لوکس

 آکاایران به نقل از مدآنلاین : در این بخش ما به معرفی خودروهای شاسی بلند لوکس می ‌پردازیم. باید اشاره کرد که فقط توضیح کوتاهی در رابطه با امکانات فنی این خودروها در این بخش داده می‌شود و طراحی خارجی مد نظر نگارنده نبوده است.

2014 Volkswagen Touareg
 
ماشین لوکس شاسی بلند

شماره 10 از این فهرست متعلق است به خودرو تووارِگ از شرکت فولکس واگن. این خودرو به امکاناتی مانند موتور 6 سیلندر 3.6 لیتری با قدرت 280 اسب بخار، جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک با اووردرایو، ترمزهای ضد قفل چهار چرخ، کیسه هوای پرده‌ای،  سیستم تهویه خودکار، چرخ‌های 18 اینچی آلومینیومی و خودرویی چهارچرخ است.

2014 Mercedes-Benz M-Class

ماشین لوکس

مرسدس بنز کلاس ML350 مجهز به موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر با توان 302 اسب بخار است. از دیگر امکانات این خودرو می‌توان به جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک با اووردرایو، ترمزهای ABS چهارچرخ، کیسه هوای صندلی و پرده‌ای، سیستم تهویه اتوماتیک، رینگ‌های آلومینیومی 19 اینچی، کروز کنترل و چهارچرخ بودن آن اشاره کرد.


2014 BMW X5

اتومبیل لوکس شاسی بلند

تجهیزات استاندارد این خودرو شامل موتور 3 لیتری با 300 اسب بخار قدرت و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک با اووردرایو است. همچنین این خودرو مجهز به ترمز ABS، سیستم ناوبری یکپارچه، کیسه‌های هوای جانبی و پرده‌ای، تهویه هوای اتوماتیک، کروز منترل و رینگ‌های 18 اینچ آلومینیوی است. 

2014 Mercedes-Benz G-Class

اتومبیل لوکس

مرسدس بنز G63 با موتور 5.5 لیتری 8 سیلندر توئین توربو و 536 اسب بخار قدرت در رده‌ی هفتم این لیست قرار دارد. این موتور قدرتمند توسط جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک نیروی 536 اسب بخار را به چهارچرخ این خودرو انتقال می‌دهد. از دیگر امکانات این خودرو می‌توان به ترمزهای ABS، سیستم ناوبری یکپارچه، کیسه‌های هوای پرده‌ای، کیسه‌هوای هوشمند کودک،  تهویه هوای اتوماتیک و چرخ‌های 20 اینچی آلومینیومی اشاره کرد. 

2014 Infiniti QX80

صنعت

اینفینیتی QX80 با موتور 5.6 لیتری 8 سیلندر و 400 اسب بخار قدرت در رده ششم لیست ما قرار دارد. این موتور به جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک جفت شده است. چرخ‌های 20 اینچی آلومینیومی، ترمزهای ABS، کیسه‌های هوای پرده‌ای، کروزکنترل و تهویه هوای اتوماتیک از دیگر امکانات این خودرو است.

2014 Lexus LX 570

خانه

رده پنج لیست خودروهای شاسی بلند ما به لکسوس LX570 تعلق دارد. این خودرو با موتور 8 سیلندر 5.7 لیتری با 383 اسب بخار قدرت 383 اسب بخار و جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک و اووردرایو به بازار عرضه شد. LX570 مجهز به ترمزهای ABS برای چهارچرخ، کیسه هوای جانی، پرده‌ای، کیسه هوای زانو برای راننده و شاگرد است. سیستم تهویه اتوماتیک و چرخ‌های آلومینیومی 20 اینچ هم از دیگر امکانات این خودرو است.

2014 Audi Q5

جواهرات

آئودی Q5 با موتور 2 لیتری 4 سیلندر و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک در رده چهارم قرار دارد. این خودرو امکاناتی مانند ترمزهای ABS برای چهار چرخ، کیسه هوای کنار صندلی، کیسه هوای پرده‌ای، تهویه هوای اتوماتیک و رینگ‌های آلومینیومی 18 اینچی دارد. همچنین باید اشاره کرد که Q5 خودرویی چهار چرخ یا all-wheel drive است.

2014 Jeep Grand Cherokee

پوشاک

برای دوست‌داران خودروهای آمریکایی و به خصوص شرکت جیپ باید گفت که گرند چروکی 2014 در رده‌بندی ما در رده سوم قرار گرفته است. گرند چروکی 2014 با موتور 3.6 لیتری 6 سیلندر با توان 290 اسب بخار و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک و اووردرایو پا به عرصه رقابت با شاسی بلندهای دیگر گذاشته است. این خودرو مجهز به ترمزهای ABS چهارچرخ، سیستم ناوبری یکپارچه است. این خودرو همچنین مجهز به کروز کنترل و مسافت سنج است. سیستم Select-Terrain  هم مانند خودروهای نسل جدید جیپ بر روی این خودرو نسب شده است. این سیستم امکان انتخاب نوع راننددگی در شرایط آفرود را در اختیار راننده قرار می‌دهد و بنا به مسیر حرکت، اعم از برفی، خاکی و صخره‌ای و ... خودرو را در بهترین حالت  رانندگی قرار می‌دهد.

2014 Acura MDX

دکوراسیون

آکورا با موتور استاندارد 3.5 لیتری 6 سیلندر و 290 اسب بخار و جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک و اوور درایو برای دوست‌داران SUVها به بازار عرضه شد. این خودرو شامل مجموعه‌ کاملی از انواع کیسه هوا مانند کیسه هوای جانبی صندلی، پرده‌ای برای سه ردیف صندلی این خودرو و کیسه‌ هوای زانو برای راننده است.  از دیگر امکانات می‌توان به ترمزهای ABS، سیستم ناوبری یکپارچه، تهویه هوای اتوماتیک و رینگ‌های 19 اینچی آلومینیوم اشاره کرد. همچنین سیستم مسافت سنج هم برروی این خودرو وجود دارد.

2014 Land Rover Range Rover

مدآنلاین

در آخر هم باید به رنجروور به عنوان برترین خودرو لوکس این لیست اشاره کرد. موتور استاندارد این خودرو، موتوری 6 سیلندر با حجم 3 لیتر و 340 اسب بخار است. این خودرو توسط جعبه دنده 8 سرعته نیروی موتور را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. ترمزهای ضدقفل، سیستم ناوبری یکپارچه، کیسه هوای جانبی صندلی و پرده‌ای، تهویه هوای اتوماتیک و رینگ‌های 19 اینچ آلومینیومی بر روی این خودرو نسب شده است.

 مترجم: اسماعیل عابدینی

منبع : modeonline.ir


تبلیغات