,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,عکس ماشین،گالری عکس ماشین، تصاویر ماشین، تصویر ماشین های گران، عکس خودرو، عکس اتومبیل
آکاایران به نقل از مدآنلاین : نیسان دیروز تولید نسخه جدید ماکسیما را آغاز کرد. این خودروساز ژاپنی امیدوار است سدان جدید خود بتواند فروش بالایی داشته باشد.

در مراسمی که نیسان در نشویل برگذار کرد مقامات رسمی این شرکت اعلام کردند که ماکسیمای جدید 300 اسب بخار قدرت دارد و هندلینگ آن اسپرت تر شده است. همچنین در طراحی بدنه وطراحی داخلی آن نیز تغییرات زیادی انجام گرفته است.

معرفی طرح جدید این مدل درست وقتی انجام گرفت که فروش سدان های بزرگ رو به کاهش است. در سال 2000 این خودروها 5درصد بازار آمریکا را در دست داشتند اما سال گذشته این رقم به 2درصد کاهش یافت.

یکی از دلایل این کاهش، بزرگتر و لوکس تر شدن خودروهای سایز متوسط بوده و دلیل دیگر محبوبیت رو به افزایش شاسی بلندهای کوچک است.

پیر لوئینگ مدیر راهبرد و برنامه ریزی تولید نیسان در آمریکای شمالی گفت: «این ظرفیت وجود دارد که حدود 650 هزار سدان بزرگ در سال به فروش برسد. رقمی که تنها چند خودروساز دیگر می توانند با آن رقابت کنند. وی افزود:«بازار اینگونه سدان ها بی ثبات است و هنگامی که یک محصول خیلی قوی را ارائه کنید مشتری ها به سمت خود جلب می کند و این خودرو لوکس هم محسوب می شود و برای یک برند غیر لوکس این یک مزیت است.»

مدآنلاین

ماکسیما می تواند با سدان هایی مثل شورلت ایمپالا و تویوتا آوالون و همچنین خودروهای لوکسی مثل آکورا TLX و بی ام و سری 3 رقابت کند.

قرار است تابستان امسال ماکسیما برای فروش آماده باشد. قیمت طرح جدید ماکسیما بین 32هزار و 410 و 39هزار و 860 دلار است.

بین سال های 1994 و 2000 نیسان حدودا سالی 120هزار دستگاه ماکسیما می فروخت. بیشترین این تعداد با 131هزار و 182 دستگاه به سال 1999 برمی گردد. ولی از سال 2010 نیسان نتوانسته سالانه بیش از 60 هزار ماکسیما به فروش رساند.

در مقابل نیسان توانست 335 هزار آلتیما سایز متوسط و حدود 200 هزار شاسی بلند روگ به فروش برساند.

بیش از 8هزار و400 نفر در کارخانه آمریکای شمالی نیسان مشغول به کارند و سال گذشته 648 هزار خودرو تولید کردند. این کارخانه در سال 1983 راه اندازی شد. خودروهایی همچون آلتیما، ماکسیما، لیف، روگ پث فایندر و اینفینیتی QX60 از محصولات این کارخانه اند.

ماه گذشته نیسان اعلام کرد قصد دارد تا سال 2017 یک مرکز لجستیک در کنار این کارخانه بسازد.

 نیسان مصمم است که درصد از بازار خودروی آمریکای شمالی را به خود اختصاص دهد.

 مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.ir

تبلیغات