ماشین جگوار، اتومبیل جگوار، عکس ماشین جگوار، بازگشت شکوهمند جگوار، ماشین جاگوار، خودرو جگوار - عکس ماشین ، عکس موتور

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ماشین جگوار، اتومبیل جگوار، عکس ماشین جگوار، بازگشت شکوهمند جگوار، ماشین جاگوار، خودرو جگوار ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک ماشین جگوار را کلیک نمایید و یا در دسته عکس های ماشین از سایت گالری عکس آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 
در این بخش از سایت آکاایران تصاویری از جدیدترین ماشین های جگوار را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روزنامه هفت صبح: جگوار به عنوان نماد اتومبیل های اسپورت در بریتانیا شناخته می شود. تولیدکننده ای که طی سال های دور با طراحی و ساخت محصولاتی قدرتمند و زیبا به انتخاب اول و آخر قر جوان اروپا مبدل شده بود. در میان تولیدات این شرکت می توان به XKE اشاره کرد که برای سال ها به عنوان نماد جگوار شناخته می شد. خودرویی که در روزهای پایانی حکومت جگوار تولید شد.

ماشین جگوار

، اتومبیل جگوار، عکس ماشین جگوار، بازگشت شکوهمند جگوار، ماشین جاگوار، خودرو جگوار
بازگشت شکوهمند جگوار -آکا

خودرو جگوار با توجه به این موضوع بسیاری اعتقاد دارند که شرکت انگلیسی در طول 50 سال گذشته حتی نزدیک به سطح آن روزهای خود نشده و توان طراحی و تولید خودرویی استاندارد در کلاس اسپورت را در اختیار ندارد. این حرف تا حدودی درست است اما جگوار نیز در مقابل جواب منتقدین خود را با آخرین ساخته اش با نام اف تایپ، داده است. خودرویی که توان رقابت با بهترین محصولات شرکت هایی همچون لامبورگینی، فراری، پورشه و برخی از تولیدکنندگان آمریکایی را در اختیار دارد.

زیبایی در کنار قدرت

جگوار در زمان طراحی اف تایپ دو نکته کلی را به عنوان اصول کلیدی در این خودرو مورد توجه قرار داده است. این دو نکته چیزی جز زیبایی و قدرت نیستند. هر دو این موارد به خوبی و حتی فراتر از تصور جگوار در اف تایپ قرار گرفته و ساختاری را به وجود آورده اند که هر مخاطبی را در اولین تجربه شیفته خود می کند. بسیاری از کسانی که برای اولین بار رانندگی با اف تایپ را تجربه کرده اند به این مسئله اشاره داشته اند که اف تایپ هیولایی زیبا است که قدرت و توانایی فنی آن در سطح این زیبایی قرار نمی گیرد بلکه فراتر از آن بوده و تجربه ای به یاد ماندنی را برای شما رقم می زند. جگوار برای ایجاد توان خروجی اف تایپ که در سه مدل کلی قرار می گیرد از دو موتور 6 و 8 سیلندر V شکل استفاده کرده است.مدل معمولی که تحت عنوان اف تایپ شناخته می شود از یک موتور سه لیتری شش سیلندر به همراه سوپرشارژر استفاده می کند که در نهایت توان خروجی 335 اسب بخار را به وجود می آورد. اف تایپ با این تنظیمات در 5.1 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرده و در نهایت حداکثر سرعت 260 کیلومتر بر ساعت را رقم می زند. کسانی که رانندگی با اف تایپ معمولی را تجربه کرده اند این نکته را نیز گوشزد کرده اند که صدای اتومبیل بدون اگزوزهای دوقلو به شدت ساده بوده و به هیچ وجه حس اتومبیلی اسپورت را منتقل نمی کند.

جگوار نسخه دیگری از این اتومبیل را با نام اف تایپ اس نیز طراحی کرده که در زمینه فنی دارای امکانات بیشتری است. اف تایپ اس از موتوری سه لیتری و شش سیلندر استفاده می کند که توان خروجی 375 اسب بخار را تولید می کند. تغییرات و بهبود عملکرد فنی مدل اس باعث شده تا این اتومبیل در کمتر از 4.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این درحالی است که حداکثر سرعت اف تایپ اس 275 کیلومتر بر ساعت اعلام شده.
تناسب طراحی در یک نگاه

هر چند در ابتدا به برتری عملکرد فنی اف تایپ نسبت به طراحی ظاهری آن اشاره کردیم اما نباید از یاد ببریم که جگوار در این زمینه نیز محصولی فوق العاده را وارد بازار کرده است. جگوار اف تایپ 2014 بین محصولاتی همچون پورشه باکسترو 1 قرار می گیرد. این شرکت بریتانیایی در طراحی کلی اف تایپ سعی کرده اند اندازه ای را انتخاب کند که در بهترین تعادل ممکنقرار گیرد. اگر به فاصله بخش جلو با درها و صندوق عقب توجه کنیم متوجه می شویم که اف تایپ از بعضی المان های اتومبیل های ژاپنی برای شکل گیری این فاصله استفاده کرده است.این درحالی است که کابین بزرگ و به نمایش درآمدن در صندوق عقب در اندازه ای کوچک حس زیبایی شناخت مناسبی را به وجود آورده که یادآور محصولات قدیمی جگوار است. از سوی دیگر باید به این موضوع نیز توجه کرد که جگوار در زمینه طراحی فضای جلو پنجره و چراغ های عقب و جلو هیچ حرفی را باقی نگذاشته است.

