پوشاک

آکاایران به نقل از مدآنلاین : مرسدس بنز مدل 2016 کلاس GLE خود را در نمایشگاه بین المللی خودروی نیو یورک به نمایش گذاشت. کلاس GLE جانشین کلاس M در قسمت شاسی بلندهای لوکس سایز متوسط است. به گفته اولا کالنیوس از اعضای تیم مدیریت مرسدس بنز«در GLE کیفیت سواری، همه کاره بودن و نیرومندی که جزء بایدهای یک خودروی شاسی بلند است با هنر و فن‌آوری تلفیق شده‌اند تا این خودرو بتواند به جمع پرفروش‌ترین‌های ما بپیوندد.»

زیر کاپوت مرسدس بنز GLE360 سال 2016 یک موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری با 302 اسب بخار قدرت وجود دارد. GLE300d مجهز به یک موتور توربودیزل 4 سیلندر 2.1 لیتری است که 201 اسب بخار قدرت دارد. موتور 3 لیتری GLE400 با داشتن دو توربوشارژر و 6 سیلندر قدرتی معادل 329 اسب بخار تولید می‌کند. بهترین‌های این خودرو GLE63 با 550 اسب بخار قدرت و GLE63 S با 577 اسب بخار قدرت هستند. هر دوی این مدل‌ها مجهز به موتور 5 لیتری 8 سیلندر و دو توربوشارژر هستند. گیربکس استاندارد همه این مدل‌ها 7 سرعته اتوماتیک است. به صورت استاندارد این خودروها دیفرانسیل عقب هستند اما آپشن دو دیفرانسیل نیز موجود است. با سیستم انتخاب عملکرد مرسدس می‌توان در جاده‌های مختلف به صورت بهینه از این خودروها استفاده کرد.

دکوراسیون

مدل GLE550e اولین خودروی شاسی بلند مرسدس است که به یک افزونه انتقال قدرت هیبریدی مجهز شده است. موتور 3 لیتری 6 سیلندر گازوئیلی این مدل با کمک یک موتور الکتریکی 436 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. به گفته مرسدس GLE550e تنها با استفاده از موتور الکتریکی می تواند 18.6 مایل را با سرعت حداکثر 81 مایل در ساعت بپیماید.

بدنه این خودرو نسبت به کلاس M تغییر زیادی نکرده است، تنها چراغ‌های جلو و عقب و سپرها دستخوش تغییر شده‌اند. درون این خودرو نیز تنها تغییرات کوچکی مثل تغییر مکان صفحه نمایش دیده می‌شود. جنس مواد به‌کاررفته نیز بهتر شده است. در این مدل از مواد گرانتری استفاده شده که احساس خوشایند‌تری، هنگام رانندگی به راننده و دیگر سرنشینان می‌دهد.

هنوز قیمت رسمی شاسی بلندهای کلاس GLE سال 2016 اعلام نشده است ولی قیمت کلاس M سال 2015 از 48300 دلار شروع می‌شود.

مدآنلاین

از رقبای اصلی کلاس GLE مرسدس می‌توان به آکورا MDX، بی ام و X5 و لکسوس RX جدید اشاره کرد. از بین 17 شاسی بلند سایز متوسط لوکس کلاس M سال 2015 در مکان هشتم قرار دارد. باید منتظر بود و دید آیا GLE می‌تواند در رتبه خیلی بهتری قرار گیرد یا خیر؟!

مترجم: احسان دوستی

منبع : modeonline.ir

تبلیغات