پوشاک

آکاایران به نقل از مدآنلاین : هیچ راه بهتری برای جشن گرفتن پیمان جدید به جز سفر رفتن با همسرتان نیست. شاید ماه عسل جذاب ترین و هیجان انگیز ترین قسمت برنامه ریزی عروسی باشد. ماه عسل تان باید یک سفر رویایی برای شما و نیمه دیگرتان باشد اما گاهی اوقات عروس و داماد گرفتار برنامه ای می شوند که دوستش ندارند.
بدون برنامه ریزی مناسب و توجه نکردن به جزییات چیزی که باید بهترین سفر زندگی تان باشد تبدیل به سفری خسته کننده می شود. در اینجا ایده هایی هست که اگر به خاطر بسپارید به شما کمک می کند تا بهترین سفر عمرتان را داشته باشید.

بودجه ای تعیین کنید
اولین چیزی که عروس و داماد باید انجام دهند این است که بنشینند و درباره بودجه تصمیم بگیرند تا بدانند که چقدر می توانند براحتی خرج کنند. در این مورد باید هزینه رفت و آمد، سکونت، وعده های غذایی و هر چیز دیگری که می خواهند انجام دهند را برآورد کرده و دریابند که برای این سفر چقدر پول نیاز دارد. بودجه تان هرچقدر که هست، به همان اندازه برنامه ریزی کنید. نمی خواهید که ولخرجی کنید و ابتدای ازدواج به قرض بیفتید.

به خاطر داشته باشید که اگر بودجه تان محدود است به این معنا نیست که نمی توانید ماه عسلی فوق العاده داشته باشید. می توانید ماه عسلی افراطی را با بودجه ای معمولی برنامه ریزی کنید. سعی کنید فصل هایی به ماه عسل بروید که مقصدتان تخفیف خورده باشد. مجبور نیستید که درست بعد از بله گفتن سوار هواپیما شوید! این کار باعث صرفه جویی در پول های تان می شود. اگر هم رسم دارید می توانید بودجه ماه عسل تان را از میهمان های تان تامین کنید.

دکوراسیون


جایی را انتخاب کنید
مقصدی را انتخاب کنید که هر دو دوست داشته باشید. اگر یکی از شما ساحل را دوست ندارد مجبور نیستید به جاهای استوایی بروید. جایی را انتخاب کنید که با سلیقه و علاقه تان بخواند . برای مثال اگر جفت تان دوست دارید که در جنگلی بارانی سیر و سفر کنید، بهتر است که کاستاریکا را انتخاب کنید. اگر به هنر علاقه دارید، پاریس یا فلورانس مقصد مناسبی برای تان است. البته اگر هر دو ساحل را دوست دارید، بهشت های استوایی زیادی وجود دارند که می توانید انتخاب کنید.

کاری  انجام دهید که مناسب است
فقط چون دوستان تازه ازدواج کرده تان آرزو داشته اند که برای ماه عسل به جاماییکا بروند، به این معنا نیست که آنجا برای شما هم مناسب باشد. به چیزهایی فکر کنید که برای شما و سلیقه تان مناسب باشد و بگذارید آن ها راهنمای تان باشند.

درست زمان بندی کنید
زمانی که می خواهید به ماه عسل بروید را هم در نظر بگیرید. چون این مسئله نقش مهمی  در برنامه ریزی تان ایفا می کند. برای مثال اگر 5 روز زمان دارید، رفتن به آن سر دنیا خیلی منطقی نیست. چون دو روز کامل را از دست می دهید و فقط سه روز فرصت دارید تا از سفرتان لذت ببرید و حسرت جاهای دیگری که در مقصدتان ندیده اید به دل تان می ماند. اگر زمان تان محدود است، مقصدی را انتخاب کنید که فقط چند ساعت با شما فاصله داشته باشد.

مدارک شناسایی لازم
به خاطر داشته باشید که همه مدارک شناسایی تان را همراه تان ببرید. پاسپورت ها باید از قبل آماده باشند. تا از سفر بازنگشته اید از فامیلی همسرتان برای خودتان استفاده نکنید.

مدآنلاین


وسایل تان را درست جمع کنید
شاید دوست داشته باشید که همه وسایل و لباس های جدیدتان را با خود به سفر ببرید، اما این کار را نکنید. اگر وسایل زیادی با خودتان ببرید باعث دردسرتان می شود. بارتان را سبک و مناسب مقصدتان ببندید و به هرچه فکر کنید سفرنامه تان همان خواهد شد. مثلا اگر به ایرلند سفر می کنید، باید سوییشرت و کفش مناسب پیاده روی بردارید. با یک برنامه ریزی مناسب، ماه عسل تان موفق و به یادماندنی ترین سفر زندگی تان خواهد شد.

 مترجم: نسرین میرعربشاهی

منبع : modeonline.ir


تبلیغات