کمپانی است که به فرمول ساخت چنین رنگی دست پیدا کرده که کاملاً از مواد ارگانیک و آلی به دست می‌آید و از مواد شیمیایی در آن خبری نیست. برای مثال یکی از این مواد به کار رفته در ساخت چنین رنگی که از قضا به‌صورت طبیعی در زمین وجود دارد و بسیار هم نادر است، « استرونتیوم آلومینات » نام دارد که در شرایط ایده‌آل جامد، بی‌بو و به صورت بیولوژیکی بی‌اثر است.

نیسان لیف مثل کرم شب‌تاب می‌درخشد - عکس ماشین | عکس موتور

 کمپانی نیسان این نوع پوشش رنگی را در همکاری با سازنده Starpath یعنی Hamish Scott ساخته است. Starpath در واقع یک نوع پوشش است که به‌وسیله اسپری اعمال می‌شود و در طول روز انرژی UV را به خودش جذب کرده و در طول شب انرژی ذخیره شده را در بازه زمانی 8 تا 10 ساعته از خودش ساطع می‌کند. طبق گفته‌های نیسان اگر تولید این نوع رنگ به صورت تجاری انجام شود طول عمر آن 25 سال خواهد بود. البته استفاده از چنین پوشش رنگی هنوز به فاز تولید نرسیده و در مراحل تحقیقات قرار دارد.

 

نیسان لیف مثل کرم شب‌تاب می‌درخشد - عکس ماشین | عکس موتور

منبع : modeonline.irتبلیغات