loading...

هوندا رپسول؛ انقلابی در موتورهای مسابقه ای - عکس ماشین | عکس موتور

آکاایران به نقل از مدآنلاین : در بین مدل های مختلف موتورسیکلت هیچ کدام به اندازه یک موتور مسابقه نمی توانند موتورسوار، موتور و جاده را به هم وصل کنند. شتاب بالا، شاسی ای که به نظر قسمتی از اسکلت بدن است، قدرت، هندلینگ، و هرچه موتور بزرگتر باشد تجربه هیجان انگیزتری را کسب می کنید.

هوندا CBR1000RR مدت زیادی است که برای طرفداران این حرفه به عنوان یک موتورسیکلت عالی شناخته شده است و مدل 2015 آن واقعا چیز دیگری است. به خاطر قهرمانی مارک مارکز موتورسوار تیم موتور جی پی هوندا در مسابقات قهرمانی جهان پکیج گرافیکی خاصی روی مدل SP کار شده است. سپس نوبت مدل ABS می رسد که بهترین پکیج ترمز این کلاس روی آن نصب شده است. ولی خبر بزرگتر مربوط به مدل CBR1000RR SP Repsol می شود. این مدل دارای سیستم تعلیق تنطیم شونده جلو و عقب اوهلینز، ترمز جلوی برمبو و تایرهای سوپرکورسا پریمیوم SC  است. وزن بدنه مدل SP متوسط است و زین آن فقط برای یک نفر جا دارد. شگفتی های این مدل به اینها ختم نمی شود و می توان وزن و بالانس این مدل را با تعویض دستی و راحت قسمت های مختلف موتور مثل پیستون ها تغییر داد.

CBR1000RR در سه حالت مختلف تولید شده است. مدل استاندارد به رنگ قرمز است و روی آن طرح گرافیکی REPSOL کار شده است. مدل ABS نیز قرمز رنگ است. بدون طرح گرافیکی و طرح گرافیکی REPSOL کار شده روی مدل SP الهام گرفته از قهرمان دو دوره مسابقات جهانی مارک مارکز است. مدل SP دارای لوازم مخصوص مسابقه نیز هست.

این موتورسیکلت ها دارای یک صفحه نمایش بزرگ هستند که اطلاعات کافی را در اختیار موتورسوار می گذارد. سیستم ترمز تلفیقی ضد قفلی که روی مدل ABS نصب شده در نوع خود اولین است و حتی سختگیرترین منتقدان نیز از عملکرد عالی آن شگفت زده شده اند. این ویژگی ها به عنوان انقلابی در صنعت موتورهای مسابقه محسوب می شوند.

مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.irتبلیغات