loading...

فورد تاروس 2016 | مخصوص چینی‌ها - عکس ماشین | عکس موتور

آکاایران به نقل از مدآنلاین : شرکت فورد موتور امروز در نمایشگاه اتومبیل شانگهای از فورد تاروس جدید خود به صورت رسمی رونمایی می‌کند. این اولین حضور تاروس در چین است جایی که هنوز سدان‌های بزرگ محبوبیت خاصی دارند و این مدل جدید با تمرکز بر روی بازار چین طراحی شده است.

جان لالر مدیر بخش چین فورد گفت: «فوردی که ما در شانگهای به نمایش می‌گذاریم نمایانگر قدرت و انعطاف‌پذیری برنامه وان فورد (One Ford) است. این خودرو ترکیبی از پیشرفت‌های جهانی محصولات و کارشناسان ما با فهمی درست از نیازهای مشتریان چینی است.»

نسخه‌ای که در آمریکا عرضه می‌شود با این تاروس کمی فرق می‌کند. این تفاوت در قدرت و مواد بکار رفته در داخل این اتومبیل است. تاروس آمریکایی همین امسال به معرض نمایش در می‌آید ولی سال بعد با عنوان مدل 2016 روانه بازار خواهد شد.

در مسیر بهبود تاروس یکی از بزرگترین مسائلی که مهندسان را به ستوه آورد کابین تنگ این خودرو بود. کابین تاروس جدید از طول 500 سانتیمتری خودرو استفاده کامل را برده و در قسمت عقب فضای بیشتری برای پاهای سرنشینان به وجود آورده است. همچنین فضای شانه‌ها و نشیمنگاه نیز بزرگتر شده است. محاسبات زیادی انجام شد تا هیچ فضایی هدر نرود. برای مثال سانروف از بالا به سمت عقب می‌رود نه از پایین که باعث می‌شود سقف به هنگام باز بودن سان‌روف کوتاه‌تر به نظر نرسد.

 از آنجا که تاروس جدید در چین قرار است ماشین کسانی باشد که راننده شخصی دارند صندلی‌های عقب هم به صورت برقی تنظیم می‌شوند. این صندلی‌ها به سیستم ماساژ هم مجهزند. با پایین آوردن کنسول عقب صفحه کنترلی برای سیستم تهویه هوا، تنظیم صندلی و سیستم صوتی ماشین را نمایان می‌کند. و با بالا دادن این کنسول براحتی سه نفر سرنشین در قسمت عقب می‌توانند بنشینند. انتظار نداشته باشید که این ویژگی‌ها در آمریکا هم در اختیار مشتریان فورد قرار گیرند.

فورد تاروس 2016 | مخصوص چینی‌ها - عکس ماشین | عکس موتور

قسمت‌های بهبودیافته در بیرون تاروس هم دیده می‌شود. در هر دوی چراغ‌های جلو و عقب از لامپ‌های ال ای دی استفاده شده است. طراحی خاص و معماری پیشرفته نمای نیم‌رخ زیبایی به تاروس داده است و از ویژگی‌های دیگر آن سر اگزوز 19 اینچی جلا داده شده از آلیاژ کروم است.

پلتفورمی که برای تاروس جدید استفاده شده پلتفورم کشیده شده طرح Blue Oval CD4 است که در مدل‌های دیگری مثل فوژن، اج و لینکولن MKZ نیز از آن استفاده شده است. در کانسپت لینکولن کانتیننتال 2016 هم که در نمایشگاه اتومبیل نیویورک بود از همین پلتفورم استفاده شده است.

موتور این خودرو 6 سیلندر و 2.7 لیتری و دارای دو توربو شارژر است. تاروس به صورت استاندارد دیفرانسیل جلو است ولی آپشن جفت دیفرانسیل هم دارد.

تاروس در چین با کمک چانگان همکار چینی فورد تولید می‌شود.

مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.irتبلیغات