loading...

بی ام و

آکاایران به نقل از مدآنلاین : آیا نسخه جدید فری لندر یا همان دیسکاوری اسپرت جدید، می تواند BMW X3 جدید و هیوندای سانتافه جدید را مغلوب خود کند یا خیر؟
آیا دیسکاوری اسپرت در حالی که هنوز هم سنت لندروور را برای ساخت خودروهای بزرگ و خارج از جاده حفظ کرده است، می تواند ترکیبی از عملی بودن و لوکس بودن را به خوبی ارائه کند؟
امسال، طلوع یک عصر جدید برای لندروور است، و مدل جدید دیسکاوری به میدان آمده تا مشتریان جای خالی فری لندر را احساس نکنند و همچنین ثابت کند که جایگزین خوبی برای فری لندر بزرگ خواهد بود.
 
بی ام و

تازه وارد ما بزرگ تر از نسل قبلی (فری لندر) است، این در حالی است که هفت صندلی هم در کابین وجود دارد، و از یک ظاهر طراحی شده جدید بهره می برد که روح رنجروور هم در داخل و هم در خارج در آن دمیده شده است. حال بر آن شدیم که توانایی های دیسکاوری جدید را با دو رقیب قدرتمند دیگر مقایسه کنیم و نتیجهٔ تست را به شما اعلام کنیم.
بی ام و

پدال نوشت: اولین شرکت کنندۀ ما در این فهرست هیوندای سانتافه هفت سرنشینه است که چندین بار در فهرست بهترین SUV های سایز متوسط، برنده شده است، و حتی مدل پریمیوم SE نیز به قدر کافی مجهز است، با این حال ضعف دیسکاوری اسپرت در مقابل این خودرو قیمت آن می باشد.
بی ام و

 
سپس BMW X3 را داریم که با وجود هفت نفره نبودن نسبت به رقبا، از جنبه های دیگر خودروی بسیار قابلی است، پس ما دیسکاوری با سانتافه را از لحاظ فضا و X3 را از لحاظ بهره وری سوخت مورد تست قرار می دهیم.
 

شاخ به شاخ

- صندلی ردیف سوم 

بی ام و
 
بی ام و
 
 دو صندلی اضافه در قسمت انتهایی از لندروور و هیوندای وجود دارد، اما آنها بسیار کوچک هستند و برای استفاده از اشخاص بلندقامت و بالغ کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، مگر اینکه شما از آنها برای حمل کودکان استفاده کنید که آن هم فقط استفادهٔ گاه به گاه است، نه هر روز و یا به جهت مسافرا های طولانی. هیوندای برای سانتافه جدید نسخهٔ پنج صندلی را هم ارائه می کند که شما می توانید با پرداخت 1200 پوند کمتر نسبت به مدل هفت سرنشینه، آن را خریداری کنید، در عوض یک صندوق بزرگ تر در و فضای بسیار بیشتری را هم در اختیار خواهید داشت. دیسکاوری اسپرت هم تنها در بریتانیا، و فقط با عنوان هفت نفره به فروش می رسد. البته هرچند اگر تقاضای مشتری کافی وجود داشته باشد، ممکن است یک نسخهٔ پنج نفره هم در سال جاری ارائه شود.
 
بی ام و
 
بی ام و
 
بی ام و

 

- گازهای خروجی

 دیسکاوری ادعا کرده است که 166 گرم بر کیلومتر گاز CO2 از خود ساطع می کند، و این امر باعث می شود این خودرو 3 پله بالاتر از 138 گرم بر کیلومتر X3 در بخش مالیات جاده ای بنشیند، و این بدان معناست که خریداران هم باید هزینهٔ سالیانهٔ بیشتری را بپردازند. سانتافه هم در این تست، پشت سر دو رقیب دیگر قرار می گیرد که این عقب ماندن از رقبا به خاطر فقدان سیستم Start/Stop در این نسخه می باشد. البته در نسخهٔ گیربکس اتوماتیک این مقدار به 159 گرم بر کیلومتر تقلیل یافته است که باز هم بالاتر از X3 استو همچنان پشت سر BMW قرار می گیرد.