شاید کمتر اتومبیلی را بتوان یافت که چنین تناسب مثال زدنی در بخش های مختلف آن موج بزند. این طراحی مثال زدنی حتی در خدمت بخش فنی نیز بوده. مهندسان جگوار توضیح داده اند که تقسیم وزن اف تایپ به صورت 50/50 است. همین موضوع فرمان پذیری و شتابگیری اتومبیل در سطوح مختلف را بهبود چشمگیری داده.


نسل برتر


اگر به یاد داشته باشید به این نکته اشاره کردیم که جگوار سه مدل مختلف از اف تایپ 2014 را وارد بازار جهانی کرده است. یکی از این مدل ها که به عنوان نسخه برتر شناخته می شود، اف تایپ V8S نام دارد. این اتومبیل از یک موتور 8 سیلندر V شکل با ظرفیت پنج لیتر و سوپرشارژ استفاده می کند. همین موضوع باعث شده تا توان خروجی معادل با 488 اسب بخار تولید شده و اف تایپ را در کمتر از 4.2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند.

بازگشت شکوهمند جگوار -آکا

اتومبیل جگواراشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که مدل V8S از لحاظ سرعت در 300 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. مشخصات فنی اشاره شده اف تایپ را به قدرتمندترین اتومبیل تولید شده توسط جگوار تبدیل کرده است. اتومبیلی که با کاهش وزن جدی در مدل V8S فرمان پذیری فوق العاده ای را در اختیار راننده قرار داده و حتی این امکان را به وجود می آورد که در مسافت های کوتاه شاهد شتابگیری خوبی باشیم.

بازگشت شکوهمند جگوار -آکا

ماشین های جگوار- اگر از توضیحات فنی در رابطه با موتور صرفنظر کنیم با مسئله دیگری روبرو می شویم که تحت عنوان تجهیزات فنی جانبی شناخته می شوند. جگوار برای انتقال قدرت اف تایپ از یک جعبه دنده هشت سرعته به صورت اتوماتیک استفاده کرده که در نقطه مقابل سیستم PDK پورشه قرار می گیرد.

- سیستم PDK پورشه از کلاچ های دوگانه استفاده نکرده و از همان ساختار اتوماتیک کلاسیک بهره می برد. جگوار در همین راستا توضیح داده که قرار ندادن این سیستم پیشرفته نه تنها کمک بسیاری به کاهش وزن اتومبیل کرده بلکه در نهایت با اختصاص زمان بندی های مناسب در سطح همان ساختار کلاچ های دوگانه قرار گرفته است.

بازگشت شکوهمند جگوار -آکا

خودرو جگوار- کسانی که رانندگی با اف تایپ را تجربه کرده اند در همین راستا توضیح داده اند که روند تعویض دنده هاتومبیل شباهت فراوانی به کادیلاک ATS داشته و در زمان لزوم به خوبی و در بهترین شرایط ممکن دنده را تعویض می کند. جگوار با عرضه نسخه 2014 اف تایپ به خوبی نشان داده که هنوز هم استعداد فراوانی در طراحی اتومبیل های اسپورت داشته و توان رقابت با شرکت های برتر این زمینه را داراست.
 
 

اتومبیل جگوارماشین های جگوارخودرو جگوارخودرو جگوار

ماشین های جگوارعکس های ماشین جگوار 2012

اتومبیل جگوار

عکس های ماشین جگوار 2012

اتومبیل جگوار

عکس های ماشین جگوار 2012

ماشین جاگوار

عکس های ماشین جگوار 2012

خودرو جگوار

عکس های ماشین جگوار 2012

اتومبیل جگوار

عکس های ماشین جگوار 2012

ماشین جاگوار

عکس های ماشین جگوار XKR مدل 2014

ماشین جاگوار

عکس های ماشین جگوار XKR مدل 2014

ماشین جاگوار

عکس های ماشین جگوار XKR مدل 2014

اتومبیل جگوار

عکس های ماشین جگوار XKR مدل 2014

ماشین های جگوار

عکس های ماشین جگوار XKR مدل 2014

ماشین های جگوار

عکس های ماشین جگوار XKR مدل 2014

خودرو جگوار 

گردآوری گالری عکس آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ماشین جگوار، اتومبیل جگوار، عکس ماشین جگوار، بازگشت شکوهمند جگوار، ماشین جاگوار، خودرو جگوار شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ماشین جگوار در ایران

ماشین جگوار، اتومبیل جگوار، عکس ماشین جگوار، بازگشت شکوهمند جگوار، ماشین جاگوار، خودرو جگوار گردآوری توسط بخش عکس ماشین،گالری عکس ماشین، تصاویر ماشین، تصویر ماشین های گران، عکس خودرو، عکس اتومبیل سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات