loading...

 هشدار به زنان باردار | اسپری مو ممنوع! - عکس ماشین | عکس موتور

آکاایران به نقل از مدآنلاین : اسپری‌ها و حالت دهنده‌های مو سلامت شما را تهدید می‌کنند. وقتی برای رفتن به یک مهمانی و یا عروسی حسابی هول هستید،همه فکر و ذکرتان این است که تافت یا موس و ژل را روی موهای‌تان خالی کنید تا موهایی دلخواه داشته باشید و تا پایان شب هم به همان شکل باقی بمانند.
شاید در آن لحظات فکر نمی‌کنید که این مولکول‌های شیمیایی که در مقیاس میلیارد روی سرتان بالا و پایین می‌پرند، ممکن است برای سلامت‌ شما و فرزند در شکم‌تان خطرآفرین باشند.
محققان به تازگی و براساس تازه‌ترین پژوهش‌ها هشدارهای مهمی به طرفداران همیشگی این محصولات داده‌اند که کمی حواس‌شان را جمع کنند و هر محصولی را روی سرشان و در هر وضعیتی خالی نکنند.
 
 هشدار به زنان باردار | اسپری مو ممنوع! - عکس ماشین | عکس موتور
 
بر این اساس گفته می‌شود، اگر زنان در دوران بارداری با اسپری مو به ویژه در محل کار مانند آرایشگاه تماس زیاد داشته باشند، خطر تولد نوزادان پسر آنها با مشکلات و نواقصی در اعضای تناسلی افزایش پیدا می‌کند.
به نوشته سلامتیران، گفته شده است این نقص به شکلی است که مجرای ادراری آنها از غدد جنسی جدا می‌شود. دانشمندان ایمپریال کالج  لندن تاکید کردند که تماس مادران با اسپری مو در دوران بارداری خطر بروز این نقص عضو را در نوزادان پسر تا دو برابر افزایش می‌دهد.
 مطالعات نشان می‌دهد که نرخ ابتلا به این نقص عضو در کودکان پسر طی دهه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.
برخی کارشناسان می‌گویند نوعی ماده شیمیایی موجود در مواد پلاستیکی که فتالاتس نامیده می‌شود عامل بروز این نقص عضو جنینی است. این ماده شیمیایی می‌تواند تعادل هورمون‌ها را بر هم بزند و استفاده از آن در اسباب بازی‌ها چند سال است که در اتحادیه اروپا ممنوع شده است.
 استفاده ازاین ماده اگرچه از سال 2005  در اسپری‌های مو و سایر مواد آرایشی جلوگیری می‌شود، اما در برخی از مواد آرایشی وجود دارد.

منبع : modeonline.irتبلیغات