loading...

بی ام و

آکاایران به نقل از مدآنلاین : امروزه کمتر کسی است که از کراس اوورهای کوچک خوشش نیاید. خودروسازان مشغول ماجراجویی در این حیطه‌اند تا بازار داغ آن را در دست بگیرند و برای این کار از تغییر دادن مدل‌های گذشته و دادن ظاهری بی‌همتا به آن‌ها استفاده می‌کنند. X4 بی ام و یکی از این خودروهاست که شبیه ماشین‌های کوپه است و حال مرسدس بنز نیز مدل خودش را به میدان آورده است.

با آنکه GLC  کوپه بنز فعلا نام کانسپت را هم یدک می‌کشد ولی نشان‌دهنده آن است که رقیب سرسختی برای بی ام و خواهد بود. این خودرو وقتی به خط تولید برسد از لحاظ طراحی بنز برنده رقابت خواهد بود.

ورقی که در بدنه استفاده شده محکم است و خطوطی قوی بر روی کاپوت و بغل خودرو کار شده است. شاید این فقط یک شعار تبلیغاتی باشد ولی می گویند GLC کوپه در خارج از جاده (آف رود) هم به خوبی عمل می‌کند. چهار اگزوز که به صورت مورب به هم وصل شده‌اند نیز از امتیازات مثبت برای طراحی این خودرو است.

بی ام و

GLC هم از منظر زیبایی شناختی از رقیب مونیخی خود پیش‌تر است و هم با داشتن طول 472 سانتیمتر و فاصله محورهای 283 سانتیمتر از آن کمی بزرگتر است. ارتفاع X4 هم 5 سانتیمتر کمتر است.

مرسدس درباره جزئیات فنی GLC هم نکات جالبی گفته است. با داشتن موتور 3 لیتری 6 سیلندر و دو توربو شارژر و قدرتی معادل 387 اسب بخار این کراس‌اوور بیشتر از آنکه GLC  باشد AMG اسپرت است. این خودرو جفت دیفرانسیل است وسیستم دنده اتوماتیک هشت سرعته مسئول انتقال قدرت در آن است.

کانسپت GLC کوپه قرار است همین هفته در نمایشگاه اتومبیل شانگهای به نمایش گذاشته شود.

مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.irتبلیغات