دکوراسیون

آکاایران به نقل از مدآنلاین : شاید ماشین‌های بزرگ زیبا باشند ولی از نظر مدیر طراحان تویوتا، لبه‌دار طرحی است که این خودروساز ژاپنی برای لکسوس به دنبال آن است.

رئیس قسمت بین‌المللی لکسوس گفت: « این طراحی چهره‌ای بارز به تویوتا بخشیده که قبلا آن را نداشت. از نظر بعضی از رقیبان و کارشناسان طراحی لبه‌های دندانه‌دار و طرح مشبک ممکن است زشت باشد ولی از نظر مدیران تویوتا این ظاهر بی‌همتا همان چیزی است که لکسوس برای رقابت با حریفان آلمانی یعنی بی ام و، بنز و آئودی به آن نیاز دارد، بویژه در بازاری بزرگ و رقابتی مثل چین که مشتری‌ها می‌خواهند ماشین‌هایشان به چشم بیاید.

به گفته مدیران، تویوتا همیشه برای طراحی خودروهایش از یک کمیته استفاده می‌کند. حاصل کار همیشه چیزی بوده که ده نفر را راضی می‌کرد ولی هیچکدام عاشق آن طرح نبودند. حال لکسوس می‌خواهد از هر 10 نفر یکی را راضی کند.

فوکوایچی مدیر لکسوس می‌گوید: «آکیو تویودا به من گفت که می‌خواهد ماشین‌ها باحال‌تر بشوند و این یعنی تا آن زمان ماشین‌های تویوتا جذاب نبودند.»

مدآنلاین

در مصاحبه‌ای که با فوکوایچی در نمایشگاه اتومبیل شانگهای انجام گرفت وی اذعان کرد که لکسوس هنوز نتوانسته در مقابل رقیبان آلمانی و خودروسازانی مثل جگوار، آستون مارتین و مازراتی به سطح مدال طلا برسد.

ظاهر رادیکال شاید از نظر خیلی‌ها زیبا نباشد ولی طرفداران خودش را دارد. از سال 2010 فروش خودروهای لکسوس 42درصد افزایش داشته است و سال گذشته به 583هزار دستگاه رسید.

فوکوایچی درباره طرح جدید لکسوس گفت: «من چیزی ندارم که از دست بدهم جز زندگیم. اگر این طرح جواب نداد من آماده‌ام تا استعفا دهم.»

مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.ir

تبلیغات