مد آنلاین

آکاایران به نقل از مدآنلاین : مطمئنا اردن اولین کشوری نیست که وقتی برای سفر رمانتیک ماه عسل برنامه ریزی می کنید به ذهن تان بیاید، اما چشمه های آب گرم و هتل اوانسون، اردن را به بالای فهرست تان انتقال خواهند داد. زوج هایی که به دنبال هتلی با زیبایی و با استایل در جایی استثنایی و خاص هستند که استخر و آبشار داشته باشد، باید به اردن سفر کنند. به علاوه سالن های ماساژ اینجا در دنیا بهترین هستند. دریای بحر المیت( دریای مرده) و کویر وادی رام نیز این کشور را جذاب تر کرده اند.

چشمه های آبگرم

به عمان اردن که یکی از بزرگ ترین شهرهای بین المللی است سفر کنید. هتل اش فقط یک ساعت با فرودگاه فاصله دارد. در این سفر شما از کمپ های بدویین که پر از شتر و گوسفند و بز است که در زمین های ناهموار پرسه می زنند، گذر خواهید کرد.

هتل های اردن

دریای بحر المیت

هتل: هتل در ارتفاع 866 فوتی پایین تر از سطح دریا قرار دارد و در زمینی ناهموار و بسیار خوب است. انگار که هتل در تکه ای  از زمین پنهان شده است. هیچ چیز دیگری در این دره شگفت انگیز وجود ندارد که رازش را با شما در میان بگذارد.

جاذبه های گردشگری اردن

سفر به اردن

در ورودی لابی هتل چشمه های آب گرم اوانسون، فضایی است که مناسب استراحت و آرامش  است و یک جور ظریف کاری مخفی است. در اینجا به زوج ها خوش آمدگویی گرم گفته می شود و با یک نوشیدنی گیاهی ازآنها پذیرایی می شود.

ماه عسل

دکور داخلی هتل نیز آرام بخش و مدرن است و نورهای مخفی دارد و با رنگ های قهوه ای و بنفش و نارنجی و بژ تزیین شده است.


اتاق میهمان: این هتل 97 اتاق دارد که شامل سوییت ها، اتاق های بالکن دار با منظره استخر و سونا بخار و چشمه های آب گرم و آبشار است. بالکن های دیگر منظره ای رو به دره تنگ و سالن ماساژ شش حس دارند و در واقع بین دو دیواره دره عمیق و باریک و دلهره آور هستند.

صنعت


با نگاه کردن از شکاف بین دو کوه می توانید تکه از دریای بحر المیت (دریای مرده) را ببینید . اینترنت وای فای در بعضی از اتاق ها ضعیف است ولی در مکان های عمومی هتل به خوبی کار می کند.

پذیرایی: سالن های پذیرایی داخل هتل غذاهای اردنی، عربی و بین المللی سرو می کنند که هر کدام شامل مواد محلی و گیاهان و سبزیجات ارگانیک است. رسمی ترین سالن پذیرایی این هتل، سالن سلار است که نوشیدنی های خاص و فوق العاده ای دارد.
در کنار چشمه ها، سالن پذیرایی اصلی وجود دارد که منظره ای چشم نواز از آبشار دارد. صندلی هایی هم در بیرون از هتل برای صرف وعده های غذایی هست. منوی شام بسیار متنوع است. از ساندویچ  و پیتزا گرفته تا خورش ها و ماهی تازه و گریل شده و استیک.

خانه

صبحانه کامل و مجلل هتل نیز در کنار چشمه ها سرو می شود و هم غذاهی اقلیمی و هم خاورمیانه ای دارد. املت دوست دارید؟ آشپز آماده کنار ایستگاه املت ایستاده و هر وقت خواستید برای تان می آورد. گوشت و پنیر هم مانند انواع شیرینی ها در منوی صبحانه موجود است. می توانید موم های عسل تازه از زنبورهای محلی را هم امتحان کنید.

براون بار رستورانی معمولی تر است و در آنجا سالاد های اردنی و پنیرهای محلی و زیتون  سرو می شود. انواع نوشیدنی ها هم در آنجا موجود است. نوشیدنی لیمو و نعناع تازه و نوشابه زنجبیلی خانگی بسیار شاداب کننده و خوشمزه هستند.