 
بی ام و
 
بی ام و
 
بی ام و

 

- بکسل

 هر سه خودرو  برای بکسل کردن مناسب اند. سانتافه و X3 قادر به کشیدن 2 تن، و دیسکاوری اسپرت این تست را با حداکثر 2.2 تن پیروز می شود. لندروور دو نواربار قابل جدا شدن به ارزش 675 پوند در دسترس دارد، این در حالی است که برای BMW، مبلغ 765 پوند است. این قطعه با قلاب مخصوص، باعث می شود پایداری یدک نصب شده بیشتر شود و بیشتر قابل کنترل باشد.

 
بی ام و
 
بی ام و
 
بی ام و

حکم

 جایگاه نخست: لندروور دیسکاوری اسپرت

این برای اولین بار است که دیسکاوری اسپرت جدید مقام قهرمانی را کسب کرده است. این خودرو که خون لندروور در رگ های آن جاری است، به خوبی نشان داد که از DNA فری لندر را در خود دارد و با نمونه برداری از آن، توانست، با طراحی داخلی و خارجی شیک، هم در جاده و هم در خارج از جاده، یک نتیجهٔ بی نقص را به ارمغان آورد. دیسکاوری بزرگ در عین حال عملی است و قیمت بالاترش نسبت به رقبا را به خوبی توجیه کرده است. این خودرو مجهز به امکانات روز دنیا و تکنولوژی های زیادی است که مانند یک خودروی سواری لوکس، راحتی را برای سرنشینان فراهم می آورد، در حالی که توانایی رانندگی خارج جاده ای آن هم مانند برادرانش خارق العاده است. طرح هفت صندلی برای این خودرو شاید آن چنان که باید عملی باشد نیست، اما در حالت کلی به هیچ وجه به دید اطراف صدمه نمی زند.
 
بی ام و
 
بی ام و

بی ام و
 

جایگاه دوم: BMW X3

X3 مانند همیشه، همچنان یک مدعی قوی در کلاس SUV های میدسایز کامپکت است. BMW به لطف ترکیب عالی بهره وری سوخت و بهینه سازی آلودگی، عملکرد فنی و هندلینگ قوی و چابک، توانست X3 را در بین رقبا سربلند و موفق نشان دهد. X3 کاملاً مجهز و جادار است، اما سواری آن نسبت دو خودروی دیگر بیش از حد سفت و خشک است، همچنین پیشرانهٔ دیزل آن هم پر سروصدا است. هر چند که هنوز هم پنج صندلی، جوابگوی نیاز خانواده ها هست، اما عدم وجود هفت صندلی در X3 هم یک مسئله تا حدی بزرگ است که یک نقطه ضعف در بین رقبا به حساب می آید. 

بی ام و
 
بی ام و

بی ام و
 

 جایگاه سوم: هیوندای سانتافه

 هیوندای سانتافه در این چند سال به قدری پیشرفت داشته است که کمتر می شود از آن ایراد گرفت. تا چند سال پیش، نمی توانستید هیوندای سانتافه را با لندروور، BMW، مرسدس بنز و خودروسازهای بزرگ و معتبر دیگر مقایسه کنید، اما امروزه می توان این خودرو را در صدر فهرست خودروهای معتبر و مطرح دنیا مشاهده کرد. سانتافه جدید یک SUV جادار و مجهز است، ولی کمی تشنه تر از رقبا است، همچنین هندلینگ خودرو سنگین و کسل احساس می شود و کاملاً واضح است که نسخهٔ پریمیوم سانتافه در حد و اندازهٔ رقبای خود نیست. 

بی ام و
  
بی ام و
 
بی ام و

منبع : modeonline.irتبلیغات