مدآنلاین

 آکاایران به نقل از مدآنلاین : مک‌لارن از اولین سری خودروهای اسپرت خود با نام« 570S کوپه» رونمایی کرد. این اولین بار است که مک‌لارن از فناوری خود در خودروهای اسپرت استفاده کرده است. کوپه 570S برای اولین بار در نمایشگاه نیویورک 2015 در اوایل ماه جاری میلادی معرفی شد.

همانطور که از اسم این مدل مشخص است، 570  کوپه با 570 اسب بخار و 600 نیوتون متر گشتاور مجهز به موتور معروف 3.8 لیتری توئین توربو 8 سیلندر است. 
مک‌لارن 570S با دیفرانسیل عقب و شاسی فیبرکربنی با جعبه‌دنده 7 سرعته نیروی خود را به لاستیک‌های «پیرلی» خود وارد می‌کند. ترمز‌های این مدل هم، همان ترمزهای کربن سرامیکی مدل‌های دیگر مک‌لارن است.
این خودرو اسپرت به لطف استفاده از فیبر کربن خاص و همچنین مستحکم خود، 80 کیلوگرم سبک‌تر از مدل استاندارد است و در مجموع 1313 کیلوگرم وزن دارد.
از ترکیب وزن کم فیبر کربن به کار رفته در این خودرو و همچنین موتور 570 اسب بخاری آن، این کوپه اسپرت شتاب صفر تا 100 کیلومتر را در 3.2 ثانیه و صفر تا 200 کیلومتر را در 9.5 ثانیه به‌دست می‌آورد. لازم به ذکر است حداکثر سرعت این خودرو 328 کیلومتر بر ثانیه است.
پیرو فلسفه پیروی «فرم از عملکرد» در محصولات مک‌لارن، 570S از خطوط زیبایی برخوردار است. مانند مک‌لارن P1، فرم این خودرو نیز کاملا منطبق با خصوصیات آیرودینامکی است و بسته آیرودینامیکی سفارشی هم برروی آن نسب شده است.
مک‌لارن انتخاب‌های گسترده‌ای برای داخل اتاق این خودرو در نظر گرفته است. استفاده از چرم آلکانتر و ناپا و همچنین آپشن فیبر کربن در دسترس خریداران است. 
مترجم: اسماعیل عابدینی

منبع : modeonline.ir

تبلیغات