دکوراسیون

آکاایران به نقل از مدآنلاین : با وجود این که سرمای زمستانی تازه در خیابانهای شهر حس میشود؛ اما دغدغه ذهنی خیلی از افراد نزدیک شدن فصل بهار و شروع دورههای گرد افشانی در طبیعت و آغاز آلرژیهای فصل بهار و عطسههای مکرر است.
 
 سلامت نوشت: ورود گرده گلها از پنجره باز به داخل منازل و تنفس در محیط باز ، حتی قدم زدن در خیابانها و رد شدن از کنار درختان و گلها می‌تواند آلرژی بهاری را تشدید کند. بیش از سیصد میلیون نفر در دنیا از عطسه، سرفه، گرفتگی بینی، سوزش چشم در فصل بهار رنج میبرند. بسیاری از محققان بر این باور هستند ، کسانی که آلرژی دارند با کنترل محرکها میتوانند از بهار لذت ببرند و علائم آلرژی را کاهش دهند.
 
مدآنلاین
 
توصیه به کسانی که در معرض آلرژی بهاری قرار دارند

به کسانی که آلرژی دارند پیشنهاد می‌شود: درها وپنجره های منزل را بسته نگه دارند تا از ورود گرده  گلها به داخل خانه جلوگیری کنند.

کسانی که نسبت به فصل بهار و گردافشانی گلها آلرژی دارند اصولا به یک محرک خاص حساس هستند مانند چمن یا به نوعی درخت یا به نوعی خاص از میوهها، مغز ویا نوعی خاصی از سبزی.

بیشتر مردم که در حدود یک پنجم از افراد را تشکیل میدهند به چمن وهفتاد درصد به درختان حساسیت دارند.

کسانی که حساسیت درختی دارند با خوردن سیب، گیلاس، کرفس در فصل بهار حساسیت آنها شروع می‌شود وکسانی که به چمن حساسیت دارند با خوردن گوجه، سیب زمینی وهلو دچار مشکل می‌شوند. به همین خاطر بهتر است از میل کردن این مواد غذایی در فصل بهار خودداری کنند و خود را در معرض نسیم های بهاری قرار ندهند.

علاوه براین به کسانی که سابقه آلرژیهای بهاره دارند توصیه میشود که در این فصل ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

این افراد باید استفاده از ماسکهای استاندارد و مناسب برای زمانهایی که در محیط باز و خیابان در تردد هستند را بر خود ملزم کنند زیرا همه  این افراد اگر در آغاز بهار از خود مراقبت کنند میزان درگیری آنها در طول فصل بهار کاهش پیدا کرده و آنها هم میتوانند از زیباییهای این فصل بهرهمند شوند.

منبع : modeonline.ir


تبلیغات