loading...

ظهور اسطوره‌های بوگاتی در خودروهای افسانه‌ای - عکس ماشین | عکس موتور

آکاایران به نقل از مدآنلاین : بوگاتی در طول 10 سال گذشته 450 دستگاه از خودرو قدرتمند ویرون به تولید رسانده است. این 450 دستگاه شامل 300 خودرو کوپه و 150 دستگاه بوگاتی ویرون کانورتیبل است. در میان این 450 دستگاه خودرو تولید شده در طول سال‌های 2005 تا 2015 چندین نسخه ویژه براساس این خودرو توسط بوگاتی ساخته شده است. در اینجا 5 دستگاه از این خودروهای بی‌نظیر و متفاوت ویرون که هم از نظر رنگ نسبت به نسخه‌های استاندارد متفاوت هستند و هم طراحی داخلی و سفارشی آنها بسیار تفاوت دارد را می‌بینیم.

 

 - Bugatti Veyron 16.4 L’Edition Centenaire

این نسخه محدود بوگاتی را می‌توان ادای احترام به عصر طلایی خودروهای اسپورت نیمه اول قرن بیستم نامید. Centenaire Villa d’Este یادآور مدل اسطوره‌ای بوگاتی مدل 35 مسابقه‌ای دانست. تنها 4 دستگاه از این خودرو محدود  1001 اسب بخار تولید شده و هر یک از این خودروها با طراحی منحصربفرد خود، ادای احترامی است به چهار راننده مشهور تاریخ بوگاتی. این رانندگان با نام‌های ژان پیر ویمیل از فرانسه(خودرو آبی)، Achille Varzi از ایتالیا (خودرو قرمز)، مالکوم کمپبل از انگلستان (خودرو سبز) و هرمان زو لنینگن از آلمان (خودرو بژ) هستند.

 
ظهور اسطوره‌های بوگاتی در خودروهای افسانه‌ای - عکس ماشین | عکس موتور
 
 

-  Bugatti Veyron 16.4 Bleu Centenaire

 این خودرو نیز مانند لوادیشن سنتنیر براساس نسخه کوپه بوگاتی ویرون16.4 با 1001 اسب‌بخار ساخته شده است. این مدل ویژه همانند سنت همیشگی بوگاتی در ساخت محصولات خود یعنی استفاده از 2 رنگ متمایز طراحی شده است، با این تفاوت که در این مدل سفارشی از یک رنگ مشترک ولی در 2 تم مات و براق استفاده شده است. تنها یک دستگاه از این خودرو زیبا تولید شده و آن هم نسخه ویژه‌ای به مناسبت صدمین سال تاسیس این شرکت است. 

 

 
ظهور اسطوره‌های بوگاتی در خودروهای افسانه‌ای - عکس ماشین | عکس موتور

 

 - (Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse World Record Car (WRC

بوگاتی ویرون ویتس، در واقع نسخه بدون سقف خودرو ویرون SS است. موتور 16 سیلندر 8 لیتری این خودرو 1200 اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند و این خودرو فوق‌العاده قدرتمند با حداکثر سرعت باورنکردنی خود به‌عنوان سریع‌ترین رودستر جهان معرفی شده است.

در 11 آوریل 2013 بوگاتی این محصول قدرتمند خود را برروی پیست به آزمایش گذاشت و ویتس با سرعت 408.84 کیلومتر بر ساعت در این آزمایش رکورد سریع‌ترین خودرو بدون سقف دنیا را به‌نام خود کرد. بوگاتی به مناسبت ثبت سریع‌ترین و قدرتمندترین رودستر دنیا (WRC)  تنها 8 دستگاه از این مدل نارنجی و سیاه زیبا را تولید کرده است. 

 
ظهور اسطوره‌های بوگاتی در خودروهای افسانه‌ای - عکس ماشین | عکس موتور
 
 

 - (Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition (WRE

همانطور که همه می‌دانند، بوگاتی ویرون SS با سرعت 431.072 کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین خودرو تولیدشده در دنیاست. ویرون SS WRE با استفاده از فیبر کربن پوشیده شده و ترکیبی از رنگ نارنجی در طراحی آن استفاده شده است. تنها 5 نسخه از این خودرو به مناسبت رکورد شکنی محصولات بوگاتی تولید شده است. 

 
ظهور اسطوره‌های بوگاتی در خودروهای افسانه‌ای - عکس ماشین | عکس موتور
 
 
 - Les Légendes De Bugatti

تمام ستارگان افسانه‌ای بوگاتی یکجا جمع شدند: ژان پیر ویمیله، ژان بوگاتی، مِ او کوستانتینی، رامبراند بوگاتی، بلک بس و اتور بوگاتی تاریخ غنی بوگاتی مملو از ستارگانی است که مانند اسطوره‌های تاریخی، پیشینه و عظمت این  برند مشهور خودروساز را حفظ کرده‌اند. بوگاتی به افتخار این شش اسطوره خود اقدام به ساخت 6 مدل منحصربفرد براساس خودرو ویرون ویتس و هرکدام در 3 دستگاه کرده است. 

 
ظهور اسطوره‌های بوگاتی در خودروهای افسانه‌ای - عکس ماشین | عکس موتور

در این مجموعه ژان پیر ویمیل در نسخه دو رنگ ویرون با الهام از مدل 57G ظهور پیدا کرده است. نسخه افسانه‌ای ژان بوگاتی با نسخه 57 SC  آتلانتیک با رنگ مشکی در این مجموعه حضور دارد. برای ادای احترام به م او کوستانتینی راننده نامدار این برند، خودرویی با رنگ آبی و آلومینیومی ساخته شد. این خودرو با الهام از سری 35 محصولات بوگاتی طراحی شده است. مدل افسانه‌ای رامبراند بوگاتی با الهام از آثار مجسمه‌ساز مشهور ایتالیایی با استفاده از 2 رنگ برونزی قهوه‌ای به پاس تلاش‌های برادر کوچک اتور بوگاتی طراحی و ساخته شد.

نسخه بلک بلس به رنگ مشکی و استفاده از طلای 24 عیار و براساس مدل 18 بوجود آمد. آخرین مدل از این مجموعه به افتخار بنیانگذار فقید این شرکت، اتور بوگاتی و با الهام از مدل 41 رویال، خودرویی دو رنگ و متشکل از آبی تیره و آلومینیومی ساخته شد.

مترجم: اسماعیل عابدینی

منبع : modeonline.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آخرین مدل بوگاتی آتلانتیکتبلیغات