بی ام دبلیو مدل i3

آکاایران به نقل از مدآنلاین : بی ام دبلیو i3 یکی از افراطی‌ترین محصولات خودروسازی در سال اخیر و شاید ۱۰ سال گذشته است. رانندگی با بی ام دبلیو i3 شبیه به هیچ خودروی دیگری در جاده نیست. بی ام دبلیو راه زیادی را برای ساخت یک خودروی الکتریکی سبک و با ویژگی‌های محیط زیستی بالا پیموده است. فریم فیبرکربنی، تایرهای جمع وجور و تنظیم سیستم رانندگی برای بازیابی انرژی از ویژگی‌های این مدل است. شرایط رانندگی در i3 منحصر به فرد است؛ جایی که تنها با یک پدال سر و کار دارید و مصرف سوخت معادل حتی از تسلا مدل S نیز کمتر است.

صنعت

به گزارش پدال، البته در مدل تست شده، یک موتور دو سیلندر ۶۵۰ سی سی برای افزایش بازه مسافت به کار گرفته شده بود که مسیر حرکت را به اندازه ۱۲۸ کیلومتر افزایش می‌داد. در این مدل، گشتاور به صورت لحظه‌ای در دسترس راننده قرار می‌گیرد و ارتفاع کم مرکز ثقل، باعث عملکرد بهتر شاسی می‌شود. در همین حال، استفاده از چوب اکالیپتوس و پوشش فیبر پلاستیک بازیافتی شرایط دلپذیری در داخل کابین به وجود آورده است.

خانه

البته باید به استراتژی نهفته در پشت مدل i3 نیز توجه کرد. جهان به مدت بیش از ۱۰۰ سال است که با اتومبیل‌ها زندگی می‌کنند؛ زمانی بیشتر از آنچه که برای تغییر مؤلفه‌های شخصیتی یک جامعه مورد نیاز است. در این میان، تعداد زیادی از خودروسازان به سراغ لذت و هیجان زیادی در رانندگی رفته‌اند و این موضوع در مدل‌هایی مانند دوج چلنجر هلکت و آلفا رومئو 4C نمود پیدا کرده است. ولی تعداد خودروسازانی که به این منظور به سراغ خودروهای الکتریکی رفته‌اند، اندک است. بنابراین، بی ام دبلیو در این مدل به دنبال یک آینده با آلودگی کربنی کمتر بوده و مهندسی به کار برده شده در i3 نیز با هدف کاهش مصرف انرژی بوده است. بی ام دبلیو i3 شاید اولین خودرو از نوع خود باشد، ولی آخرین آن نخواهد بود.

جواهرات
 
پوشاک
 
دکوراسیون
 
مدآنلاین

منبع : modeonline.ir


تبلیغات