زوج هایی که نتوانسته اند اتاقی با منظره چشم نواز رزرو کنند،  می توانند به رستوران پاناراما بروند که با ماشین تنها یک ربع از هتل فاصله دارد. این رستوران در روی صخره ها و بالای دریای مرده قرار داردو می توان تابش نور خورشید بر کرانه صحرا را از آنجا مشاهده کرد.

جواهرات

در این رستوران می توانید غذاهای خاورمیانه ای مانند هوموس، کباب، سالاد فتوش و غذاهای دریایی میل کنید. در آنجا نان لبنانی خمیری و گریل شده هم وجود است. وقتی هوا تاریک می شود می توانید نور چراغ های  شهر اورشلیم که روی دریای مرده می افتد را ببینید.

مراسم خاص و عروسی ها: پذیرایی استثنایی، زیبایی طبیعت و یکی از بهترین سالن های ماساژ دنیا این هتل را تبدیل به یکی از بهترین مقصدهای رمانتیک کرده است. بر طبق سایت این هتل، اوانسون رستوران پانورامای شگفت انگیز، براون بار و فضای کنار استخر برای یک جشن رمانتیک و آشپزهای برنده جایزه دارد. سرویس های عروسی مانند آرایش مو و صورت و گل آرایی و تفریحات عروسی ، توسط یک برنامه ریز در عمان هماهنگ می شود که تنها یک ساعت با هتل فاصله دارد.

سالن ماساژ شش حس: کسانی که می خواهند کمی ریلکس کنند ، سالن  ماساژ شش حس تنها 5 دقیقه با هتل فاصله دارد و اگر بخواهید می توانید با ماشین هم به آنجا بروید.

پوشاک

جو این سالن دوستانه و حرفه ای است.10 اتاق درمان دارد و یک منوی متنوع از ماساژ، درمان صورت و انواع درمان ها دارد.
بیشتر درمان ها با گل دریای مرده و نمک انجام می شود. درمان معروف سالن ماساژ این هتل شامل نمک و گل دریای مرده و ماساژ با حنای گرم است.

این سالن یک ماسک مخصوص دارد که از خرما و عسل تهیه می شود و روی پوست زده می شود و بسیار آرام بخش و ملایم است. خدمه آنجا از دستورات قدیمی شامل  ماسک های دانه های روغنی و میوه و گل و روغن استفاده می کنند. بهترین قسمت آنجا آبشار است که از دیواره های دره پایین می ریزد.

اطراف هتل: با ده دقیقه پیاده روی از هتل به جایی می رسید که استخر  و آبشار آب گرم دارد و می توانید در آنجا شنا و ریلکس کنید.

دکوراسیون

کسانی که ماجراجویی و فرهنگ را دوست دارند می توانند با تور به محل های اطراف بروند. زوج ها می توانند با یک رانندگی کوتاه شب زیبایی را در دریای مرده بگذرانند. در آنجا می توانید تجربه ای غریب و خاص را بر روی آب های مواج این دریا بگذرانید.

آقایان می توانند در این دریای افسانه ای شنا کنند و بعد از شنا ، گل این دریا روی پوست می ماند و بعد از خشک شدن می توانید آن را بشویید و حس کنید که پوست تان از نو ساخته شده است. می توانید سفری هم به کویر وادی رام داشته باشید. در آنجا زوج ها می توانند چادر بزنند و با ماشین های مخصوص رانندگی کنند. می شود با چند ساعت وقت گذاشتن از اورشلیم و پترا هم بازدید کرد.

مدآنلاین

مزایا و معایب: این هتل از چند لحاظ بهترین است. زیبایی طبیعت را دارد و گریزی است از دنیای شلوغ امروزی و بسیار منحصر بفرد است. جایی است بی آلایش و معنوی. تنها کمبودی که دارد این است که موکت راهرویش از جنس کنف هندی است و کثیف و فرسوده به نظر می رسد. به غیر از این مورد، هتل بسیار تمیز است و به زیبایی طراحی شده و آرامش خاصی دارد.

فصل مناسب سفر: بهترین زمان برای سفر به این هتل ماه فروردین و  خرداد است. در زمستان این مکان خیلی سرد است اما چشمه های آب گرم می تواند هر کسی را برای سفر به آنجا بکشاند.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


تبلیغات