خانه

آکاایران به نقل از مدآنلاین : نسل دوم شاسی‌بلند XC90 ولوو این برند را وارد حیطه‌ای کرد که تا به امروز برای آن ناشناخته بود؛ حیطه خوردوهای سوپر لوکس. در نمایشگاه 2015 شانگهای این خودرو ساز سوئدی نسخه جدیدی از شاسی‌بلندهای خود با نام XC90  اکسلنس را به نمایش گذاشت.

جواهرات

توماس اینگنلاث مدیر قسمت طراحی ولوو در باره این شاسی‌بلند گفت: «این خودرو پرچمدار جدید ماست و ما تجربه تجمل اسکاندیناوی را با آن خلق کردیم.» 

در ظاهر بیرونی اکسلنس با نسل قبلی خود تفاوتی ندارد ولی طراحی داخلی آن جایی است که الهامات این شاسی‌بلند خود را نشان می‌دهند. کابین عقب اکسلنس مدل کابین جت‌های خصوصی است و سازندگان آن به عنوان محراب اسکاندیناوی از آن یاد می‌کنند. حال ببینید این محراب چه ویژگی‌هایی دارد.

پوشاک

نور پردازی محیطی، صفحه کنترل لمسی جمع شدنی، میز، یخچال با نگهدارنده بطری و لیوان، سرد و گرم‌کننده لیوان و در آخر لیوان‌های کریستالی دست‌ساز اورفورز. صندلی‌های جدا با سیستم تهویه و ماساژ که جایگزین صندلی یک تکه عقب مدل XC90 شده‌اند نیز از دیگر ویژگی‌های کابین عقب هستند.

 اینگنلاث افزود: «آنچه ما طراحی کردیم یکی از بهترین صندلی‌هایی‌ست که در یک ماشین لوکس به کار رفته است. در حقیقت این خودرو به گونه‌ای طراحی شده که هیچ زحمتی در جاده برای سرنشینان ایجاد نمی‌کند. این شاسی‌بلند مجهز به لاستیک‌های بدون صدای پیرلی نیز هست!» 

این سوال مطرح می‌شود که چرا ولوو که همیشه به دنبال امنیت، تکنولوژی و کاربردی بودن بوده به حیطه خودروهای سلطنتی پا گذاشته است؟ طبق نظر آقای اینگنلاث تجمل، محیطی آرام و راحت برای تجارت به وجود می‌آورد.

دکوراسیون

از آنجا که ولوو نگین خودروسازی جیلی است، XC90 این فرصت را به این کمپانی می‌دهد تا بازار شاسی‌بلندهای چین را که سال‌هاست در دست خودروسازان آلمانی و ژاپنی است در اختیار بگیرد. 

مشتریان چینی خاطره‌ای که غربی‌ها از مدل‌های گذشته ولوو دارند را ندارند، به همین دلیل مدل لوکسی مثل اکسلنس می‌تواند وجهه  بسیار خوبی به ولوو در بازار چین بدهد. 

ولوو هنوز درباره موتور این خودرو صحبتی نکرده است اما عکس‌های منتشر شده از نمایشگاه نشان می‌دهند که یک موتور T8 دو لیتری 4 سیلندر با سوپرشارژر و توربوشارژر و یک موتور الکتریکی روی اکسلنس نصب شده است. این موتور قدرتی معادل 400 اسب بخار تولید می‌کند. درباره قیمت این خودرو هنوز صحبتی نشده است. با این حال قیمت مدل XC90 در آمریکا از 49000 دلار شروع می‌شود.

مدآنلاین

مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.ir


تبلیغات